مقایسه دوچرخه و ساندرو از سوی مجری تاپ گییر

مجری تلویزیونی و خبرنگار خودرویی تاپ گییر Top Gear، با توجه به قیمت، به مقایسه خودرو ساندرو و دوچرخه پرداخت.

به گزارش پرشین خودرو، جیمز می، این بار به خودروی ساندروی داچیا گیر داده است. این مجری تلویزیونی را که همه به تست های خودرویی و به نوعی مبلغ خودروسازان می شناسیم، این بار به جای آن که این خودروی ساندرو را براند و از ویژگی های آن بگوید و آن را ارزیابی کند، ساندروی داچیا را با یک دوچرخه دست ساز مقایسه کرده است.

شاید بگویید که این مقایسه غیرمنصفانه است اما وقتی قیمت شان را مقایسه می کنیم می بینیم که بیراه هم نمی گوید. قیمت هر دو حدود 10 هزار یورو (معادل 14,161 دلار) است.

به بیان دقیق تر، ساندروی داچیا در بریتانیا 8 هزار یورو به فروش می رسد. این خودرو 90 اسب بخار توان دارد و به سامانه تهویه مطبوع [کولر و بخاری] مجهز است و بین صندل راننده و سرنشین جلو کنسول مخصوص دارد. خوب البته دوچرخه ای که جیمز با ساندرو مقایسه کرده هم کمی با دوچرخه های معمولی فرق دارد و جنس بدنه آن از فیبرکربن است و 7.5 کیلوگرم بیشتر وزن ندارد.

 

مقایسه دوچرخه و ساندرو


در حقیقت باید اذعان کرد که بین دوچرخه های موجود، دوچرخه ای که او مقایسه کرده،‌ حکم اَبَردوچرخه را دارد و مثل این می ماند که در بین خودروها از لامبورگینی و فراری و پورشه حرف بزنید. با این حال هر چقدر هم که این دوچرخه از لحاظ عملکرد خیره کننده باشد، از لحاظ راحتی و ایمنی به پای یک خودرو مثل ساندرو نمی رسد.

با این که در بین خودروهای روز دنیا، ساندرو یک خودروی پایه به حساب می آید، دارای ویژگی ها و امکاناتی است که هیچ دوچرخه ای نمی تواند داشته باشد. دوچرخه در برابر باد، باران و طوفان و برف حفاظتی ایجاد نمی کند و معمولا دوچرخه تک سرنشین است در حالی که ساندروی داچیا حداقل چهار سرنشین را جابه جای می کند. حداکثر سرعت ساندروی داچیا 179 کیلومتر در ساعت است.

در هر حال، فقط به صرف نزدیک بودن قیمت این خودرو با دوچرخه، مقایسه این دو حتی به عنوان وسیله حمل و نقل هم درست نیست و شاید کار «جیمز می» در این مقایسه فقط جنبه طنز داشته و یا می خواهد یاد آور شود که با قیمت یک اَبَردوچرخه می توان به یک خودرو با حداقل امکانات دست پیدا کرد. شاید هم منظور او این است که اگر سوار ساندرو باشید در جاده ها و خیابان ها معمولی به نظر می آیید اما با همان پول می توانید با یک دوچرخه لاکچری به نظر بیایید.

کد خبر 132240

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha