استفاده از ظرفیت خودروسازان برای مبارزه با قاچاق قطعات خودرو

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: به منظور برخورد اساسی با معضل اقتصادی و تجاری قاچاق، موظف هستیم از همه ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل تمامی ارکان فعال در خودروسازی بهره‌مند شویم.

به گزارش پرشین خودرو، سردار علی مویدی خرم آبادی، بیان کرد: تحقق شعار مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید، در ایران خودرو و همچنین افزایش کیفیت در محصولات این خودروساز مشهود و محسوس است.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه ها و اقدامات موثر در پیشگیری از قاچاق قطعات در گذشته، تصریح کرد: امروز نیز به منظور استمرار برنامه های قبلی و به روز کردن آنها نشست کارشناسی برگزار و در سطح مدیریت تصمیمات خوبی اتخاذ شد تا بتوانیم به صورت مشترک، فضای جامعه را برای افراد فرصت طلب و سودآور در امر قاچاق نا امن کنیم.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اذعان کرد: در زمینه پیشگیری از وقوع قاچاق باید به وسیله اقدامات فرهنگی و همکاری رسانه ها و اقدامات بازدارنده و موثر پیشگیرانه، بتوانیم میل به استفاده از قطعات قاچاق که ایمنی و سلامت جامعه را به خطر می اندازد را کاهش دهیم.

 

ایران خودرومدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در این نشست با بیان این‌که جلوگیری از قاچاق کالا و قطعات، موجب اشتغالزایی و کمک به بهبود اقتصاد کشور می شود، به موضوع برندسازی گروه صنعتی ایران خودرو اشاره کرد و گفت: در حال حرکت به سمت افزایش تولید خودرو با برند داخلی در سبد محصولات ایران خودرو هستیم.

فرشاد مقیمی، افزود: به این ترتیب هم مردم عزیز کشورمان با مشاهده توسعه ای که در محصولات داخلی اتفاق افتاده است به خرید و استفاده از خودروی داخلی تشویق خواهند شد و هم در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تولید خودرویی با مصرف سوخت پایین و خودکفا شده، بیش از پیش حرکت خواهیم کرد.

وی با اشاره به افزایش تولید ایران خودرو در دو بخش سواری و خودروهای سنگین، خاطرنشان کرد: ایران خودرو دیزل پس از گذشت ۹ سال، توانست خط تولید اتوبوس را احیا کرده و بخشی از تولیدات خود را به شهرداری تهران اختصاص دهد.

در این جلسه گزارشی از اقدامات شرکت ایساکو در حوزه خدمات پس از فروش و نیز قاچاق قطعات خودرو با نام و نشان ایران خودرو ارایه شد. ایساکو به عنوان دارنده مقام اول در میان کلیه شرکت های ارایه دهنده خدمات پس از فروش برای یازده سال متوالی، اقدامات و زیرساخت های متعددی را در جهت ردیابی اصالت و کیفیت قطعات یدکی انجام داده است. بر این اساس، زیرساخت هایی مانند سیستم شناسایی و ردیابی قطعات در ساپکو، سیستم شناسایی و ردیابی در ایساکو، سیستم کنترل قطعات در مرحله ورود به ایساکو تا توزیع و سیستم مکانیزه کنترل اصالت کالا در بازار و در نهایت امکان ایجاد مکانیزم های دسترسی و ردیابی قطعات از سازنده تا بازار برای نهادهای نظارتی در راستای حصول اطمینان از اصالت و کیفیت قطعات یدکی برای رسیدن به کالایی اصل، با کیفیت و دارای ضمانت اجرایی به وجود آمده است.

در حاشیه این نشست از انبار مرکزی و نمایشگاه قطعات و بسته بندی های تقلبی و مشابه سازی شده در بازار، واقع در شرکت ایساکو و مرکز تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو بازدید به عمل آمد. هم چنین با حضور بر مزار شهید گمنام ایران خودرو، به مقام والای این شهید ادای احترام شد.

کد خبر 129119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha