تولید ماشین الکتریکی سامسونگ با همکاری «رنو»+تصاویر

پرشین خودرو: کمپانی خودروسازی رنو با شریک کره‌ای خود یعنی سامسونگ، به تولید ماشین SM3 Z.E پرداخته است تا با یکبار شارژ کامل باتری‌ها، توانایی استفاده برای 5 روز را داشته باشند.

به گزارش پرشین خودرو، رنو فولئنس را به خاطر دارید، یک خودروی سدان جمع و جور که در سال 2009 میلادی برمبنای رنو مگان طراحی شد و هنوز هم در برخی از نقاط جهان تولید می‌شود، از جمله کره جنوبی که با نام «سامسونگ SM3» شناخته می‌شود و در واقع از یک سیستم محرک الکتریکی برای تولید نیرو محرکه خود استفاده می‌کند.
حال این خودرو از سوی سامسونگ با همکاری رنو بروزرسانی شده و یک سیستم محرک جدید دریافت کرده است.

 


به گفته منابع خبری، مجموعه باتری‌های 22 کیلووات ساعت قدیمی سامسونگ رنو SM3 Z.E کنار گذاشته و حالا از مجموعه باتری‌های جدید 36 کیلووات ساعت استفاده شده است که موجب شده محدوده حرکت این اتومبیل تنها با یکبار شارژ کامل باتری‌ها، به حداکثر 213 کیلومتر در شرایط استاندارد جاده‌ای برسد.
محصول بروز شده رنو و سامسونگ با نام کامل "SM3 Zero Emission" شناخته می‌شود.
براساس یک مطالعه محلی که توسط اداره ایمنی حمل و نقل کره جنوبی موسوم به "KOTSA" انجام شده است، به گزارش پرشین خودرو، میانگین روزانه سفر مردم کره جنوبی در سال گذشته چیزی حدود 40 کیلومتر بوده است که باتوجه به این موضوع، کمپانی خودروسازی رنو با شریک کره‌ای خود یعنی سامسونگ، به تولید ماشین SM3 Z.E پرداخته است تا با یکبار شارژ کامل باتری‌ها، توانایی استفاده برای 5 روز را داشته باشند.

 


شاید برایتان جالب باشد که خودروی SM3 Z.E یکی از خودروهای محبوب بین مردم کره است که علاوه بر مردم عادی، در سرویس‌های تاکسیرانی و همچنین ناوگان دولتی هم مورد استفاده قرار گرفته است.
در ماه آوریل سال جاری تنها 1200 دستگاه از این خودرو توسط وزارت بهداشت و رفاه کشور کره جنوبی خریداری شده است تا حالا با دریافت مجموعه باتری‌های قوی‌تر، توجهات بیشتری به سمت خود جلب کند.

کد خبر 85298

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha