09:06 | 1391/02/18
خرید کدام پارس منطقی‌تر است؟
پرشین خودرو: هر چند که تمامی معادلات به این نقطه ختم می‌شود که پژو پارس انتخابی اقتصادی نخواهد بود اما فرض می‌کنیم که شما از میان خانواده سمند، پارس، 206، تندر 90، هیوندای ورنا و یا چینی‌ها تصمیم گرفته‌اید تا پارس را انتخاب کنید. حتما این سوال برای شما هم پیش خواهد آمد که "کدام پارس بهتر است؟"؛ "کدامیک انتظارات من را بهتر برآورده می‌کند؟"، خرید کدام یک منطقی تر و به صرفه تر خواهد بود؟ و سوالاتی از این دست.
به گزارش «پرشین خودرو»، پیش از هر کاری باید ببینیم که خانواده پارس شامل چه مدل هایی می‌شود و تجهیزات در نظر گرفته شده برای آن ها چه هستند؛ تفاوت هایشان در کجاست و چقدر قیمت گذاری شده‌اند.
شش حق انتخاب برای پارس وجود دارد: پارس سال، پارس LX، پارس ELX ، پارس اتوماتیک، پارس سفارشی و پارس دوگانه سوز. عمده ترین تفاوت میان آنها ابتدا به موتور و گیربکس و سپس به بعضی از تجهیزات رفاهی و ایمنی و البته تزئیناتی می‌رسد.
پارس سال، دوگانه سوز و سفارشی؛ هر سه از موتور قدیمی و پرمصرف L3 استفاده می‌کنند. موتوری که موتور پایه سمند و همینطور پژو 405 هم هست و 98 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. مصرف 13.1 لیتری در شهر و 6.7 لیتری در جاده (آن هم طبق اعلام کارخانه) انتخاب این موتور را به یک گزینه کاملا غیر اقتصادی و نامعقول تبدیل می‌کند؛ خصوصا حالا که گران شدن بنزین های سهمیه‌ای هم قطعی شده و بنزین آزاد هم با افزایش قیمت مواجه خواهد شد.
البته گونه دوگانه سوز از مزیت استفاده از گاز طبیعی برخوردار است ولی طبعا با مشکلات خاص این خودروها؛ اعم از کوچک شدن صندوق عقب و آسیب دیدن موتور در دراز مدت مواجه خواهد بود (ضمن این که قدرت موتور در حالت بنزینی هم به 83 اسب بخار افت پیدا می‌کند ).
مدل هایی که از موتور L3 استفاده می‌کنند در ترمزهای کاسه‌ای عقب، شیشه بالابر های برقی جلو و عقب، آینه های برقی، ترمز ضدقفل ABS با سیستم توزیع نیروی ترمز ( EBD ) و ایربگ راننده با یکدیگر مشترکند اما تفاوت ها در بخش تجهیزات و تزئینات بیشتر می‌شود. پارس سال و سفارشی یک راهنما بر روی آینه‌های جانبی شان دارند؛ به سنسور عقب مجهز شده‌اند و طرح اتاقشان هم به رنگ بژ در آمده است. نمای داخلی پارس سال تغییراتی از قبیل تودری‌ها را نیز شامل شده که متاسفانه از کیفیت متریال و مونتاژ به شدت ضعیف رنج می برد. این در حالی است که پارس دوگانه سوز بدون دریافت این تغییرات همچنان با شمایل اولیه نمای داخلی پارس و از رنگ خاکستری برای پوشش کابین بهره می‌برد.
میان پارس سال و پارس سفارشی هم تفاوت‌های نسبتا زیادی وجود دارد؛ در پارس سفارشی صندلی‌های جلو به صورت برقی تنظیم می‌شوند؛ کروز کنترل و پاور ویندوز به لیست تجهیزات اضافه شده‌اند؛ از قطعات چوب نما برای پوشش داشبورد و چرم برای پوشش فرمان استفاده شده است؛ ضمن آن که کپسول آتش نشانی هم در داخل خودرو تعبیه شده است! ( تا آن جا که به یاد داریم زمانی بحث بر سر اجباری کردن این آپشن حیاتی بود !! ). رینگ اسپرت و لاستیک سایز 195 و نشان کرومی پژو بر روی صندوق عقب وجه تمایز این دو مدل از یکدیگر است .
حالا سراغ مدل هایی می‌رویم که ایران خودرو آنها را از شر این موتور قدیمی نجات داده است! قطعا پارس ELX قدیمی ترین و شناخته شده ترین آنهاست . موتور L4 پژو/سیتروئن که زمانی بر پیکر زانتیا هم قرار گرفته بود هنوز هم قلب تپنده ELX است. قدرت 110 اسب بخاری این موتور و مصرف پایین سوختش ( نسبت به موتور L3 ) آن را از لحاظ فنی یک سر و گردن بالاتر قرار می‌دهد. ترمزهای دیسکی عقب هم از خصوصیات قابل تحسین آن است.
پارس ELX با پارس اتوماتیک و پارس LX در بسیاری از تجهیزات مشترک است؛ هر دو از طرح کابین بژ بهره می‌برند و آینه‌های جانبی شان هم برقی است اما ELX قطعات تزئینی چوب نما ندارد و شیشه‌هایش هم به پاور ویندوز و فیلتر ضد اشعه ماورای بنفش مجهز نیستند.
در بیرون هم لاستیک سایز 195 و چراغ های عقب تیره ELX در مقابل راهنماهای روی آینه های جانبی پارس اتوماتیک و LX قرار می‌گیرند.
به طور کلی در بخش فنی هرچند ELX برتری هایی دارد اما این برتری ها آن قدرها محسوس نیست به خصوص که اگر میزان مصرف سوخت را هم لحاظ کنیم دو خودرو امتیازی برابر کسب می کنند.
پارس اتوماتیک و LX به مراتب مجهزتر و پرزرق و برق ترند ( در کابین البته ) اما چهره ی ELX اسپرت تر است.
بین پارس LX و اتوماتیک همانطور که از نامشان مشخص است اولین تفاوت به گیربکس هایشان باز میگردد . گیربکس چهار سرعته ی اتوماتیک پارس اتوماتیک که قابلیت تعویض دستی را ندارد وجه تمایز اصلی این دو مدل است.
در بخش تجهیزات پارس LX با سنسور دنده عقب و پاور ویندوز به مراتب نسبت به گونه ی اتوماتیک مجهزتر است.
البته عده‌ای از خریداران نسبت به گیربکس اتوماتیک نصب شده برای پارس اعتراضاتی دارند که بیشتر آنها مربوط به گیجی گیربکس در زمان معکوس کشیدن و تعویض دنده (به خصوص در سربالایی‌ها) و همینطور صدایی که از آن در هنگام تعویض دنده از یک به دو و بالعکس شنیده می‌شود، است. البته مصرف بالای سوخت هم از ایراداتی است که به این گیربکس وارد می‌شود اما هنوز هم بخش قابل توجهی از خریداران از انتخاب آن راضیند. ایرادات کیفی پارس تنها به گونه اتوماتیک مربوط نمی‌شود؛ در سایر مدل ها هم ایرادات فنی و کیفی ریز و درشتی گریبان بسیاری از خریداران را گرفته که بارزترین آنها ایرادات مربوط به تزئینات داخلی، کیفیت قطعات و خرابی‌های فنی است (از خرابی‌های مربوط به کاسه نمد گرفته تا خراب شدن ساعت دیجیتال، رگلاژ نبودن درها، گیر کردن در صندوق عقب و ...). البته اغلب خودروهای داخلی با چنین مشکلاتی دست به گریبانند که تغییر در منابع تامین قطعه و توجه داشتن به کمیت نسبت به کیفیت، دلیل اصلی آن است.
حال به سوالی می‌رسیم که در ابتدای نوشتار آن را مطرح کردیم: "کدامیک از این مدلها منطقی تر است؟".
برای پاسخ دادن به این سوال ابتدا باید عامل مصرف سوخت را لحاظ کنیم؛ که در آن صورت پارس سال، پارس دوگانه سوز و پارس سفارشی گزینه‌های چندان معقولی نخواهند بود. اگر به دنبال خودرویی اتوماتیک برای راحت تر شدن رانندگی در شهرهای بزرگ هستید طبیعتا پارس اتوماتیک انتخاب شما خواهد بود هر چند که بین 1.5 تا 2 ملیون تومان نسبت به مدل‌های دیگر گران تر است و تجهیزات کمتری هم دارد. اما میان پارس ELX و LX انتخاب کمی سخت تر است.
در فروش فوری و پیش فروش جدید ایران خودرو اثری از پارس ELX به چشم نمی‌خورد تا بتوان قضاوت درستی در مورد قیمت آن داشت اما با در نظر گرفتن شرایط کلی می‌توان رای به پارس LX داد که هماهنگی خوبی میان تجهیزات و خصوصیات فنی برقرار کرده است.

آپشن ها

پارس سال

پارس دوگانه سوز

پارس سفارشی

پارس LX

پارس اتوماتیک

پارس ELX

سنسور دنده عقب

دارد

ندارد

دارد

دارد

ندارد

دارد

ترمزهای عقب دیسکی

ندارد

ندارد

ندارد

ندارد

ندارد

دارد

قطعات چوب نمای طرح جدید

دارد

ندارد

دارد

دارد

دارد

ندارد

صندلی جلوی برقی

ندارد

ندارد

دارد

دارد

دارد

دارد

راهنمای روی آینه

دارد

ندارد

دارد

دارد

دارد

ندارد

کروز کنترل

ندارد

ندارد

دارد

ندارد

ندارد

ندارد

پاور ویندوز

ندارد

ندارد

دارد

دارد

ندارد

ندارد


برچسب ها: پارس 
اخبار مرتبط
نظر بینندگان
علی اکبر
22
6
1393/05/20
لطفا در خصوص پژو پارس دوگانه سور دو ایربگ داشبورد جدید اطلاعات بدهید. خیلی فوریه. با تشکر
رضا
15
4
1393/05/20
کاملا شانسیه.یه ماشین خوب در می یاد و چندسال سالمه وخرج نداره یه ماشینم از روز اول تو تعمیرگاهه.
علی جونم
5
6
1393/05/11
بابا یکیم راجع به پژو 405 اس ال ایکس یچیزی بگه بخرم یا نخرم؟اگه بخرم چرا بخرم؟ اگه نخرم چرا نخرم؟ کیا از این ماشین داشتن؟ راسته که میگن داشبورد جدیدش صدا میکنه؟اگر دوست عزیزی میتونه تو این زمینه بم کمک بکنه لطف بکنه و به یاهومسنجرم پیام بده اینم ایدیمrezabhramy دلم میخواست 206 اس دی میگرفتم ولی چون 4 تا 5 نفریم میترسم سرنشینان عقب اذیت بشن- جانه من یکدومتون که واردین منو راهنمایی کنین ممنونم
جواد
20
4
1393/05/06
به نظر بنده همشون قیمتهای کاذب دارند وباید نخریم تا قیمتها بیاید پایین
رضا
1
17
1393/04/26
سلام دوستان به نطرتون پارس سفارشی مدل 88 28ملیون ارزش هرید دلره یا نه؟
امید
5
19
1393/04/24
من اگه خواستم پنجاه میلیون بدم پارس ای ال ایکس بخرم ده میلیون میذارم روش لیفان ایکس شصت شاسی بلند میخرم ابهتش هم بیشتره هر چی باشه از ماشین ایرانی که ضعیفتر نیست
حسین 78
6
8
1393/04/22
ما یه پرشیا سال دارم شیش ماه نمیشه گرفتیم ازش راضی هستیم شتابش خیلی خوبه تو جاده اصلا سرو صدا نمیکنه.رینگ زیرش معمولی به خاطرهمین بعضی موقه اذیت میکنه چون مقاومتش نسبت به رینگ تزعینی که ایران خوردرو زده کمتر. تو جاده با کولر روشن وسرعت بالا خیلی عالی بود کم نیاوردشتابش زیاد تغییرنکردالبته بستگی به شانس داره شاید یکی ELXداره پرشیا سالو میخوره ولی شاید بر عکس باشه.نظر شما محترمه
محمدرضا
14
4
1393/04/19
سلام دوستان . ما الان405 داریم میخوایم پارس بخریم . به طور کلی بین lx و ELX موندم . اخه مشخصات lx با SLX یکیه فقط ظاهرش فرق داره . ELXشتاب و مشخصات فنیش بهتره چون موتور L4 روشه . لطفا راهنمایی کنید . پارس LX ++++++++ پارس ELX _ _ _ _ _ _
نوید
3
9
1393/04/18
سلام دوستان.در نومورد پارسای ای ال ایکس باید بگم که ۸۹ به اینور اشغالن.دوم که پارس ال اکس کلاچش داغونه بعد ۱۰ هزارتا یک میلیون خرجشه. پارس سال هم زیاد جالب نیس البته از دوتا بالا خیلی بهتره .من خودم یه سال سفارشی دارم البته موتورشو تقویت کردم تو اتوبان تهران ساوه با مزدا ۳ و زانتیا مسابقه گذاشتم دوتاشونو ترکوندم. در مورد سمند باید بگم که امکانات جانبیش خوبن ولی کلا ماشینای اشغالین بینشون سورن ای ال ایکس خوبه فقط اونم نسبت به بقیه سنگین تره شتابش جالب ننیس سمند ماشینه خشکیه فقط سال اول خوبه بعد یک سال تق تق هاش شروع میشه سینه ی خشکی داره ، ماشین اگه میخواید بخرید الان اگه خوشتون از پارس میاد یه سالشو بگیرید اما جدیدا یه ماشین ایرانخودرو زده پژو ۴۰۵ اس ال ایکس ۱۶ سوپاپ واسه سرعت اخر ماشینن البته اگه تقویت کنی دیگه میترکونه
اصغر
2
7
1393/04/15
سلام ماشین خوب همیشه خوبی
وحید
9
3
1393/04/15
سلام دوستان من پدرم میخواد پارس بگیره ونمیدونه چه مدلی بگیره من میگم پارس elxخوبه خودش میگه سال بهتره لطفا راهنمایی کنید!
ماهان
10
3
1393/04/09
پارس سال داشبورد جديد ارديبهشت ماه 93 تحويل گرفتم. فوق العاده بي كيفيت از هر نظر!!!بهرحال چاره اي نيست با اين استطاعت خريد چاره اي جز انتخاب بين بد وبدتر نيست.
میلاد ناصری
6
7
1393/04/05
سلام . در کل ماشین ایرانی از لحاظ کیفیت و کاربرد و ساختاری خودرو چینی محصوب شده و در ایران منتاج می شوند . واز نظر کارکرد قابل قیاس با برندهای معروف نمی باشند . ولی به دلیل قیمت نسبی که نسبت با ماشین های روز دنیا و قدرت خرید مردم در کشورمان دارند . بهترین مدل پژو رو پیشنهاد می کنم . مهندس میلاد ناصری هستم فوق لیسانس مکانیک خودرو
amir
11
3
1393/04/05
سلام اقا پدر خودم تو ایران خودرو کار میکنه داشت میگفت این پارس های داشبورد جدید یکی از بی کیفیت ترین پارس هست همه جنساش چین درجه 3 بعد یه مدت داشبورد به صدا میوفته بطور عجیب کل قطعاتی به کار رفته چین درجه 3 هست ازش پرسیدم کدوم تولید بهتره گفتش بهترین تولید ایران خودرو تا کنون برج 11 /92 هستش که کمی قطعه از کشورهای خارجی وارد شد
محمدرضا
9
5
1393/04/03
سلام من خودم پژوپارسLXوELXوسال داشتم.میخوام بگم پژوپارس سال به دردنمیخوره.
حمید
5
9
1393/03/19
سلام پارس lx بهتره یا پارس سال؟ مصرف سال که فکر میکنم بیشتره شتاب اولیه سال بیشتره در مجموع چی؟ خرابی کدوم کمتره؟ در مجموع کدوم یکی عملکرد بهتری داره؟
Diyako
12
8
1393/03/13
من خودم پارس سال و lx داشتم هیچکدومش بدرد نمیخوره, اگه پارس میخوای فقط و فقط پارسelx موتورش زانتیا و مصرفشم کمه از لحاظ ریخت و قیافه هم از همشون سرتره.
رضایی راد مصطفی
12
2
1393/03/04
سلام من سه روز پیش پارس یورو 4 داشبورد جدید گرفتم جالبه ولی قدرت موتورش تقویت نشده من 4 ساله پارس دارم راضیم
حسین
7
2
1393/03/04
من سمن ef7 دارم قدرت موتورش که خوبه دوگانه ش هم قدرتمنده مدل 89 و الان همه جاش مشکل داره مثلا گاز زیر پا خالی میشه میگن سیم کشی ضعیفی داره و باید کلا عوض بشه موتورشم حساسه تا گفت اخ باید وایستی نازش کنی جیب مبارکتو خالی کنی کلا خرج و مخارجش بالاست
علی
5
4
1393/03/01
سلام ؛ به نظر پژو پارس elx از همشون سره
محمد
14
3
1393/02/26
سلام من پارس ال اکس مدل 91 دارم.ایرادی که دارن چرخدندهای گیربکسش رو ایرانخودرو از خودش در آورده و سبک گذاشته.که این قضیه باعث میشه موتور نتونه خودشو نشون بده. ولی پسر عموم پارس ال اکس مدل 92 گرفته که من تستش کردم چرخدندهاش ماله 405معمولی هست.اگر کسی از شتاب tu5راضی نیست فقک کافیه که چرخدنهاشو با 405 معمولی عوض کنه.هم شتاب فوقالعاده ای میگیره هم مصرف بهینه میشه.چون دنده ی سبک مجبوری هی گاز رو تا آخر فشار بدی که باعث بالا رفتن مصرف سوخت میشه.این مطلب از نظر فنی کاملا تایید شده هست
جواد
11
7
1393/02/17
سلام من این همه نظرو خوندم یکی میگفت پارس خوبه یکی میگفت بدرد نمیخوره ولی به نظر من تو یه باغ اینکه نمیشه تمام میوه هاش سالم باشه به نظرم هر ماشینی خوب و بدشو داره حتی تویوتا مزدا دیگه چه برسه به ایرانخودرو که از صد جا تحریمش کردن
بابك
8
3
1393/02/14
سلام دوستان . به اطلاعات جديدي در مورد پارس lx رسيدم كه در اختيارتون قرار ميدم : 1 - پارس lx‌از مدل 93 به بعد داراي داشبورد جديد با امكاناتي مثل بلوتوث ، كنترل روي فرمان و ... است . 2 - به دوستاني كه نگران ترمز كاسه اي محور عقب هستند بايد بگم در مدل هاي جديد با نوع ديسكي تعويض شده (4كاناله). 3 - در مدلهاي جديد صندليهاي عقب هم داراي كانال كولر هستند (مانند سمند) . و در آخر به عزيزاني كه بحث قيمت رو پيش ميكشن پيشنهاد ميكنم قيمت اونو با برندهايي مثل mvm310 ، kia pikanto و ... با توجه به سطح امكانات و خدمات پس از فروش مقايسه كنن
Reza
6
18
1393/02/13
پارس elx اصلا با دیگه پارسا قابل مقایسه نیست، موتور tu5 که بدرد نمیخوره، میخام بگم سبستم موتور 206 هر مدلش خوب نیست
سامان
11
3
1393/02/11
سلام.خواهش میکنم کمکم کنید.من شنیدم که پارسlxسال موتورشtu5هست اما گیربکسش 405ومیگن که این 2تا باهم نمیخونن و زودماشین به خرج میفته وبعد8000تا کلاچ پله پله میکنه.در کل ماشین پرخرجیه.درعوض میگن پارس سال بهتره.توروخدا زود بگید راست یا دروغ.اخه من شنبه میرم ثبت نام.منتظر حرف راستم.
ادوین
7
18
1393/02/07
اگه میخوای فقط با گاز دادن خودنمایی کنی پارس بخر ولی اگه میخوای لذت رانندگی رو همراه با فکر اقتصادی رو تجربه کنی ال 90 بگیر
Amirsalar
1
7
1393/02/06
پارس ELX مدل 92 ايربگ داره.
بهنام
5
3
1393/01/28
اقایون بین پارس دو گانه با ef7 دو گانه و glx دو گانه گیر کردم بدجور هرکی یه چیزی میگه یکی میتونه خوب راهنماییم کنه ؟
حسين
12
1
1393/01/27
كلا ايران خودرو بره در كارخونه شو تخته كنه برين نمايندگي ها و تعميرگاها تا بهتون ثابت شه من خودم پارس سال صفر خريدم هر روز در تعميرگاه بودم
محسن
0
7
1393/01/23
آیا پارس Elx مدل 86 ایربک دارد یا نه؟
امیر محمد
16
2
1393/01/19
سلام به همگی من خودم پژو پارس LXدارم مدل 92. کاملا عالیه کارش.قوی و پر شتاب.با سمند فول و پارس ELX کل انداختم هیچ کدومشون به گرد پاش نرسیدن.حتی با تندر هم این کار رو کردم.فعلا تو این رده ها هیچ کدوم نتونستن به پاش برسن.چه از لحاظ شتابی چه مسافتی. تو جاده هم عالیه.سبک و سنگین حالیش نیست.از شیراز تا تهران که بیشتر از1100 کیلومتره رو با کمتر از یه باک بنزین اومدم(63لیتر). خلاصه بگم گرگه جادس.واسه خریدن حرف نداره.پزو پارس سالLXبهترین و معقولترین ماشینه تو ایران. در پاسخ به علی میخوام بگم کهLxرینگش اسپرته آیینه هاش راهنما دارن.تو دری تویوتایی آیینه و صندلی برقی.با سنسور عقبه.موتورTU5که موتور 206 تیپ 6 هست.تو شهر صدی 9 تا 11 میسوزونه.تو جاده با کولر صدی6.5 و بدون کولر 5تا 5.5.
محمد لنگه
9
3
1393/01/19
سلام میخوام پارسlx بگیرم بنظر شما خوبه یه کمکی کنید من از ماشین هیچی سر در نمیارم
reza
2
4
1393/01/14
kollan pul babate mashine 2gane suz dadan harame man ye parse 2gane daram aslan shetab nadare pars aval elx ba lx
حیدر
4
5
1393/01/13
سلام پارس فقط پارسelxمدل86سفارشیهابی نظیر توماشینهای داخلی
محسن
1
2
1393/01/11
عجب
مهدی
5
7
1393/01/07
پارس lx با وزن زیاد سرنشینان و صندوق عقب پر تو جاده نمیکشه جالب نیست خودم دارم تو شهر با وزن پایین رقیب نداره ولی تو جاده با وزن پر نمیتونه پراید رو هم بگیره
سینا
7
19
1392/12/16
پارس هیچ کدومش بدرد نمیخوره نه کیفیت ساخت داره نه موتورش جون داره نمیدونم آدم باید یرای چی 34ملیون برای این ماشین بده بابابزرگم سال مدل84 داره پیرش کرده انقد مصرفش بالاس درضم اینم بگم پرشیا elxهم 210 تا نمیتونه پر کنه چه برسه سال پرشیا سال خودش بکشه 200تا بره بکشه به نظرم پولی که بابت پرشیا میخای بدی یده سمندLX ef7 بگیر واقعا عالیه هم موتورش پیشرفته تر قویتره هم از لحاظ امکانات یه سر گردن از پرشیا بالاتره بنابراین پرشیا ماشین ایده آلی نیست تمام.
ثامن
3
15
1392/12/10
میخام l90 بخرم چطوره
عسکری
12
8
1392/12/10
ما ایرانیها هنوز ماشینو نخریدیم به فکر لوازم بدکیش هستیم دلم میسوزد از عمری که رفت از باغی که سوخت.اگه ماشین خارجی بخری روش خط میندازن بهت حسادت میکنن اگر ماشین آ شغال ایرانی بخریم که 1000 ایراد پیدا میکنه چه کنیم ،
فرزاد
11
3
1392/12/07
در جواب آقا محمدرضا باید بگم اول باید نیاز خودتون از ماشین رو در نظر بگیرین به طور مثال اگه مصرف سوخت براتون مهمه رانا از پارس سال و سمند بهتره ولی جاداریش نسبت به پارس خیلی کمتره البته پارس طولش نسبت به رانا 30 سانت بیشتره عرضش هم حدود 5 تا 10 سانت بزرگتره در کل اگه مصرف سوخت زیاد مهم نیست میتونید پارس سال بخرید به نظر من. در واقع اگه من جای شما بودم پارس میگرفتم به هرحال اسمش پارسه! از لحاظ تریم داخلی هم قشنگ تر از راناست. موفق باشید
خلبان
15
4
1392/12/06
پژو پارس حداقل بهتر ال 90 که هست؟
حسین
4
11
1392/12/06
پارس فقط ELX مدل83 من دارم در حد TU5 را میره
طاهر
3
10
1392/11/28
من پپارس 92 دارم دندهدهاش خیلی بد جا میره رفتم نمایندگی از کارت طلایی استفاده بکنم میگن دیسک و صفحه اش ایرانیه باید خودتوناز جیب مبارکتان 350000هزار تومن بخرید و تعویض بکنید شیشه هاش خیلی بد بالا میره کلا ماشین پر ایرادیه
حسن
15
3
1392/11/24
یکماه میشه بارس سال خریدم خیلی ازش راضییم فقط دنده یک ودوش فکرکنم یه کمی سفته 35000000خریدم باکارت طلایی سه ستاره ازال نود خیلی بهتره مخصوصا زیرباش
احسان
3
3
1392/11/22
باسلام اگه ممکنه عکس پژو پارسlxبزنید تو سایت ممنون
فیروز
5
11
1392/11/17
هرکی میخواهدپارس بخره سال ابشن بخره
مهدی
10
3
1392/11/16
اخرش کدوم بهتره بچه هاlxیاelxمصرف شون چقدرباهم فرق داره راهنمایی کنید ممنون
مهدی
9
4
1392/11/16
پارس lxمصرفش چه جوریه سدی چند میسوزه
amin
30
7
1392/11/15
سلام دوستان اطلاعاتی درباره پارس LXخدمتتون عرض میکننم این ماشین بهترین نوع ماشین در بین پارس های که ایران خودرو تولید میکنه هستش چون هم کم مصرف وکم صدا وهم شتاب خوب (بین ماشینای ایرانی)و امکاناتشم خوب و ایران خودرو در نظر دارد که باکنسول جدید روانه بازار کند اگه خواستید ایمیل بزنید وعکس های جدیدش براتون بفرستم.!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مهدی
14
19
1392/11/15
سلام خسته نباشیددوستان من رفتم نمایندگی پارس lxبگیرم میگن دومدل داریم یادوتیپ کلا گیج شدم راهنمایی کنید کدوم بهتره
نام:
پیام:

.کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت پرشین خودرو می باشد
Copyright © 2010 Persian Khodro. All rights reserved