سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۱۸ | ۱۳۹۴/۰۴/۰۲
تولید خودروی ارزان در ایران
۱۶:۱۸ | ۱۳۹۴/۰۴/۰۲
اجاره خودرو
جزئیات مذاکره با قائم‌مقام رنو فرانسه؛

تولید خودروی ارزان در ایران

پرشین خودرو: مدیرعامل ایران خودرو با تشریح جزئیات مذاکره با قائم‌مقام رنو برای تولید مشترک خودرو در ایران، گفت: رنو علاوه بر تولید کپچر و کلیوس در ایران، در مذاکره جدید مقرر کرد تا خودروی ارزان قیمت هم تولید کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، هاشم یکه‌زارع در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه با دو دانشگاه صنعتی امیرکبیر و صنعتی شریف برای طراحی و تولید خودروهای برقی و هیبریدی، از مذاکره روزهای گذشته خود با مقامات ارشد رنو در ایران خبرداد و گفت: بر این اساس قرار است که تولید خودروهای رنو در ایران افزایش یابد، به نحوی که علاوه بر تولید خودروهای کپچر و کلیوس در ایران، مقرر شد تا یک خودروی ارزان قیمت دیگر که رنو به تازگی وارد بازار هند کرده است نیز در ایران تولید شود.

وی در پاسخ به پرسش مهر افزود: قرار است با رنو بر روی تولید انبوه برخی از انواع خودروهای تولیدی‌اش همکاری مشترک داشته باشیم، ضمن اینکه برنامه این است که آنها در ایران سرمایه گذاری داشته و نه تنها ساخت داخلی را بالا برند، بلکه تکنولوژی و دانش فنی نیز به ایران وارد نمایند.

این مقام مسئول در صنعت خودرو تصریح کرد: ارایه خدمات پس از فروش به خودروها در سال جاری نسبت به سال‌های گذشته بهتر شده ولی با توجه به رشد ۷۰ درصدی تولید، ظرفیت تعمیرگاه‌ها همچنان ظرفیتی محدود است که باید به توسعه آن توجه ویژه صورت گیرد که این کار در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته یکه‌زارع، برای خودروهای برقی و هیبریدی، دولت‌ها در دنیا یارانه پرداخت می‌کنند و به طور مثال، خودرویی که در انگلیس ۲۵ هزار پوند تولید می شود، با قیمت ۱۳ هزار پوندی به دست مصرف کننده می رسد، بنابراین دولت از محل صرفه جویی انجام شده، میزان یارانه را به مصرف کننده می‌پردازد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!