شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۳
پرشین خودرو
خـــودرونامـــه
خرید کدام پارس منطقی‌تر است؟
۰۹:۰۶ | ۱۳۹۱/۰۲/۱۸

خرید کدام پارس منطقی‌تر است؟

پرشین خودرو: هر چند که تمامی معادلات به این نقطه ختم می‌شود که پژو پارس انتخابی اقتصادی نخواهد بود اما فرض می‌کنیم که شما از میان خانواده سمند، پارس، 206، تندر 90، هیوندای ورنا و یا چینی‌ها تصمیم گرفته‌اید تا پارس را انتخاب کنید. حتما این سوال برای شما هم پیش خواهد آمد که "کدام پارس بهتر است؟"؛ "کدامیک انتظارات من را بهتر برآورده می‌کند؟"، خرید کدام یک منطقی تر و به صرفه تر خواهد بود؟ و سوالاتی از این دست.

به گزارش «پرشین خودرو»، پیش از هر کاری باید ببینیم که خانواده پارس شامل چه مدل هایی می‌شود و تجهیزات در نظر گرفته شده برای آن ها چه هستند؛ تفاوت هایشان در کجاست و چقدر قیمت گذاری شده‌اند.

شش حق انتخاب برای پارس وجود دارد: پارس سال، پارس LX، پارس ELX ، پارس اتوماتیک، پارس سفارشی و پارس دوگانه سوز. عمده ترین تفاوت میان آنها ابتدا به موتور و گیربکس و سپس به بعضی از تجهیزات رفاهی و ایمنی و البته تزئیناتی می‌رسد.

پارس سال، دوگانه سوز و سفارشی؛ هر سه از موتور قدیمی و پرمصرف L3 استفاده می‌کنند. موتوری که موتور پایه سمند و همینطور پژو 405 هم هست و 98 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. مصرف 13.1 لیتری در شهر و 6.7 لیتری در جاده (آن هم طبق اعلام کارخانه) انتخاب این موتور را به یک گزینه کاملا غیر اقتصادی و نامعقول تبدیل می‌کند؛ خصوصا حالا که گران شدن بنزین های سهمیه‌ای هم قطعی شده و بنزین آزاد هم با افزایش قیمت مواجه خواهد شد.

البته گونه دوگانه سوز از مزیت استفاده از گاز طبیعی برخوردار است ولی طبعا با مشکلات خاص این خودروها؛ اعم از کوچک شدن صندوق عقب و آسیب دیدن موتور در دراز مدت مواجه خواهد بود (ضمن این که قدرت موتور در حالت بنزینی هم به 83 اسب بخار افت پیدا می‌کند ).

مدل هایی که از موتور L3 استفاده می‌کنند در ترمزهای کاسه‌ای عقب، شیشه بالابر های برقی جلو و عقب، آینه های برقی، ترمز ضدقفل ABS با سیستم توزیع نیروی ترمز ( EBD ) و ایربگ راننده با یکدیگر مشترکند اما تفاوت ها در بخش تجهیزات و تزئینات بیشتر می‌شود. پارس سال و سفارشی یک راهنما بر روی آینه‌های جانبی شان دارند؛ به سنسور عقب مجهز شده‌اند و طرح اتاقشان هم به رنگ بژ در آمده است. نمای داخلی پارس سال تغییراتی از قبیل تودری‌ها را نیز شامل شده که متاسفانه از کیفیت متریال و مونتاژ به شدت ضعیف رنج می برد. این در حالی است که پارس دوگانه سوز بدون دریافت این تغییرات همچنان با شمایل اولیه نمای داخلی پارس و از رنگ خاکستری برای پوشش کابین بهره می‌برد.

میان پارس سال و پارس سفارشی هم تفاوت‌های نسبتا زیادی وجود دارد؛ در پارس سفارشی صندلی‌های جلو به صورت برقی تنظیم می‌شوند؛ کروز کنترل و پاور ویندوز به لیست تجهیزات اضافه شده‌اند؛ از قطعات چوب نما برای پوشش داشبورد و چرم برای پوشش فرمان استفاده شده است؛ ضمن آن که کپسول آتش نشانی هم در داخل خودرو تعبیه شده است! ( تا آن جا که به یاد داریم زمانی بحث بر سر اجباری کردن این آپشن حیاتی بود !! ). رینگ اسپرت و لاستیک سایز 195 و نشان کرومی پژو بر روی صندوق عقب وجه تمایز این دو مدل از یکدیگر است .

حالا سراغ مدل هایی می‌رویم که ایران خودرو آنها را از شر این موتور قدیمی نجات داده است! قطعا پارس ELX قدیمی ترین و شناخته شده ترین آنهاست . موتور L4 پژو/سیتروئن که زمانی بر پیکر زانتیا هم قرار گرفته بود هنوز هم قلب تپنده ELX است. قدرت 110 اسب بخاری این موتور و مصرف پایین سوختش ( نسبت به موتور L3 ) آن را از لحاظ فنی یک سر و گردن بالاتر قرار می‌دهد. ترمزهای دیسکی عقب هم از خصوصیات قابل تحسین آن است.

پارس ELX با پارس اتوماتیک و پارس LX در بسیاری از تجهیزات مشترک است؛ هر دو از طرح کابین بژ بهره می‌برند و آینه‌های جانبی شان هم برقی است اما ELX قطعات تزئینی چوب نما ندارد و شیشه‌هایش هم به پاور ویندوز و فیلتر ضد اشعه ماورای بنفش مجهز نیستند.

در بیرون هم لاستیک سایز 195 و چراغ های عقب تیره ELX در مقابل راهنماهای روی آینه های جانبی پارس اتوماتیک و LX قرار می‌گیرند.

به طور کلی در بخش فنی هرچند ELX برتری هایی دارد اما این برتری ها آن قدرها محسوس نیست به خصوص که اگر میزان مصرف سوخت را هم لحاظ کنیم دو خودرو امتیازی برابر کسب می کنند.

پارس اتوماتیک و LX به مراتب مجهزتر و پرزرق و برق ترند ( در کابین البته ) اما چهره ی ELX اسپرت تر است.

بین پارس LX و اتوماتیک همانطور که از نامشان مشخص است اولین تفاوت به گیربکس هایشان باز میگردد . گیربکس چهار سرعته ی اتوماتیک پارس اتوماتیک که قابلیت تعویض دستی را ندارد وجه تمایز اصلی این دو مدل است.

در بخش تجهیزات پارس LX با سنسور دنده عقب و پاور ویندوز به مراتب نسبت به گونه ی اتوماتیک مجهزتر است.

البته عده‌ای از خریداران نسبت به گیربکس اتوماتیک نصب شده برای پارس اعتراضاتی دارند که بیشتر آنها مربوط به گیجی گیربکس در زمان معکوس کشیدن و تعویض دنده (به خصوص در سربالایی‌ها) و همینطور صدایی که از آن در هنگام تعویض دنده از یک به دو و بالعکس شنیده می‌شود، است. البته مصرف بالای سوخت هم از ایراداتی است که به این گیربکس وارد می‌شود اما هنوز هم بخش قابل توجهی از خریداران از انتخاب آن راضیند. ایرادات کیفی پارس تنها به گونه اتوماتیک مربوط نمی‌شود؛ در سایر مدل ها هم ایرادات فنی و کیفی ریز و درشتی گریبان بسیاری از خریداران را گرفته که بارزترین آنها ایرادات مربوط به تزئینات داخلی، کیفیت قطعات و خرابی‌های فنی است (از خرابی‌های مربوط به کاسه نمد گرفته تا خراب شدن ساعت دیجیتال، رگلاژ نبودن درها، گیر کردن در صندوق عقب و ...). البته اغلب خودروهای داخلی با چنین مشکلاتی دست به گریبانند که تغییر در منابع تامین قطعه و توجه داشتن به کمیت نسبت به کیفیت، دلیل اصلی آن است.

حال به سوالی می‌رسیم که در ابتدای نوشتار آن را مطرح کردیم: "کدامیک از این مدلها منطقی تر است؟".

برای پاسخ دادن به این سوال ابتدا باید عامل مصرف سوخت را لحاظ کنیم؛ که در آن صورت پارس سال، پارس دوگانه سوز و پارس سفارشی گزینه‌های چندان معقولی نخواهند بود. اگر به دنبال خودرویی اتوماتیک برای راحت تر شدن رانندگی در شهرهای بزرگ هستید طبیعتا پارس اتوماتیک انتخاب شما خواهد بود هر چند که بین 1.5 تا 2 ملیون تومان نسبت به مدل‌های دیگر گران تر است و تجهیزات کمتری هم دارد. اما میان پارس ELX و LX انتخاب کمی سخت تر است.

در فروش فوری و پیش فروش جدید ایران خودرو اثری از پارس ELX به چشم نمی‌خورد تا بتوان قضاوت درستی در مورد قیمت آن داشت اما با در نظر گرفتن شرایط کلی می‌توان رای به پارس LX داد که هماهنگی خوبی میان تجهیزات و خصوصیات فنی برقرار کرده است.

آپشن ها

پارس سال

پارس دوگانه سوز

پارس سفارشی

پارس LX

پارس اتوماتیک

پارس ELX

سنسور دنده عقب

دارد

ندارد

دارد

دارد

ندارد

دارد

ترمزهای عقب دیسکی

ندارد

ندارد

ندارد

ندارد

ندارد

دارد

قطعات چوب نمای طرح جدید

دارد

ندارد

دارد

دارد

دارد

ندارد

صندلی جلوی برقی

ندارد

ندارد

دارد

دارد

دارد

دارد

راهنمای روی آینه

دارد

ندارد

دارد

دارد

دارد

ندارد

کروز کنترل

ندارد

ندارد

دارد

ندارد

ندارد

ندارد

پاور ویندوز

ندارد

ندارد

دارد

دارد

ندارد

ندارد

برچسب ها:
پارس
عکس های مرتبط
1
2
3
4
5
نظر بینندگان
اکبر
vote
۰
vote
۱۳۹۳/۱۲/۰۶
میخواستم بپرسم آیا پژو پارس سال آینه جانبی برقی هست باتشکر ------------------------ پرشین خودرو: دوست گرامی آینه های پژو پارس سال علاوه بر برقی بودن دارای چراغ راهنما نیز هستند.
آرش
vote
۰
vote
۱۳۹۳/۱۱/۲۱
سلام پارس سال دارم در هوای بارونی شیشه بخار گرفته بود گرمکن شیشه عقبو زدم پودر شد،ترکید، همش ریخت رو سر بچه کوچیکم کیفیت قطعاتش خیلی پایینه اما ماشین راحتیه تو مسافرت خیلی خسته نمیشی
محمد
vote
۰
vote
۱۳۹۳/۱۱/۱۵
سلام بچه ها من ۳۲تومن پول دارم چی بخرم بهتر یکی راهنمایی کنه ممنون
آرش,تبریز
vote
۰
vote
۱۳۹۳/۱۱/۰۸
باسلام آنچه که مسلمه ازبین خانواده پژوپارس هیچ کدوم قدرت رقابت با elx رو ندارند البته شانزده سوپاپ زانتیایی نه هشت سوپاپ ۲۰۰۰ جدید
احمد
vote
۲
vote
۱۳۹۳/۱۱/۰۸
هر روز که چه عرض کنم . مطئنم اصلا قطعات چینی تست نمیشه . من خودرو پارس تحویل گرفتم و هنوز 10 کیلومتر هم باهاش نرفتم که گیر بکسش زوزه میکشید بردم نمایندگی میگه پیش میاد بعد هم گفتن یه 3000 تا کار کن اگه خوب نشد بیار عوض کنیم بعد تازه میگن جنس تعمیری میدن نه جنس نو .اخه کجای دنیا چنین ظلمی میشه
محمد
vote
۰
vote
۱۳۹۳/۱۱/۰۷
فقط پارس سال
جابر
vote
۱
vote
۱۳۹۳/۱۱/۰۳
سلام.فقط نود به پآیین
عباس
vote
۱
vote
۱۳۹۳/۱۰/۲۷
بالاخره یکی بگه این ساعت پژو پارس داشبورد جدید چه جوری تنظیم میشه
کامران
vote
۳
vote
۱۳۹۳/۱۰/۲۶
قبل ازخرید این خودرو اول پشت جک جی 5 بشینید تا بفهمید چه اشتباهی دارید میکنید واسه خرید پارس. من خودم رفتم پارس ال ایکس خریدم چند وقت پیش دوستم با جک اومد دم کارگاه رفتیم باهاش یه دوری زدم عاشقش شدم.
حسین
vote
۲
vote
۱۳۹۳/۱۰/۲۴
پارس داشبورد جدید گرفتم با 500 کیلومتر کارکرد بلبیرینگ چرخها خراب و تعویض شد، داشبورد در محل ایربگ صدا دارد، دربها با زور بسته میشوند، گیربکس در دنده 3 زوزه میکشد، درب کاپوت ریگلاژ شد، موتور با ارتعاش کار میکند و.......
حسین
vote
۰
vote
۱۳۹۳/۱۰/۲۱
سلام دوستان من یه پژو پارس Lx ثبت نام کردم میخواستم ببینم چطور ماشینی اونا که دارن این ماشین رو ممنون میشم جواب بدین
علی اکبر
vote
۲۵
vote
۱۳۹۳/۰۵/۲۰
لطفا در خصوص پژو پارس دوگانه سور دو ایربگ داشبورد جدید اطلاعات بدهید. خیلی فوریه. با تشکر
رضا
vote
۱۸
vote
۱۳۹۳/۰۵/۲۰
کاملا شانسیه.یه ماشین خوب در می یاد و چندسال سالمه وخرج نداره یه ماشینم از روز اول تو تعمیرگاهه.
علی جونم
vote
۶
vote
۱۳۹۳/۰۵/۱۱
بابا یکیم راجع به پژو 405 اس ال ایکس یچیزی بگه بخرم یا نخرم؟اگه بخرم چرا بخرم؟ اگه نخرم چرا نخرم؟ کیا از این ماشین داشتن؟ راسته که میگن داشبورد جدیدش صدا میکنه؟اگر دوست عزیزی میتونه تو این زمینه بم کمک بکنه لطف بکنه و به یاهومسنجرم پیام بده اینم ایدیمrezabhramy دلم میخواست 206 اس دی میگرفتم ولی چون 4 تا 5 نفریم میترسم سرنشینان عقب اذیت بشن- جانه من یکدومتون که واردین منو راهنمایی کنین ممنونم
جواد
vote
۲۳
vote
۱۳۹۳/۰۵/۰۶
به نظر بنده همشون قیمتهای کاذب دارند وباید نخریم تا قیمتها بیاید پایین
رضا
vote
۱
vote
۱۳۹۳/۰۴/۲۶
سلام دوستان به نطرتون پارس سفارشی مدل 88 28ملیون ارزش هرید دلره یا نه؟
امید
vote
۳
vote
۱۳۹۳/۰۴/۲۴
من اگه خواستم پنجاه میلیون بدم پارس ای ال ایکس بخرم ده میلیون میذارم روش لیفان ایکس شصت شاسی بلند میخرم ابهتش هم بیشتره هر چی باشه از ماشین ایرانی که ضعیفتر نیست
حسین 78
vote
۵
vote
۱۳۹۳/۰۴/۲۲
ما یه پرشیا سال دارم شیش ماه نمیشه گرفتیم ازش راضی هستیم شتابش خیلی خوبه تو جاده اصلا سرو صدا نمیکنه.رینگ زیرش معمولی به خاطرهمین بعضی موقه اذیت میکنه چون مقاومتش نسبت به رینگ تزعینی که ایران خوردرو زده کمتر. تو جاده با کولر روشن وسرعت بالا خیلی عالی بود کم نیاوردشتابش زیاد تغییرنکردالبته بستگی به شانس داره شاید یکی ELXداره پرشیا سالو میخوره ولی شاید بر عکس باشه.نظر شما محترمه
محمدرضا
vote
۱۶
vote
۱۳۹۳/۰۴/۱۹
سلام دوستان . ما الان405 داریم میخوایم پارس بخریم . به طور کلی بین lx و ELX موندم . اخه مشخصات lx با SLX یکیه فقط ظاهرش فرق داره . ELXشتاب و مشخصات فنیش بهتره چون موتور L4 روشه . لطفا راهنمایی کنید . پارس LX ++++++++ پارس ELX _ _ _ _ _ _
نوید
vote
۴
vote
۱۳۹۳/۰۴/۱۸
سلام دوستان.در نومورد پارسای ای ال ایکس باید بگم که ۸۹ به اینور اشغالن.دوم که پارس ال اکس کلاچش داغونه بعد ۱۰ هزارتا یک میلیون خرجشه. پارس سال هم زیاد جالب نیس البته از دوتا بالا خیلی بهتره .من خودم یه سال سفارشی دارم البته موتورشو تقویت کردم تو اتوبان تهران ساوه با مزدا ۳ و زانتیا مسابقه گذاشتم دوتاشونو ترکوندم. در مورد سمند باید بگم که امکانات جانبیش خوبن ولی کلا ماشینای اشغالین بینشون سورن ای ال ایکس خوبه فقط اونم نسبت به بقیه سنگین تره شتابش جالب ننیس سمند ماشینه خشکیه فقط سال اول خوبه بعد یک سال تق تق هاش شروع میشه سینه ی خشکی داره ، ماشین اگه میخواید بخرید الان اگه خوشتون از پارس میاد یه سالشو بگیرید اما جدیدا یه ماشین ایرانخودرو زده پژو ۴۰۵ اس ال ایکس ۱۶ سوپاپ واسه سرعت اخر ماشینن البته اگه تقویت کنی دیگه میترکونه
!
!
!