فولکس‌ واگن با تولید 150 میلیون دستگاه خودرو رکورد زد!

پرشین خودرو: گروه خودروسازی فولکس‌واگن پس از ۸۰ سال، به رقم تولید ۱۵۰ میلیون دستگاه خودرو دست یافت.

به گزارش پرشین خودرو، درحالی‌که فولکس‌واگن سعی دارد با تمرکز بر خودروهای برقی، مشکلات ناشی از رسوایی آلایندگی را پشت سر بگذارد، این هفته جشن کوچکی برگزار کرد. فولکس‌واگن به رقم تولید کلی ۱۵۰ میلیون خودرو دست یافت و برای گرامیداشت این رویداد، یک دستگاه گلف GTE که کمپانی را به این رقم رسانده است، از کارخانه ولفسبورگ، با بدرقه خاص راهی بازار کرد.

golf

فولکس‌واگن پس از ۸۰ سال فعالیت موفق به تولید این تعداد خودرو شده است. این شرکت در سال ۱۹۳۷ تأسیس شد و هم‌اکنون در ۱۴ کشور مختلف، ۵۰ خط تولید دارد.

 خودروی GTE نشان‌دهنده تعهد فولکس‌واگن به تولید خودروهای برقی و بیانگر نقش بزرگ مدل گلف، در رسیدن به عدد ۱۵۰ میلیون است. تا سال ۲۰۱۳، فولکس‌واگن ۳۰ میلیون دستگاه خودرو از مدل گلف به فروش رسانده بود و سپس با عرضه نسل هفتم این مدل، این عدد به ۳۴ میلیون افزایش یافت.

همچنین از مدل‌های پولو ۱۷ میلیون دستگاه، جتا ۱۹.۵ میلیون دستگاه و پاسات ۲۰ میلیون دستگاه تولید شده است. مدل دیگری که نقش مهمی در رسیدن به این رقم دارد، فولکس‌واگن بیتل است. تا قبل از توقف تولید آن در سال ۲۰۰۳، بیش از ۲۱.۵ میلیون دستگاه از آن تولید شده بود.

golf

کارخانه‌ی ولفسبورگ نیز مهم‌ترین نقش را در تولید خودروهای فولکس‌واگن دارد. از زمان تأسیس این کارخانه در ۷۲ سال پیش، ۴۴ میلیون خودرو در این کارخانه تولید شده است.

تا امروز، فولکس‌واگن بیش از ۶۰ مدل مختلف تولید کرده است و در سال جاری، حدود ۱۰ مدل جدید دیگر به کلکسیون فولکس‌واگن اضافه می‌شود. از سال ۲۰۲۰، عرضه خودروهای برقی .I.D این شرکت، با هدف تولید ۱ میلیون خودرو برقی تا سال ۲۰۲۵ آغاز خواهد شد.

 

زومیت

کد خبر 79265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha