یكشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۴
پرشین خودرو
خـــودرونامـــه
خرید کدام پارس منطقی‌تر است؟
۰۹:۰۶ | ۱۳۹۱/۰۲/۱۸

خرید کدام پارس منطقی‌تر است؟

پرشین خودرو: هر چند که تمامی معادلات به این نقطه ختم می‌شود که پژو پارس انتخابی اقتصادی نخواهد بود اما فرض می‌کنیم که شما از میان خانواده سمند، پارس، 206، تندر 90، هیوندای ورنا و یا چینی‌ها تصمیم گرفته‌اید تا پارس را انتخاب کنید. حتما این سوال برای شما هم پیش خواهد آمد که "کدام پارس بهتر است؟"؛ "کدامیک انتظارات من را بهتر برآورده می‌کند؟"، خرید کدام یک منطقی تر و به صرفه تر خواهد بود؟ و سوالاتی از این دست.

به گزارش «پرشین خودرو»، پیش از هر کاری باید ببینیم که خانواده پارس شامل چه مدل هایی می‌شود و تجهیزات در نظر گرفته شده برای آن ها چه هستند؛ تفاوت هایشان در کجاست و چقدر قیمت گذاری شده‌اند.

شش حق انتخاب برای پارس وجود دارد: پارس سال، پارس LX، پارس ELX ، پارس اتوماتیک، پارس سفارشی و پارس دوگانه سوز. عمده ترین تفاوت میان آنها ابتدا به موتور و گیربکس و سپس به بعضی از تجهیزات رفاهی و ایمنی و البته تزئیناتی می‌رسد.

پارس سال، دوگانه سوز و سفارشی؛ هر سه از موتور قدیمی و پرمصرف L3 استفاده می‌کنند. موتوری که موتور پایه سمند و همینطور پژو 405 هم هست و 98 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. مصرف 13.1 لیتری در شهر و 6.7 لیتری در جاده (آن هم طبق اعلام کارخانه) انتخاب این موتور را به یک گزینه کاملا غیر اقتصادی و نامعقول تبدیل می‌کند؛ خصوصا حالا که گران شدن بنزین های سهمیه‌ای هم قطعی شده و بنزین آزاد هم با افزایش قیمت مواجه خواهد شد.

البته گونه دوگانه سوز از مزیت استفاده از گاز طبیعی برخوردار است ولی طبعا با مشکلات خاص این خودروها؛ اعم از کوچک شدن صندوق عقب و آسیب دیدن موتور در دراز مدت مواجه خواهد بود (ضمن این که قدرت موتور در حالت بنزینی هم به 83 اسب بخار افت پیدا می‌کند ).

مدل هایی که از موتور L3 استفاده می‌کنند در ترمزهای کاسه‌ای عقب، شیشه بالابر های برقی جلو و عقب، آینه های برقی، ترمز ضدقفل ABS با سیستم توزیع نیروی ترمز ( EBD ) و ایربگ راننده با یکدیگر مشترکند اما تفاوت ها در بخش تجهیزات و تزئینات بیشتر می‌شود. پارس سال و سفارشی یک راهنما بر روی آینه‌های جانبی شان دارند؛ به سنسور عقب مجهز شده‌اند و طرح اتاقشان هم به رنگ بژ در آمده است. نمای داخلی پارس سال تغییراتی از قبیل تودری‌ها را نیز شامل شده که متاسفانه از کیفیت متریال و مونتاژ به شدت ضعیف رنج می برد. این در حالی است که پارس دوگانه سوز بدون دریافت این تغییرات همچنان با شمایل اولیه نمای داخلی پارس و از رنگ خاکستری برای پوشش کابین بهره می‌برد.

میان پارس سال و پارس سفارشی هم تفاوت‌های نسبتا زیادی وجود دارد؛ در پارس سفارشی صندلی‌های جلو به صورت برقی تنظیم می‌شوند؛ کروز کنترل و پاور ویندوز به لیست تجهیزات اضافه شده‌اند؛ از قطعات چوب نما برای پوشش داشبورد و چرم برای پوشش فرمان استفاده شده است؛ ضمن آن که کپسول آتش نشانی هم در داخل خودرو تعبیه شده است! ( تا آن جا که به یاد داریم زمانی بحث بر سر اجباری کردن این آپشن حیاتی بود !! ). رینگ اسپرت و لاستیک سایز 195 و نشان کرومی پژو بر روی صندوق عقب وجه تمایز این دو مدل از یکدیگر است .

حالا سراغ مدل هایی می‌رویم که ایران خودرو آنها را از شر این موتور قدیمی نجات داده است! قطعا پارس ELX قدیمی ترین و شناخته شده ترین آنهاست . موتور L4 پژو/سیتروئن که زمانی بر پیکر زانتیا هم قرار گرفته بود هنوز هم قلب تپنده ELX است. قدرت 110 اسب بخاری این موتور و مصرف پایین سوختش ( نسبت به موتور L3 ) آن را از لحاظ فنی یک سر و گردن بالاتر قرار می‌دهد. ترمزهای دیسکی عقب هم از خصوصیات قابل تحسین آن است.

پارس ELX با پارس اتوماتیک و پارس LX در بسیاری از تجهیزات مشترک است؛ هر دو از طرح کابین بژ بهره می‌برند و آینه‌های جانبی شان هم برقی است اما ELX قطعات تزئینی چوب نما ندارد و شیشه‌هایش هم به پاور ویندوز و فیلتر ضد اشعه ماورای بنفش مجهز نیستند.

در بیرون هم لاستیک سایز 195 و چراغ های عقب تیره ELX در مقابل راهنماهای روی آینه های جانبی پارس اتوماتیک و LX قرار می‌گیرند.

به طور کلی در بخش فنی هرچند ELX برتری هایی دارد اما این برتری ها آن قدرها محسوس نیست به خصوص که اگر میزان مصرف سوخت را هم لحاظ کنیم دو خودرو امتیازی برابر کسب می کنند.

پارس اتوماتیک و LX به مراتب مجهزتر و پرزرق و برق ترند ( در کابین البته ) اما چهره ی ELX اسپرت تر است.

بین پارس LX و اتوماتیک همانطور که از نامشان مشخص است اولین تفاوت به گیربکس هایشان باز میگردد . گیربکس چهار سرعته ی اتوماتیک پارس اتوماتیک که قابلیت تعویض دستی را ندارد وجه تمایز اصلی این دو مدل است.

در بخش تجهیزات پارس LX با سنسور دنده عقب و پاور ویندوز به مراتب نسبت به گونه ی اتوماتیک مجهزتر است.

البته عده‌ای از خریداران نسبت به گیربکس اتوماتیک نصب شده برای پارس اعتراضاتی دارند که بیشتر آنها مربوط به گیجی گیربکس در زمان معکوس کشیدن و تعویض دنده (به خصوص در سربالایی‌ها) و همینطور صدایی که از آن در هنگام تعویض دنده از یک به دو و بالعکس شنیده می‌شود، است. البته مصرف بالای سوخت هم از ایراداتی است که به این گیربکس وارد می‌شود اما هنوز هم بخش قابل توجهی از خریداران از انتخاب آن راضیند. ایرادات کیفی پارس تنها به گونه اتوماتیک مربوط نمی‌شود؛ در سایر مدل ها هم ایرادات فنی و کیفی ریز و درشتی گریبان بسیاری از خریداران را گرفته که بارزترین آنها ایرادات مربوط به تزئینات داخلی، کیفیت قطعات و خرابی‌های فنی است (از خرابی‌های مربوط به کاسه نمد گرفته تا خراب شدن ساعت دیجیتال، رگلاژ نبودن درها، گیر کردن در صندوق عقب و ...). البته اغلب خودروهای داخلی با چنین مشکلاتی دست به گریبانند که تغییر در منابع تامین قطعه و توجه داشتن به کمیت نسبت به کیفیت، دلیل اصلی آن است.

حال به سوالی می‌رسیم که در ابتدای نوشتار آن را مطرح کردیم: "کدامیک از این مدلها منطقی تر است؟".

برای پاسخ دادن به این سوال ابتدا باید عامل مصرف سوخت را لحاظ کنیم؛ که در آن صورت پارس سال، پارس دوگانه سوز و پارس سفارشی گزینه‌های چندان معقولی نخواهند بود. اگر به دنبال خودرویی اتوماتیک برای راحت تر شدن رانندگی در شهرهای بزرگ هستید طبیعتا پارس اتوماتیک انتخاب شما خواهد بود هر چند که بین 1.5 تا 2 ملیون تومان نسبت به مدل‌های دیگر گران تر است و تجهیزات کمتری هم دارد. اما میان پارس ELX و LX انتخاب کمی سخت تر است.

در فروش فوری و پیش فروش جدید ایران خودرو اثری از پارس ELX به چشم نمی‌خورد تا بتوان قضاوت درستی در مورد قیمت آن داشت اما با در نظر گرفتن شرایط کلی می‌توان رای به پارس LX داد که هماهنگی خوبی میان تجهیزات و خصوصیات فنی برقرار کرده است.

آپشن ها

پارس سال

پارس دوگانه سوز

پارس سفارشی

پارس LX

پارس اتوماتیک

پارس ELX

سنسور دنده عقب

دارد

ندارد

دارد

دارد

ندارد

دارد

ترمزهای عقب دیسکی

ندارد

ندارد

ندارد

ندارد

ندارد

دارد

قطعات چوب نمای طرح جدید

دارد

ندارد

دارد

دارد

دارد

ندارد

صندلی جلوی برقی

ندارد

ندارد

دارد

دارد

دارد

دارد

راهنمای روی آینه

دارد

ندارد

دارد

دارد

دارد

ندارد

کروز کنترل

ندارد

ندارد

دارد

ندارد

ندارد

ندارد

پاور ویندوز

ندارد

ندارد

دارد

دارد

ندارد

ندارد

برچسب ها:
پارس
عکس های مرتبط
1
2
3
4
5
نظر بینندگان
تنها
vote
vote
۱۳۹۴/۰۲/۲۷
صندلی پژو پارس سال برقی هست با تشکر.
اکبر
vote
۲
vote
۱۳۹۴/۰۲/۲۳
چرا ی فیلم از تجهیزات جدید پژو پارس سال نمی گذارید ممنون
سعید
vote
۲
vote
۱۳۹۴/۰۲/۰۶
سلام دوستان گلم من بعد از کلی تحقیق در مورد خانواده پارس بالاخره پارس سال خریدم چون تمام دوستام که پارس tu5 داشتن ناراضی بودن و اونایی که پارس سال داشتن بیشتر راضی بودن
واس ماس
vote
۳
vote
۱۳۹۴/۰۱/۳۰
بازار خودرو واس ماس کلا ایران تولیدش دس ماس قیمتاشم واس ماس
بهنام
vote
۳
vote
۱۳۹۴/۰۱/۱۲
والا موندیم حرف کی رو باور کنیم....یکی میگه خوبه یکی میگه بده....
ع.ف
vote
vote
۱۳۹۴/۰۱/۰۵
با عرض سلام من lx(tu5)خریدم که خواستم عرض کنم خدمتتان که هم کروز کنترل داره و هم 4تا چرخش absو ebdداره و باید بگم که واقعا اسب سرکشی هستش چون من همه ماشین هایی از این قبیل رو سوار شدم ولی این واقعا یه چیز دیگه هست چرا که این ماشین موتور 206 هست و قدرتش 110 اسب و داشبوردشم جدید و صفر گرفتم با بیمه طلایی که الان نزدیک به 7000 تا کار کرده و در سر بالایی ها تو جاده هراز با 5 تا مسافر با جاده کفی زیاد فرق نداشت و واقعا لذت بردم و مصرفش خیلی خیلی کمه نسبت به پارس معمولی و حتی یک ریالی خرج نداشه (بجز روغن و بنزین). واقععععععععععععععا راضیم. بدرود
آراد
vote
۰
vote
۱۳۹۴/۰۱/۰۱
منم موندم پارس lx خوبه ارزششوداره یابرم سورن بخرم لطفا کسانی که داشتن ودارن وجدانی درست راهنمایی کنن چکارکنم؟
سیروس
vote
۶
vote
۱۳۹۴/۰۱/۰۱
نخراقانخردوگانه سوزافتابه خرج لحیمه ازطرفی پول سوخت کمترشایدبدی ازاونطرف ماشینت که خراب میشه وبایدهزینه گزاف خرجش کنی بماند قدرت ماشین وکیفیت سواریشم کم میشه. جعبش هم اشغال وسنگین میشه حیفه نخر.
محمد
vote
۷
vote
۱۳۹۳/۱۲/۲۴
سلام، من پارس lxtu5 داشتم ٣ ماه پیش فروختم الان دوباره میخوام بخرم ولی بین دوراهی tu5 و elx موندم هركدوم یه نهایی و یه مزایای دارن ، واقعا گیج شدم ، tu5 تو سربالایی كم میاره شتابشم نسبت به elx پایینتره ولی عوضش كم صدارته از طرفی elx سربالایی و فورت میده شتاب عالی ولی حسم میگه از نظر هماهنگی قطعات فنی tu5 بهتره میشه یكی راهنماییم كنه كه كدوم و بخرم ( اونایی كه دارن لطف كنن راهنمایی كنن )
ناشناس
vote
۴
vote
۱۳۹۳/۱۲/۲۱
آیا صندلی پژو پارس سال جدید صندلی هایش برقی است ممنون
یه دلسوز
vote
۷
vote
۱۳۹۳/۱۲/۲۰
من به عنوان مسول فنی ایران خودرو ازمن نشنیده بگیرید پارس سال باموتور1800 باموتور قدیمی بهترین پارس بین محصولات دیگر هست. ولیLxمثل پراید هست فقط مصرفش پایینه موتور کمپلت چینیه به خاطر تحریم فرانسه ممانعت از فروش کرده برای همین چین میزنه. موتوری حساس وضعیف گول بزگش رو نخورید.ما روزی اگه 2 تا پارس سال به نمایندگی بابت رفع عیب بیان 20تا LXمیاد برای رفع عیب همه چیز قدیمیش خوبه.
بی نام
vote
۶
vote
۱۳۹۳/۱۲/۱۷
تو رو قران جوابمو بدین به نظرتون پارسا ای ال ایکس بهتره یا ال ایکس فوریه . ----------------------------------------- پرشین خودرو: مخاطب عزیز با مراجعه به لینک پیوستی می توانید تفاوت تیپ های مختلف پژو را ببینید. http://www.ikco.ir/fa/Product.aspx?ID=22&Section=3&Series=%D9%BE%DA%98%D9%88+%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3
فرساد
vote
۱
vote
۱۳۹۳/۱۲/۱۵
فوری، به نظر شما دوستان پارس elx 1800 بهتره یا elx 200 ? گویا 1800 ، 16 سوپاپ داره و 2000 ، 8 سوپاپ. لطفا راهنمایی کنید! تشکر! -------------------------------------- پرشین خودرو: مخاطب گرامی نمونه 1.8 لیتری نسخه 16 سوپاپ موتور XU7 است در حالی که موتور 2 لیتری پارس ELX حجم دقیق 1905 سی سی دارد و در واقع نمونه افزایش حجم یافته موتور XU7، هشت سوپاپ است که با نام XUM شناخته می شود و توان کمتری نسبت به نمونه اولی دارد.
اکبرم
vote
۳
vote
۱۳۹۳/۱۲/۱۴
سلام اگه میشه ی فیلم از امکانات پژو پارس سال جدید بزارین با تشکر فراوان ------------------------------- پرشین خودرو: مخاطب عزیز با توجه به سوالات شما و همچنین لینک پیوستی پرشین خودرو برای شما می توانید با مراجعه به سایت ایران خودرو پاسخ سوالات خود را دریافت و تیپ های مختلف از نظر تجهیزات و قدرت را در سایت مذکور مقایسه نمایید.
دوکی
vote
vote
۱۳۹۳/۱۲/۱۳
میخواستم بدونم ابشن پژو پارس سال کلاس 28314 چه خوصیاتی داره ------------------------------- پرشین خودرو: مخاطب گرامی با مراجعه به لینک پیوستی می توانید تجهیزات انواع تیپ های پژو پارس را ملاحظه و مقایسه فرمایید. http://www.ikco.ir/fa/Product.aspx?ID=22&Section=3&Series=%D9%BE%DA%98%D9%88+%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3
اکبرم
vote
vote
۱۳۹۳/۱۲/۱۱
سلام میخواستم ببینم آیا آینه های پارس سال مثل پارس lx وقتی درب خودرو را قفل میشود آینه هایشم جمع میشود باتشکر. ------------------- پرشین خودرو: مخاطب گرامی، امکان تاشدن اتوماتیک آینه های جانبی تنها در پارس LXسال و پارس ELX با موتور XUM وجود دارد
اکبر
vote
۰
vote
۱۳۹۳/۱۲/۰۶
میخواستم بپرسم آیا پژو پارس سال آینه جانبی برقی هست باتشکر ------------------------ پرشین خودرو: دوست گرامی آینه های پژو پارس سال علاوه بر برقی بودن دارای چراغ راهنما نیز هستند.
آرش
vote
vote
۱۳۹۳/۱۱/۲۱
سلام پارس سال دارم در هوای بارونی شیشه بخار گرفته بود گرمکن شیشه عقبو زدم پودر شد،ترکید، همش ریخت رو سر بچه کوچیکم کیفیت قطعاتش خیلی پایینه اما ماشین راحتیه تو مسافرت خیلی خسته نمیشی
محمد
vote
۰
vote
۱۳۹۳/۱۱/۱۵
سلام بچه ها من ۳۲تومن پول دارم چی بخرم بهتر یکی راهنمایی کنه ممنون
آرش,تبریز
vote
۱
vote
۱۳۹۳/۱۱/۰۸
باسلام آنچه که مسلمه ازبین خانواده پژوپارس هیچ کدوم قدرت رقابت با elx رو ندارند البته شانزده سوپاپ زانتیایی نه هشت سوپاپ ۲۰۰۰ جدید
!
!
!