جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۲:۵۶ | ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
ورود اتوبوس‌های جدید به پایتخت تا پایان شهریورماه
۱۲:۵۶ | ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
اجاره خودرو
رئیس شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد:

ورود اتوبوس‌های جدید به پایتخت تا پایان شهریورماه

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از ورود اتوبوس‌های جدید به پایتخت تا پایان شهریورماه جاری خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، مهدی چمران صبح امروز در حاشیه برگزاری نود و دومین جلسه شورای شهر تهران در ارتباط با تمهیدات مدیریت شهری در آستانه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی اظهار کرد: پیش‌بینی شده است که تعدادی اتوبوس اضافه شود که البته این تعداد جوابگو و پاسخگوی شهروندان تهرانی نیست.

وی تصریح کرد: همچنین بنا بر هماهنگی انجام شده قرار است تا پایان شهریورماه از سوی وزارت کشور تعدادی اتوبوس به شهرداری‌ها واگذار شود که در همین ارتباط نیز تعدادی اتوبوس به شهرداری تهران تحویل خواهد شد.

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه این تعداد اتوبوس جوابگوی جابجایی شهروندان تهرانی نیست، افزود: برای آنکه بتوانیم خدمت‌رسانی مناسبی را در حوزه حمل و نقل و جابجایی مسافران داشته باشیم، باید چندین هزار دستگاه اتوبوس به شهر تهران اضافه شود که البته این مسئله برنامه‌ریزی شده است اما قطعاً زمان‌بر خواهد بود.

چمران با اشاره به انعقاد قرارداد شهرداری تهران بار برخی از شرکت‌های داخلی جهت تامین اتوبوس تصریح کرد: این قراردادها به امضا رسیده است و ان‌شاءالله تا پایان سال تعداد زیادی اتوبوس به ناوگان حمل و نقل شهر تهران اضافه خواهد شد.

وی همچنین از ورود اتوبوس‌های دست دوم به ناوگان حمل و نقل شهری اشاره کرد و گفت: این اتوبوس‌ها نیز خریداری شده و شرایط خوبی دارد و آنها نیز وارد این چرخه خواهند شد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه در پایان شورای چهارم نزدیک به 6 هزار دستگاه اتوبوس به شورای پنجم تحویل داده شد، گفت: این درحالی است که در پایان فعالیت شورای پنجم 2 هزار اتوبوس به شورای ششم تحویل داده شد.

چمران با اشاره به اینکه برمبنای طرح جامع شهر تهران و بر اساس محاسبات صورت گرفته حداقل اتوبوس‌های شهر تهران باید به عدد 9 هزار دستگاه اتوبوس برسد، گفت: ما باید بتوانیم برای ارائه خدمات مناسب به شهروندان تهرانی در بازه زمانی تعیین شده در طرح جامع شهری به این تعداد اتوبوس برسیم.

وی اشاره به اورهال کردن واگن های قطار مترو گفت: این موضوع در حال انجام است که اخیرا نیز با بهره‌برداری از پایانه جدید برای این مسئله؛ روند اورهال کردن قطارها تسریع شده و ان‌شاءالله با تامین لوازم یدکی مورد نیاز و مساعدت شورای شهر تهران این روند شرایط بهتری را پیدا خواهد کرد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: ان‌شاءالله با اورهال کردن قطارها، خریداری واگن های جدید و ورود اتوبوس‌های جدید وضعیت حمل و نقل پایتخت مناسب خواهد شد.

چمران همچنین در واکنش صحبت‌ها و مصاحبه‌ها و بیانیه‌های اخیر اعضای سابق شورای شهر تهران در خصوص مدیریت گذشته و انتقاد به مدیریت فعلی گفت: بنده توصیه خاصی به این دوستان ندارم و آنها نیز نظرشان را گفته‌اند!

!
!
!