پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
پرشین خودرو
 افتتاح تونل آبشار در محور هرازباحضور وزیر راه
۰۹:۵۵ | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱

افتتاح تونل آبشار در محور هرازباحضور وزیر راه

پرشین خودرو: وزیر راه و شهرسازی از بهره‌برداری از سه تونل آبشار، شیرگاه و منجیل با آغاز سال جدید خبر داد.

به گزارش  پرشین خودرو،  وزیر راه و شهرسازی ضمن افتتاح تونل آبشار واقع در محور هراز از افتتاح تونل شیرگاه حدفاصل فیروزکوه به قائم‌شهر و تونل منجیل حدفاصل منجیل و رودبار تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: پیشرفت فیزیکی پروژه‌های محور هراز بیش از 52 درصد است و دست‌اندرکاران آن با فشار زیادی در حال فعالیت هستند.
آخوندی اظهار کرد: راه‌های منتهی به شمال از پرترافیک‌ترین راه‌های ایران به شمار می‌رود که در مواقع تعطیلی فعال کردن این محورها کمک شایانی به صنعت گردشگری و حمل و نقل در کریدور جنوب به شمال می‌کند.

وی با بیان اینکه تونل آبشار یکی از اولویت‌های ما در محور هراز به شمار می‌رود گفت: این تونل به دلیل اینکه باید با ایجاد آب‌بند، آب از زیر تونل عبور کند از لحاظ مهندسی کار بسیار سخت و پیچیده‌ای بوده است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به قطعه بعدی محور هراز حدفاصل تونل آبشار به لاسم اشاره کرد و گفت: این قطعه به طول 5 کیلومتر از پیشرفت قابل توجهی برخوردار است و امیدواریم تا پایان بهار سال آینده تکمیل شود.

آخوندی همچنین از بهره‌برداری 12 کیلومتر دیگر از محور هراز حد فاصل تونل آبشار تا آمل خبر داد و گفت: این مسیر در مجموع 101 کیلومتر است که 55 کیلومتر آن تا کنون مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به قطعه لاسم تا بایجان بیان داشت: تکمیل این قطعه به لحاظ مهندسی بسیار سخت و پیچیده است اما هم اکنون پیمانکار این پروژه مشخص و کار طراحی آن انجام شده است که امیدواریم عملیات ساخت این قطعه نیز در سال 96 آغاز شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه تمام توان خود را برای تکمیل پروژه‌های محور هراز به کار ‌گرفته‌ایم گفت: پیشرفت فیزیکی کل این طرح بیش از 52 درصد است و دست‌اندرکاران آن با فشار زیادی در حال فعالیت هستند.

آخوندی در ادامه از افتتاح تونل شیرگاه حد فاصل فیروزکوه به قائم شهر و افتتاح تونل منجیل در محور قزوین- رشت تا قبل از نوروز 96 خبر داد و افزود: امسال 600 میلیارد تومان برای چهار خطه کردن محور هراز هزینه شده و این روند در سال آینده تداوم دارد.

عضو هیئت دولت با اشاره به تخصیص اعتبار 670 میلیارد تومانی سفر ریاست جمهوری به مازندران برای محور هراز این اعتبار را برای کل پروژه راه مازندران بیان کرد و گفت: تاکنون از این اعتبار بیش از 100 میلیارد تومان برای محور هراز هزینه شده و در آینده نیز برای بقیه این پروژه تامین مالی خواهیم داشت.

وزیر راه و شهرسازی در پایان ابراز داشت: امیدواریم این سه گشایش شامل بهره‌برداری از تونل‌های منجیل، شیرگاه و آبشار باعث تسهیل سفرهای مردم در ایام نوروز شود.

بازدید سرزده وزیر راه و شهرسازی از پروژه کمربندی غربی دماوند

وزیر راه و شهرسازی در ادامه حضور در محور هراز و بازدید از پروژه های آن از پروژه احداث کمربندی غربی شهرستان دماوند بازدید کرد.

عباس آخوندی پس از افتتاح تونل آبشار در محور هراز به صورت سرزده از پروزه احداث کمربند غربی شهرستان دماوند حدفاصل تقاطع کمربندی و جاده اصلی گیلاوند تا دانشگاه پیام نور این شهرستان بازدید کرد.

خیراله خادمی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل، عبدالهاشم حسن‌نیا معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و میرزایی نماینده شهرستان دماوند در مجلس شورای اسلامی وزیر راه و شهرسازی را در این بازدید همراهی کردند.

برنا

نظر بینندگان
!
!
!