درخواست رفع مشکل شماره گذاری و فروش خودروهای دولتی

استانداری مرکزی به منظور رفع مشکل شماره گذاری و فروش خودروهای دولتی، درخواست بررسی موضوع در هیات دولت و ابلاغ یک رویه واحد به دستگاه های اجرایی را ارائه کرده است.

به گزارش پرشین خودرو، آیین نامه اجرایی ماده (8) قانون هوای پاک که به موضوع تعیین سن فرسودگی و بیمه انواع وسایل نقلیه موتوری می پردازد، دو سال پس از تصویب و بنابر رأی عمومی دیوان عدالت اداری و با این استدلال که علاوه بر شاخص سن خودرو، راه های دیگری جهت احراز شرایط قانونی لازم برای ادامه فعالیت خودروها از جمله آلاینده نبودن وجود دارد و بنابراین از رده خارج نمودن خودروها صرفاً با رسیدن به سن مندرج در آیین نامه مزبور، صحیح نیست، ابطال شد.

با توجه به ابطال آیین نامه فوق، سازمان حفاظت محیط زیست پیش نویس جدیدی را برای آیین نامه مذکور با رویکرد افزایش نظارت بر معاینه فنی، تدوین و به هیئت دولت ارائه نمود.

 

شماره گذاری خودروعلاوه بر این، مطابق قوانین و مقررات مربوط به نحوه فروش خودروهای دولتی، دستگاه های اجرایی به منظور تعیین قابلیت یا عدم قابلیت شماره گذاری خودروهای دولتی جهت اخذ مجوز مزایده عمومی فروش مکلفند نظریه کارشناس رسمی دادگستری در این خصوص را به کمیسیون موضوع ماده (2) لایحه قانونی نحوه استفاده از اتومبیل های دولتی و فروش اتومبیل های زائد ارائه نمایند.

در حال حاضر، از آنجایی که پلیس راهور به عنوان مجری شماره گذاری خودرو در استان ها علی رغم الزام و ابلاغ قانونی، اجرای این مهم را منوط به ابلاغ از سوی پلیس راهور کشور نموده است که تأخیر در اجرای فرآیند شماره گذاری و فروش خودرو از طریق برگزاری مزایده عمومی در بستر سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) را به همراه دارد، بنابراین استانداری مرکزی درخواست رفع موانع پیش روی فروش خودروهای دولتی را در قالب ابلاغ رویه واحد به دستگاه های اجرایی را به هیات دولت ارائه کرده است.

درخواست مذکور مراحل بررسی خود را در کمیسیون امور زیربنایی،‌ صنعت و محیط زیست هیات دولت طی می کند.

کد خبر 129243

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha