ال90 ایرانی در سایپا تولید می شود

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: پلتفرم طراحی شده در پژوهشکده خودرو دانشگاه علم و صنعت بر مبنای پلتفرم پایه N90 بوده و به همین دلیل تولید داخلی خودرو L90 روی این پلتفرم بین ایدرو، دانشگاه علم و صنعت و سایپا در حال بررسی و پیگیری است.

به گزارش پرشین خودرو، سید جواد سلیمانی، با بیان این مطلب افزود: در توافقی که به تازگی با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و دانشگاه علم و صنعت مذاکرات تخصصی صورت گرفته تا در صورت امکان، از پلتفرم طراحی شده در پژوهشکده خودرو دانشگاه علم و صنعت بر مبنای N90 استفاده كنیم.

وی که در نشست راهبردی "جهش تولید علم و صنعت در گام دوم انقلاب" که در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، سخن می گفت، اظهار داشت: دانشگاه علم و صنعت زحمات بسیار زیادی برای طراحی خودروی ملی كشیده است، فعالیتی كه برای این خودرو صورت گرفته به جهت فنی ارزش زیادی دارد، اما سئوال این است پروژه‌ای كه برای آن این همه زحمت كشیده شده، چرا هنوز نهایی نشده است؟

 

جواد سلیمانی


سلیمانی با بیان اینکه قرار بود خودروی طراحی شده دانشگاه علم و صنعت در سال ۹۵ تولید شود اما هنوز وضعیت موتور و گیربكس آن مشخص نیست، افزود: زمانی كه استراتژی خودروی ملی مشخص و فعالیت برای تحقق آن شروع شد، روند مناسبی برای آن تدوین نشد، زیرا این پروژه توسط چند دانشگاه دنبال می‌شد و عدم هماهنگی لازم، سبب شد پروژه به صورت متوازن پیشرفت نكند.

وی با اشاره به اینكه دانشگاه علم و صنعت برای پروژه خودروی ملی از نظر نرم افزاری فعالیت سنگینی انجام داده كه قابل تقدیر است، گفت: تمام هدف و سعی ما این است كه خودروی طراحی شده از سوی دانشگاه علم و صنعت اجرایی شود و زمان برای اجرای آن از دست نرود؛ پروژه ای كه به خوبی پیش رفته است را نباید مسكوت گذاشت.

سلیمانی افزود: گروه خودروسازی سایپا با دانشگاه علم و صنعت مذاكرات متعددی انجام داده و چندین زمینه همكاری مشترك مورد بررسی قرار گرفته است و از طرفی قرار شده سایپا از امكانات مختلف دانشگاه علم و صنعت استفاده كند كه البته این امر دو طرفه دنبال خواهد شد و جامعه دانشگاهی هم می تواند از پتانسیل های موجود گروه سایپا بهره ببرد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در پایان خاطرنشان کرد: همكاری دیگری كه با دانشگاه علم و صنعت دنبال خواهیم كرد استفاده از نیروهای نخبه این دانشگاه در سایپا است؛ از این رو دفتر مشتركی در سایپا و دانشگاه علم و صنعت تاسیس خواهد شد تا فعالیت های توسعه ای را دنبال کند.

کد خبر 123995

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علیرضا ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۳
    0 0
    معلوم نیست از رو خودرو کدوم کشور کپی کردن میخوان تولید کنن ؛ فردا هم که به بازار میاد اسم خودرو ملی رو روش میزارن و ۲۰۰ میلیون تومنم میخوان بفروشن ، دیگه همه میدونن که حنای این دوتا شرکت خودروسازی پیش‌ مردم رنگی‌ نداره ،