کد خبر 35605
۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۱
خودرویی که تصادف را خبرمی‌دهد+تصویر

پرشین خودرو: کارخانه های خودرو سازی به دنبال نوآوری هر چه بیشتر در ارائه خودروهای تولید شده هستند تا بتوانند مخاطبان بیشتری را با خود همراه کنند. اکنون خودرویی طراحی شده که می تواند خطرات احتمالی یا وقوع تصادف را پیش بینی کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، فناوری های جدید در حال ورود به صنعت خودروسازی هستند تا خودروهای نسل آینده به نسبت خودروهای گذشته کاملا متفاوت و برتر باشند. یکی از برترین تکنولوژی های به کار رفته در خودروهای جدید، پیش بینی خطر یا وقوع تصادف است.

مقامات خودروسازی نیسان اعلام کرده اند که در سال آینده، 2015 nissan murano را تولید و روانه بازار خواهند کرد که دارای سیستم های هشدار دهنده بوده و می تواند خطر یا وقوع تصادف را پیش بینی کند. این خودرو مجهز به 4دوربین و 3 رادار است که دید 360 درجه ای را به راننده از جاده ها می بخشد. قدرت مورد نیاز مورانوی 2015 از یک موتور v6 با حجم 3.5 لیتر تامین می گردد. این موتور توسعه یافته ، 260 اسب بخار نیرو و بیش از 325 نیوتن متر گشتاور تولید می کند.
 

به گزارش مهر، سنسور و حسگرهای به کار رفته در این خودرو پیش از رسیدن به مانع یا صحنه خطر می توانند راننده را از خطر آگاه ساخته و گزارشات را به مانیتوری که در جلوی ماشین قرار گرفته، ارسال  کنند. این خودروی هوشمند در صورت بروز هر گونه مشکل در حرکت متوقف می شود. از سوی دیگر، این خودرو مجهز به سنسورهایی است که در تایر و همینطور سپرهای این ماشین قرار گرفته و می تواند فاصله خودرو با خودروهای روبرو، میزان دما و فشار وارده بر ماشین را اندازه گیری کند. مقامات خودروسازی نیسان از نصب احتمالی این فناوری جدید در سایر خودروها و مدل های پایین تر نیسان خبر داده اند.


از میان شرکت های دیگری که در این عرصه فعالیت دارند، می توان به خودروسازانی مانند گوگل اشاره کرد. خودروهای هوشمند گوگل مجهز به نقشه های خیابانی خواهند بود که با استفاده از ماهواره گوگل و ارسال تصاویر به سیستم جی.پی.اس به راننده کمک می کنند. خودروساز آلمانی فولکس واگن و تسلا موتورز  نیز جزو خودروسازانی هستند که در این عرصه فعالیت دارند.

کد خبر 35605

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha