کد خبر 105055
۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
فولکس‌واگن، تسلا را به چالش می‌کشد

پرشین خودرو: فولکس واگن اعلام کرده است که قصد دارد به منظور به چالش کشاندن خودروهای برقی تسلا، سه کارخانه فعلی خود را به تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی تبدیل کند و فعالیت خود را در این زمینه افزایش دهد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان که بیشترین سهم فروش خودرو را در جهان دارد، در راستای توسعه فناوری خودروهای برقی و محافظت از محیط زیست به تازگی اعلام کرده بود که تا دو سال آینده یعنی ۲۰۲۰ میلادی خودروهایی خواهد ساخت که توان رقابت با همتایان آمریکایی ساخت تسلاموتورز را خواهند داشت و قدرت و یکه‌تازی خودروهای الکتریکی تسلا را زیر سوال خواهند برد با این تفاوت که خودروهای برقی فولکس واگن با نصف قیمت محصولات شرکت آمریکایی تسلاموتورز به بازارهای جهانی عرضه خواهند شد.


حالا تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده در رویترز نشان می‌دهد که عزم این خودروساز بزرگ آلمانی برای رقابت تنگاتنگ با شرکت آمریکایی تسلاموتورز جزم شده و به همین ترتیب اعلام کرده که قصد دارد خودروهای برقی جدیدی را تولید و عرضه خواهد کرد که قیمت آن کمتر از ۲۰ هزار یورو خواهد بود.

مقامات فولکس واگن پیشتر خاطرنشان کرده بودند که خودروهای برقی و الکتریکی این خودروساز آلمانی با کیفیتی بیشتر از خودروهای تسلا ولی با قیمتی کمتر به بازارهای جهانی عرضه خواهند شد.

هربرت دیاس، مدیر ارشد اجرایی فولکس‌واگن پیشتر گفته بود که این شرکت به منظور جبران خسارات ناشی از رسوایی خودروهای دیزلی فولکس واگن موسوم به «دیزل گیت » تصمیم گرفته است که به تولید و توسعه خودروهای برقی و الکتریکی بپردازد و در این راستا نیز از برنامه‌های خود رونمایی کند.

به نظر می‌رسد که تصمیم اصلی فولکس‌واگن رقابت تنگاتنگ و به چالش کشاندن شرکت آمریکایی تسلاموتورز باشد چراکه بارها مقامات این شرکت اعلام و خاطرنشان کرده‌اند که خودروهای برقی فولکس واگن در آینده نسبت به همتایان آنها در تسلا توان بیشتر و قیمت کمتری دارند. بنابراین انتظار می‌رود که این خودروساز بزرگ آلمانی سه کارخانه کنونی خود را تبدیل به تولیدکنندگان اصلی و محوری تولید و طراحی خودروهای برقی تبدیل کند تا بتواند بازارهای جهانی مربوط به این محصولات را به خود اختصاص دهد.

طبق گزارش‌های قبلی، فولکس واگن قصد دارد با هدف افزایش تولید خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست، بالغ بر ۲۰۰ هزار دستگاه خودروی برقی را به مرحله تولید برساند.

کد خبر 105055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha