اعمال قانون 6 هزار و 176 راننده متخلف در استان البرز

پرشین خودرو:رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: در اجرای طرح کاهش آلودگی هوا،ازابتدای فصل پاییز تاکنون رانندگان 6هزارو 176 وسیله نقلیه که ایجاد آلایندگی می کردند، در این استان اعمال قانون شدند.

به گزارش پرشین خودروبه نقل ایرنا،سرهنگ همایون شریفی افزود: ازمجموع این تعداد، 5هزارو 150 مورد مربوط به عدم داشتن معاینه فنی بود.
وی اضافه کرد: همچنین نیز راننده 678 هزار و94 کامیون فاقد مجوز ، 87 خودرو دودزا ، 1 موتورسیکلت و 261مورد نقص فنی توسط ماموران پلیس راهور اعمال قانون شدند.
وی گفت: دراجرای این طرح ، دودزا بودن وسیله نقلیه و همچنین نداشتن معاینه فنی یک نقص محسوب شده و پلیس بدون اغماض برخورد خواهد کرد.
شریفی تاکید کرد: با توجه به غلظت آلاینده ها در برخی شهرهای بزرگ کشور از جمله کرج این طرح به صورت ویژه در استان البرز اجرایی شده است.
وی اظهار کرد: طبق قانون، حرکت وسایط نقلیه دودزا اعم از خودرو و موتورسیکلت ممنوع بوده و این خودروها به پارکینگ منتقل می شوند.
شریفی افزود: پس از توقیف این خودروها،آنها پلاک تعمیرگاه می گیرند وباید نسبت به تعمیر و رفع آلایندگی اقدام کنند.
وی گفت: اکنون 13 مرکز معاینه فنی خودرو دراستان البرز فعال است که از این تعداد یک مرکزدرشهرستان ساوجبلاغ ، سه مرکز درنظرآباد و بقیه در کرج قرار دارند که مردم می توانند برای معاینه فنی خودروهای خود به این مراکز مراجعه کنند.
شریفی یادآور شد: با توجه به غلظت آلاینده ها در برخی شهرهای بزرگ کشور از جمله کرج ،طرح برخورد قانونی با صاحبان خودروهای دودزا در استان البرز همچنان ادامه می یابد.
رئیس پلیس راهور استان البرز گفت: پس از توقیف خودروهای دودزا، صاحبان آنها باید در کمترین زمان به رفع آلایندگی خودرو اقدام کنند.

کد خبر 86298

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha