واکنش سایپا به انتشار ویدئوی کوییک در فضای مجازی

سرپرست معاونت صادرات سایپا می‌گوید كه این گروه هنوز خودروی فرمان راستی به آفریقا صادر نکرده اما یك شركت در آفریقای جنوبی كه مذاكراتی برای صادرات محصولات با آن صورت گرفته در حال مناسب سازی کوییک برای عرضه در آفریقای جنوبی است.

به گزارش پرشین خودرو، علی كریمی، درباره فیلم و عكسی كه در فضای مجازی منتشر شده و در آن گروه سایپا مورد هجمه قرار گرفته است، توضیح داد: اخیرا فیلم و عكس هایی از یک خودرو كوییك در برخی سایت ها و فضای مجازی منتشر شده كه فرمان آن سمت راست اما دکمه‌های کنترل آینه و بالابر شیشه‌ها، سمت چپ است.

در این خصوص ابتدا باید تاكید كنم كه سایپا هیچ خودروی فرمان راستی به كشورهای آفریقایی صادر نكرده و انتشار تغییرات کارگاهی توسط شرکت آفریقایی به نام سایپا، کذب و یک بداخلاقی رسانه‌ای است.

کریمی با انتقاد از رسانه‌ها و پیج‌های فضای مجازی که به صورت غیرمستند و با هدف تخریب صنعت خودرو کشور چنین اخبار مضحکی را منتشر می‌کنند، ادامه داد: یک شركت استارتاپی به نام مورزا چند دستگاه خودرو کوییک را از سایپا خریداری کرده و به عنوان نمونه به زیمباوه و آفریقای جنوبی برده است تا با توجه به نیاز آن كشور‌ها تحقیقات توسعه‌ای متناسب با نیاز خود را روی آن انجام دهد لذا تغییرات صورت گرفته توسط آنها هیچ ارتباطی با گروه خودروسازی سایپا ندارد.

 

کوییکوی با بیان اینكه قرارگیری فرمان خودرو در سمت راست توسط مهندسان شركت مورزا و به صورت کارگاهی صورت گرفته، افزود: اقدامات این شرکت تنها در مرحله تحقیقاتی است و با تجاری‌سازی فاصله زیادی دارد و اگر قرار باشد تغییراتی روی خودروی كوییك صورت گیرد، سایپا باید آن را تائید کند تا این خودرو بر اساس استانداردهای موجود در آفریقای جنوبی عرضه شود.

وی افزود: صادرات یكی از مقوله های بسیار مهمی است كه گروه خودروسازی سایپا دنبال می كند؛ از این رو در راستای توسعه صادرات به كشورهای آفریقایی همكاری های مشترك در حال پیگیری است.

کریمی گفت: در حال حاضر مجموعه سایپا به صورت مستقل پروژه تحقیقاتی برای تولید خودروی فرمان راست ندارد اما اگر قرار باشد چنین امری پیگیری شود در قالب سرمایه‌گذار مشترك امكان‌پذیر خواهد بود.

کد خبر 130194

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha