بازگشت ۳۲ میلیون پلاک فک شده به چرخه شماره‌گذاری

رییس پلیس راهور ناجا گفت: بیش از ۳۲ میلیون پلاکی که یکسال از فک آنها گذشته با حفظ اطلاعات و سوابق قبلی به چرخه شماره‌گذاری بازگشته است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، سردار سیدکمال هادیانفر افزود: باتوجه به بررسی های صورت گرفته در سامانه شماره گذاری و همچنین رو به اتمام بودن کد پلاک های برخی استان های کشور، مراکز شماره گذاری با کمبود پلاک مواجه بودند.

وی ادامه داد: تاکنون از 66 میلیون پلاکی که قابل تخصیص بود، 55 میلیون آن واگذار شده که 32 میلیون از آنها پلاکهای فک شده هستند.

رییس پلیس راهور افزود: به عنوان مثال یکی از هموطنان بیش از 500 پلاک بنام خودش در سیستم شماره گذاری پلیس داشت که بیش از یکسال از فک شدن آنها می گذشت و بلااستفاده بودند.

 

شماره گذاری خودروسردار هادیانفر افزود: در همین راستا پیشنهادی از سوی پلیس به هیات دولت ارسال شد تا پلاکهایی که یکسال از فک شدن آن گذشته باشد با حفظ اطلاعات و سوابق قبلی به چرخه سیستم شماره گذاری برگردند. این پیشنهاد، مورد موافقت هیات دولت قرار گرفت.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: هموطنان عزیز در مراکز شماره گذاری مراقب کلاهبرداران و افراد سودجو در خصوص باشند زیرا تخصیص اینگونه پلاکها فقط بصورت سیستمی است و عامل انسانی نقشی ندارد.

وی در خصوص نقل و انتقال های وسیله نقلیه بصورت حضوری در روزهای پایانی سال افزود: همه خدمات مربوط به تعویض پلاک در مراکز شماره گذاری فقط از طریق نوبت دهی اینترنتی است و به هیچ عنوان بصورت حضوری و دستی صورت نخواهد پذیرفت.

کد خبر 130406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha