کاهش میانگین سنی ناوگان حمل و نقل با تحویل 700 دستگاه خودرو

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان امسال ۷۰۰ دستگاه از این میزان تحویل داده خواهد شد و به این ترتیب میانگین سن ناوگان حمل و نقل عمومی ما را به زیر سن مجاز یعنی ده سال خواهد رساند و این نهضت ادامه دارد.

به گزارش پرشین خودرو، محمد اسلامی در مراسم تحویل خودروهاى نوسازى ناوگان کرایه بین شهرى، ضمن اظهار خرسندى از تحقق وعده‌هاى دولت براى نوسازى ناوگان کرایه بین شهرى گفت: امروز نمایندگانى از رانندگان استان هاى کشور به شکل نمادین، کلید خودروها را تحویل گرفتند که نماد حرکت مثبت و تحقق اهدافى است که براى آن سرمایه‌گذارى شده است.

وی تاکید کرد: براى ما به عنوان مسوول حمل و نقل کشور، هم ایمنى خودروها و الزامات ایمنى و هم تامین و توسعه زیرساخت‌ها و راه‌ها از نظر استاندارد و ایمنى حایز اهمیت است.

عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: اگر چه در موضوعات اعلام شده مشکلاتى به دلیل شرایط کرونا و کمبود منابع مالى وجود داشت، اما در این سال‌ها تلاش بر این بود تا با استفاده حداکثرى نسبت به بهینه‌سازى و توسعه زیرساخت، به‌سازى و توسعه ناوگان در همه بخش‌هاى حمل و نقل اقدام موثرى انجام شود.

وزیر راه و شهرسازى گفت: عمر متوسط ٢٨ هزار خودرویى که در این عرصه فعال هستند، ١١ سال است. به لحاظ قانونى عمر ناوگان ١٠ سال عنوان شده است و هم اکنون با شور و شوق براى نوسازى ناوگان فعالیت می‌کنیم. با توجه به منابعى که سازمان راهدارى فراهم کرده، ٧٠ درصد از تسهیلات نوسازى خودروها از طریق منابع بانکى انجام مى‌شود.

اسلامی، ضمن ابراز امیدواری درخصوص تامین خودروهای با کیفیت تر، هم برای راننده و هم برای سرنشینان به همت صنایع خودروسازی و به ویژه گروه صنعتی ایران خودرو، تصریح کرد: حتما از گام های توسعه ای که مدیرعامل ایران خودرو و همکارانشان برداشته اند، به شایستگی حمایت خواهیم کرد.

کد خبر 129747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha