توقف مذاکره هیوندای و اپل برای تولید خودروهای خودران

شرکت هیوندای مذاکره با اپل برای تولید خودروهای خودران را متوقف خواهد کرد.

به گزارش پرشین خودرو، هیوندای در بیانیه‌ای که در این زمینه منتشر کرده، افزوده درخواست‌های مختلفی را از چند شرکت برای همکاری در زمینه تولید خودروهای خودران دریافت کرده، اما مذاکرات با تمامی این شرکت‌ها در مراحل اولیه است و هیچ چیزی نهایی نشده است.

کیا از شرکت‌های وابسته به هیوندای نیز اعلام کرده که دیگر همکاری با اپل برای طراحی و ساخت خودروهای خودران نخواهد داشت. این دو شرکت با همکاری یکدیگر پنجمین مجموعه بزرگ سازنده خودرو در جهان محسوب می‌شوند و به نظر می‌رسد اپل از عدم همکاری با کیا و هیوندای زیان خواهد دید.

در ماه‌های اخیر اخبار متعددی در مورد همکاری کیا و هیوندای برای تولید خودروهای برقی و خودران منتشر شده بود، اما در هفته‌های اخیر مذاکرات دو طرف متوقف شد.

در مورد علت این مساله خبر موثقی منتشر نشده و گفته می‌شود اپل در کنار مذاکره با این دو شرکت کره‌ای با شرکت‌های خودروساز دیگری نیز در این زمینه گفتگو کرده است.

هیوندای ماه گذشته تأیید کرد که گفتگوهایش با اپل برای تولید خودروی برقی و خودران در جریان است. اما بعد از مدتی نام این شرکت را از بیانیه‌ای خود حذف کرد. قبلاً اظهار امیدواری شده بود که محصولات مشترک دو شرکت تا سال ۲۰۲۷ عرضه شوند.

کد خبر 130022

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha