دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۱:۵۰ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۳
جابه‌جایی ۷۶ میلیون مسافر با اتوبوس
۱۱:۵۰ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۳
اجاره خودرو
بر اساس اعلام سازمان راهداری اعلام کرد؛

جابه‌جایی ۷۶ میلیون مسافر با اتوبوس

سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از جابه‌جایی ۷۶ میلیون مسافر توسط حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، با اعلام سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در ۹ ماهه سال جاری بر اساس صورت وضعیت‌های صادره از سوی شرکت‌های حمل و نقلی، ۷۶ میلیون مسافر توسط حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای جابه‌جا شده است.

این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که میزان ۶۶ میلیون نفر را نشان می‌دهد، ۱۵ درصد افزایش داشته است.

همچنین بررسی مقایسه‌ای روند ۱۰ ساله عملکرد سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در زمینه جابه‌جایی مسافر نشان می‌دهد که بیشترین میزان جابه‌جایی مسافر در ۹ ماهه سال ۱۳۹۰ به میزان ۱۷۷ میلیون نفر ثبت شده است.

بر این اساس عملکرد ۹ ماهه جابه‌جایی مسافر در سال ۱۴۰۰ در مقایسه با مدت مشابه خود در سال ۱۳۹۰، گویای کاهش ۵۷ درصدی است.

بر مبنای داده‌های به دست آمده از این گزارش، همچنین یکی از عمده دلایل این میزان کاهش در جابه‌جایی مسافر توسط ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای، می‌تواند برخورداری مردم از خودروهای شخصی و اقبال مردم به استفاده از آن در مسافرت‌ها باشد. البته شیوع ویروس کرونا از سال ۱۳۹۹ نیز تأثیر بسیاری در ممانعت مردم از استفاده از ناوگان عمومی مسافری داشته است.

بر اساس این گزارش، طبق برنامه تا پایان سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۸.۲ هزار دستگاه ناوگان مسافری (اتوبوس) باید به مجوعه ناوگان سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای افزوده می‌شد. بدین‌ترتیب تا ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۴۲۰۰ دستگاه ناوگان مسافری تأمین شده است که گویای تحقق ۸۳ درصدی با برنامه مدون امسال است.

!
!
!