ایران خودرو دارای نقشه جامع الکترونیک است

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به این‌که امروز این گروه صنعتی دارای نقشه جامع الکترونیک است، گفت: ایران خودروی امروز از مونتاژ کننده به تولیدکننده خودرو و خودروساز به معنای واقعی تبدیل شده است.

به گزارش پرشین خودرو، مهدی خطیبی، با اعلام این خبر و با اشاره به عبور تولیدات این خودروساز در پایان آذرماه از مجموع تولیدات سال گذشته، اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، برای دی ماه امسال برنامه تولید ۷۵ هزار دستگاه خودرو در این گروه صنعتی هدف‌گذاری شده است. 

وی با اشاره به تدوین و اجرای طرح تحول کیفیت از بهمن ماه سال گذشته تاکنون اظهار داشت: بر اساس این طرح ۲۷۹ پروژه کیفی به اجرا گذاشته شده تا محصولاتی عرضه شود که رضایتمندی مردم و مشتریان را به دنبال داشته باشد.

خطیبی با تاکید بر افزایش کیفیت در زنجیره تولید خودرو و همچنین توجه این شرکت به تولید و عرضه تمامی محصولات جدید با درنظر گرفتن استانداردهای مصوب کشور، افزود: تولید اولیه ری‌را، تولید نمونه تارا برقی، طراحی اولیه محصول پروژه TF21 و عرضه محصولات جدید در حوزه خودروهای تجاری نیمه سنگین و سنگین بخشی از دستاوردهای ایران خودرو در ماه‌های اخیر بوده است. 

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به از سرگیری صادرات اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون با جدیت در این زمینه اقدام شده که ماحصل آن، صادرات به کشورهای آذربایجان، روسیه، ونزوئلا و دیگر کشورهاست و در حال حاضر دو خودروی تارا اتوماتیک و دناپلاس دارای بیش‌ترین تقاضای صادراتی است که در آینده نزدیک، با تولید انبوه محصول ری‌را، این خودروی به روز که تمامی استانداردهای ۸۵ گانه را پاس می کند نیز در سبد محصولات صادراتی قرار خواهد گرفت.

وی با بیان این‌که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در ایران‌خودرو، از ابتدای خرداد امسال، محصولات به صورت کامل و عبور مستقیم تولید می شود، گفت: این اقدام علاوه بر این‌که موجب افزایش ۲۵ درصدی کیفیت محصولات شده، کاهش ۴۱ درصدی شکایات مشتریان، کاهش مراجعه کنندگان به مراکز خدمات پس از فروش و نیز کاهش ۳۴ درصدی ایراد خودروها در راستای بهبود کیفیت محصولات در زمان تحویل را به دنبال داشته است. 

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به ظرفیت‌های این خودروساز در حوزه دانش بنیان، یادآور شد: ایران خودرو دارای مجموعه‌های دانش بنیان مهمی نظیر شرکت‌های جتکو، ایپکو، تام و نیرو محرکه است که با استفاده از توان و ظرفیت نیروهای نخبه و بهره‌گیری از توان و تخصص دانشگاهیان و مجموعه های دانش بنیان خارج از مجموعه، در زمینه تولید محصولات برقی، توسعه محصولات جاری، داخلی سازی مجموعه ها و قطعات و... فعالیت می‌کنند.

خطیبی با اشاره به هجمه های وارده علیه خودروسازان و لزوم توجه جدی به جهاد تبیین، گفت: برخی اظهار نظرهای صورت گرفته در مورد خودروسازان و محصولات آن‌ها کارشناسی و تخصصی نبوده و بیان آن‌ها صرفا موجب ایجاد ابهام و احساس عدم کیفیت از محصولات تولیدی می شود.

کد خبر 139943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha