سرمایه‌گذاری فولکس واگن در بازار خودروهای برقی

شرکت آلمانی فولکس واگن در مجمع عمومی سالانه خود اعلام کرد که این خودروساز تا سال ۲۰۲۴، ۳۳ میلیارد یورو (۳۸.۶ میلیارد دلار آمریکا) در زمینه تولید خودروهای الکتریکی سرمایه گذاری خواهد کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، شرکت آلمانی فولکس واگن در مجمع عمومی سالانه خود که روز چهارشنبه به طور مجازی برگزار شد، اعلام کرد که این خودروساز تا سال 2024، 33 میلیارد یورو (38.6 میلیارد دلار آمریکا) در زمینه تولید خودروهای الکتریکی سرمایه گذاری خواهد کرد.


شرکت فولکس واگن تاکید کرد که هدف از این سرمایه گذاری این است که در بازار خودروهای الکتریکی باتری دار در جهان پیشتاز شود.این شرکت همچنین از سرمایه گذاری 14 میلیارد یورویی دیگر در زمینه ساخت محصولات آی تی و خودروهای بی‌راننده تا سال 2024 خبر داد.

 



به گفته این خودروساز، در سال 2019 و 2020، فولکس واگن "گام های قابل توجهی در جهت تبدیل شدن به یک ارائه دهنده اصلی موتورهای محرکه الکتریکی و دیجیتال برداشت.

هربرت دیس، مدیر عامل فولکس واگن، گفت: ویروس کرونا مانع تحول این گروه نمی شود بلکه این تحول را تسریع می کند.

اما این خودروساز آلمانی هنوز "به طور واضح" اثرات بیماری همه گیر کووید-19 را در سال مالی جاری احساس می کند چرا که فروش جهانی این شرکت در 8 ماه اول با 21.5 درصد کاهش به 5.6 میلیون دستگاه رسید.

کد خبر 126716

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha