رونمایی از موتور ۳ استوانه با مصرف سوخت ۵ لیتر

مدیر عامل ایران خودرو گفت: ماه جاری، موتور سه استوانه با مصرف سوخت پنج لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر را در گروه صنعتی ایران خودرو رونمایی خواهیم کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه خبرنگاران، فرشاد مقیمی با اشاره به جدیدترین طراحی موتور با مصرف سوخت کم، گفت: در حوزه طراحی و تولید موتور با توجه به الزاماتی که در استاندارد‌ها وجود دارد، به سمت طراحی موتورهای با مصرف سوخت کم (5 لیتر در هر 100 کیلومتر ) حرکت و سال گذشته موتور سه استوانه را طراحی کردیم.

مدیر عامل ایران خودرو گفت: مراحل طراحی این موتور سه استوانه به پایان رسیده و روی خودرو نصب شده است و از نمونه اولیه این موتور در 23 دی ماه رونمایی می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: این موتور با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان گسترش و صنایع نوسازی، طراحی شده است. در طراحی این موتور به دنبال این هستیم که بتوانیم مصرف سوخت را به 5 لیتر در هر 100 کیلومتر برسانیم.

 

فرشاد مقیمیمقیمی گفت:با کار‌های مهندسی سعی داریم محصولاتی با طراحی روز و کیفیت و قیمت مناسب به بازار عرضه کنیم. یکی از مهم‌ترین اهدافمان این است که سالی یک محصول به کشور عرضه کنیم و خلا‌ءها را پوشش دهیم.

او در رابطه با وضعیت تولید خودرو‌ در این شرکت خودروسازی، بیان کرد: با برنامه ریزی‌هایی که صورت گرفته، توانستیم در آذرماه رشد تولید حدود 30 درصد را نسبت به ماه‌های گذشته رقم بزنیم و به میزان تولید دو هزار و 400 دستگاه در روز برسیم.

این مقام مسئول تشریح کرد:رشد تولید باعث شد میزان معوقات خودرو کاهش پیدا کند. خوشبختانه در شرایط فعلی میزان کل تعهدات معوق به 18 هزار دستگاه کاهش پیدا کرده که از این میزان، حدود 12 هزار دستگاه حداکثر 2 ماه تاخیر در تحویل دارند.

مدیرعامل ایران خودرو تصریح کرد: در خصوص خودرو‌های موجود با آهنگی که در افزایش تولید شکل گرفته، به نظر می‌رسد که ما در یک بازه زمانی کوتاه مدت و حداکثر تا یک ماه آینده بتوانیم تعهداتمان را صفر کنیم.

مقیمی خاطرنشان کرد:صفر کردن معوقات یکی از اهدافمان است که آن را دنبال می کنیم. در همین مسیر خودرو‌های فروش فوق العاده به موقع تحویل داده ایم و امروز هم اعلام می‌کنیم که هیچ تعهد معوقی در فروش فوق العاده نداریم.

کد خبر 129145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha