کد خبر 114283
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۸
اعلام مشخصات فنی پیشرانه مورد انتظار مزدا Skyactiv-X

پرشین خودرو: مزدا پیشرانه‌ی جدیدی با نام اسکای‌اکتیو ایکس معرفی کرده است. این پیشرانه‌ی دولیتری می‌تواند ۱۷۸ اسب‌بخار قدرت و ۲۲۴ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند.

به گزارش پرشین خودرو، اطلاعاتی که از بروشور مزدا در بازار اسلواکی به‌دست آمده، نشان می‌دهد مزدا فروش پیشرانه‌‌های جدید خود با نام اسکای‌اکتیو ایکس (Skyactiv-X) را در بازار اروپا آغاز کرده است. حالا مشخصات این پیشرانه‌ی جدید دراختیارمان قرار دارد و می‌دانیم نسل جدید مزدا ۳ در بازار اروپا اولین محصول مزدا است که از این پیشرانه‌ی انقلابی استفاده خواهد کرد.

پیشرانه‌ی جدید مزدا از نوع چهار سیلندر است و دو لیتر حجم دارد. این پیشرانه می‌تواند ۱۷۷ اسب‌بخار قدرت در ۶ هزار دوربردقیقه و ۲۲۴ نیوتن‌متر گشتاور در ۳ هزار دوربردقیقه تولید کند. ورود این پیشرانه به بازار از پاییز شروع می‌شود و فعلا قیمت مزدا ۳ با پیشرانه‌ی جدید مشخص نیست.

 

مزدا

 

پیشرانه‌ی اسکای‌اکتیو ایکس جدید مزدا به‌صورت استاندارد به سیستم نیمه‌هیبریدی ۲۴ ولتی مجهز است. این سیستم می‌تواند در زمان ترمزگیری انرژی ترمزگیری را ذخیره کند و سپس، برای کاهش مصرف سوخت از آن استفاده کند. خریداران اروپایی می‌توانند پیشرانه‌ی جدید را برای مدل‌های سدان و هاچ‌بک مزدا ۳ سفارش دهند. همچنین، امکان انتخاب جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی یا ۶ سرعته‌ی خودکار درکنار این پیشرانه وجود دارد.

در بهترین حالت، جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی در مدل سدان دیفرانسیل‌جلو می‌تواند به‌ مزدا ۳ کمک کند مصرف ترکیبی سوخت ۵.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر را ثبت کند. در مدل خودکار نیز، مصرف متوسط سوخت ۶.۴ لیتر است. باتوجه‌به تفاوت آزمایش‌های مصرف سوخت در اروپا و آمریکا، در زمان عرضه‌ی مزدا ۳ با این پیشرانه در آمریکا عدد متفاوتی اعلام خواهد شد.

 

مزدا

 

پیشرانه‌ی جدید اسکای‌اکتیو ایکس می‌تواند مانند پیشرانه‌های بنزینی متداول با استفاده از شمع احتراق داشته باشد یا مانند پیشرانه‌های دیزلی از تراکم برای احتراق استفاده کند. با اینکه عرضه‌ی این پیشرانه در بازارهای ژاپن و اروپا تأیید شده، مزدا فعلا زمان ورود آن به بازار آمریکای‌شمالی را اعلام نکرده است.

درحال‌حاضر، مزدا ۳ در بازار آمریکا با پیشرانه‌ی ۲.۵ لیتری چهار سیلندر تنفس‌طبیعی عرضه می‌شود که ۱۸۶ اسب‌بخار قدرت و ۲۵۲ نیوتن‌متر گشتاور دارد. با اینکه پیشرانه‌ی جدید در‌مقایسه‌با پیشرانه‌ی ۲.۵ لیتری فعلی قدرت و گشتاور کمتری دارد، مزدا اعلام کرده به‌دلیل واکنش بهتر پیشرانه‌ی جدید، خودرو سرعت‌گیری بهتری خواهد داشت.

منبع: زومیت

کد خبر 114283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha