دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۳۲ | ۱۳۹۳/۱۱/۱۵
خودرویی که تویوتا به آن افتخار می کند
۱۰:۳۲ | ۱۳۹۳/۱۱/۱۵
اجاره خودرو

خودرویی که تویوتا به آن افتخار می کند

پرشین خودرو: با آمدن خودروهای غیرهیبریدی قابل شارژ با پریز برق که پیمایش بالای MPG 40 دارند دیگر چه نیازی به پریوس هست؟

به گزارش «پرشین خودرو»، تویوتا هنوز به خودرو پریوس خود افتخار می کند. در وبسایت این خودرو جمله «هیبریدی که همه چیز از آن آغاز شد» شاهد این مدعا است. بعید نیست اگر کسی نظرسنجی انجام دهد و در پرسش ها در مورد هیبرید بپرسد اولین کلمه ای که به ذهن خطور می کند هم همین پریوس است. انصاف هم اگر داشته باشیم، پریوس نگاه به اثربخشی و کارآمدی خودروها را عوض کرد.

اما این پریوس دیگر پیر شده است. با این که بارها دستی روی آن کشیده شده و در چند سال گذشته مدل های جدید آن عرضه شده اما یکی از نشانه های پیر شدن آن همین سال 2014 بود که در فروش آن 11.4 درصد افت اتفاق افتاد. برای تویوتا 25 سال طول کشید تا پریوس به وضعی برسد که امروز دارد اما با رسیدن مدل های جدید غیرهیبریدی که پیمایش بهتری دارند دور از انتظار هم نیست که پریوس روز به روز کم فروغ تر شود. با این حال تویوتا هم بی کار ننشسته، فقط رویکرد و تمرکزش نسبت به خودروهای سبز [کم مصرف کم آلاینده] تغییر کرده و بیشتر به سمت خودروی هیدروژنی به خصوص خودروی پیل سوختی میرای Mirai جلب شده است.

میرای خیلی از فناوری های پریوس را به ارث برده است، و اگر از مدیران تویوتا بپرسید (برای مثال باب کارتر از قائم مقامان تویوتا در مصاحبه با «اتو بلاگ گرین») می گویند فناوری هیبرید پلی به فناوری های آینده است و فناوری اصلی به کار رفته در پریوس تا سالیان سال با ما است.

ساتوشی اوگیسو از مدیران ارشد تویوتا که در برنامه تولید پریوس نقش کلیدی داشت اکنون در پروژه میرای مشغول است و در مصاحبه با اتو بلاگ گرین گفته است: نوآوری های بسیار گران را در برند لکسوس تویوتا باید جست و جو کرد اما نوآوری های قابل استفاده برای عموم مردم، در برند تویوتا یعنی همین پریوس تجلی پیدا می کند.

با این که فروش هیبرید در سال 2014 افت کرد اما هنوز پرفروش ترین هیبرید دنیا پریوس است و تا زمانی که میرای اعتماد مردم دنیا را به خود جلب کند، پریوس به حیات خود ادامه داده و حتی سود حاصل از آن به گسترش خودروهای هیدروژنی کمک خواهد کرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تویوتاپریوس
نظر بینندگان
!
!
!