کد خبر 139919
۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶
استفاده از خودروهای برقی در حمل و نقل عمومی

مدیر توسعه فناوری های نوین خودرویی با تاکید بر تامین نیاز اتحادیه تاکسیرانی گفت: خودروهای برقی در حمل‌ونقل عمومی به کار گرفته می شود.

به گزارش پرشین خودرو، جلسه کمیته فنی وزارت کشور برای استفاده از خودروهای برقی در حمل و نقل عمومی به خصوص تاکسی برقی با حضور نمایندگان دستگاه‌های مرتبط برگزار شد.

سید شهریار زینی مدیر گروه توسعه فناوری های نوین خودرویی ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری گفت: با عنایت به طراحی و ساخت نمونه خودروهای برقی، ارتقا ظرفیت علمی و فنی این شرکت ها و تولید قطعات با فناوری بالا (هایتک) توسط شرکت های دانش بنیان داخلی، می توان گفت که کشور آمادگی تولید و تجاری سازی این خودروها را دارد.

او با تاکید بر اینکه وجود بهره بردار جهت عقد قرارداد با خودروسازان ضروری است، گفت: این امر می تواند منجر به شکل گیری بازاری برای فروش این خودروها شود.

این مقام مسئول می گوید: از آنجا که تاکید بر تامین نیاز اتحادیه تاکسیرانی بر استفاده از توانمندی داخلی است، آشنایی با توانمندی شرکت‌های داخلی را آغاز کردیم.

زینی گفت: در فرآیند ساخت نمونه خودرو تارا برقی، پروژه های متعددی برای داخلی سازی اقلام و قطعات برقی آن که فناوری بالایی نیز دارند، انجام شده است.

کد خبر 139919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha