نگاهی به لاکچری ترین لیموزین های دنیا +تصاویر

پرشین خودرو:در این گزارش به اشرافی‌ترین لیموزین‌های دنیا نگاهی خواهیم داشت.

به گزارش پرشین خودرو، زندگی تجملاتی و اشرافی نماد‌های مختلفی دارد که یکی از بارزترین این نمادها استفاده از خودورهای لیموزین و تشریفاتی است. لیموزین‌ها دارای مدل‌ها و قیمت‌های مختلفی هستند. به همین منظور در ادامه به اشرافی‌ترین لیموزین‌های دنیا نگاهی خواهیم داشت.

وقتی صحبت از خودروی لیموزین به میان می‌آید منظور سدان‌های لاچکری است که قسمت راننده در این خودروها از قسمت سرنشینان جدا شده است. امکانات لاچکری و ویژه‌ای در قسمت سرنشین‌ها تعبیه شده است و به عنوان خودروهای تشریفات برای حمل‌ونقل سیاستمداران و همچنین افراد بسیار ثروتمند استفاده می‌شود.

به زبان‌ ساده می‌توان گفت تنها کسانی سوار لیموزین می‌شوند که پولشان از پارو بالا می‌رود. کاملاً مشخص است، در بیشتر موارد قیمت لیموزین‌ها از ۱۰۰ هزار دلار شروع می‌شود و به ۳۰۰ هزار دلار هم می‌رسد. اما گاهی اوقات لیموزین‌هایی را شاهد هستیم که قیمت آن‌ها از یک میلیون دلار هم تجاوز می‌کند. به همین دلیل در ادامه نگاهی خواهیم داشت به اشرافی‌ترین و گران‌ترین لیموزین‌های دنیا.

لیموزین لامبورگینی اونتادور استرچ لیمو (قیمت نامشخص)
 
 لاکچری ترین لیموزین های دنیا +تصاویر

خودروهای لامبورگینی هوش‌و‌هواس از سر عاشقان خودرو می‌برند چه برسد به اینکه این خودرو یک لیموزین تشریفاتی لامبورگینی باشد. در این لیموزین اشرافی شاهد حضور یک موتور ۶.۵ لیتری از نوع V12 هستیم. این موتور ۷۰۰ اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

در داخل این خودروی تشریفاتی شاهد امکانات لاچکری نظیر تلویزیون پلاسما، محل قرار دادن آی‌پاد، میز بار، و صندلی‌های L مانند هستیم. ناگفته نماند که در حال حاضر این لیموزین لامبورگینی تنها به صورت مفهومی معرفی شده و هنوز رسماً راهی بازار نشده است، اما بدون شک با یکی از گران‌ترین و تجملاتی‌ترین لیموزین‌های دنیا طرف سروکار خواهیم داشت.
 


لیموزین مرسدس‌بنز اس ۶۰۰ پول‌مَن (قیمت حدود 4.2 میلیارد تومان)
 
 لاکچری ترین لیموزین های دنیا +تصاویر

مرسدس‌بنز نیز یکی از لاچکری‌ترین برند‌های دنیاست که حتی خودروهای معمولی این برند ظاهری زیبا و اشرافی دارند. این لیموزین مرسدس‌بنز به لحاظ امکانات لاچکری در داخل قسمت سرنشینان چیزی کم ندارد. ظاهر بیرون این خودروی تشریفاتی هم بسیار زیبا طراحی شده است. مرسدس بنز اس ۶۰۰ پول‌من در سال ۱۳۹۴ جایگزین لیموزین مِی‌باخ مرسدس بنز شد.
 


لیموزین مینی میلیون یورو (قیمت حدود 5.6 میلیارد تومان)
 
نهایت تشریفات؛ نگاهی به گران‌قیمت‌ترین لیموزین‌های دنیا

این لیموزین زیبای صورتی که دل هر بانوی خوش‌سلیقه‌ای را می‌برد به صورت سفارشی برای پرنسس قزاقستان ساخته شده است. در این لیموزین شیک و زیبا شاهد حضور ۲۰ دوربین و ۳۰ سنسور برای پارک‌ راحت‌تر خودرو به همراه یک تلویزیون ۴۷ اینچ هستیم. ویژگی‌های تجملاتی این لیموزین به همین‌جا ختم نمی‌شود و این خودرو با ۱ میلیون کریستال سوارسکی (Swarovski) پوشش داده شده است. در هرکدام از چرخ‌های این لیموزین بزرگ یک کریستال بزرگ ۸ سانتیمتری تعبیه شده و قاب پنجره‌های این خودرو از ۵۰ گرم طلای خالص ساخته شده است.
 


لیموزین مِی‌باخ لَندولِت (قیمت حدود 5.8 میلیارد تومان)
 
 لاکچری ترین لیموزین های دنیا +تصاویر

مرسدس‌بنز به اندازه‌ای در ساخت لیموزین شهرت دارد که یکی دیگر از گران‌ترین لیموزین‌های دنیا نیز ساخت دست این برند معتبر آلمانی است. یک موتور V12 با ۶۱۲ اسب‌بخار در این لیموزین جا خوش کرده است و در تودوزی‌های این خودروی لاکچری شاهد چرم سفید به همراه طلا و سنگ‌های قیمتی هستیم. سقف قسمت سرنشینان این لیموزین حالت تاشو دارد تا در روزهای آفتابی مسافرین از هوای آزاد استفاده کنند. لیموزین می‌باخ لندولت از سال ۱۳۹۲ دیگر تولید نمی‌شود اما همچنان به عنوان یکی از گران‌قیمت‌ترین لیموزین‌های دنیا به‌حساب می‌آید.
 


لیموزین میدنایت رایدِر (قیمت حدود 10.5 میلیارد تومان)
 
 لاکچری ترین لیموزین های دنیا +تصاویر

به لحاظ فنی نمی‌توان میدنایت رایدر را در گروه لیموزین‌ها قرار داد و این خودرو در گروه ون‌ها قرار می‌گیرد اما امکانات لاچکری این کامیون-ون‌ بزرگ و زیبا باعث شده است تا به عنوان لیموزین در تشریفات‌های رسمی استفاده شود. جالب است بدانید در ساخت میدنایت رایدر از موتور تراکتور استفاده شده است و این ون‌بزرگ می‌تواند ۴۰ سرنشین را در خود جای دهد. یک قسمت بزرگ با اسپیکرهای ۱۸۰۰ وات به همراه میز بار و محل قرار گرفتن دی‌جی نیز در این خودرو تعبیه شده است تا سرنشینان حسابی خوش ‌بگذرانند. لیموزین میدنایت رایدر به عنوان سنگین‌ترین لیموزین ساخته شده در دنیا به حساب می‌آید.
 


لیموزین بیست (قیمت حدود 12.5 میلیارد تومان)
 
 لاکچری ترین لیموزین های دنیا +تصاویر

لیموزین بیست (Beast) به عنوان یکی از زیباترین و لاکچری‌ترین لیموزین‌های دنیا شناخته میشود. این لیموزین در سال ۱۳۸۸ برای حمل‌ونقل رئیس جمهور آمریکا ساخته شده و تنها ۳ بار روسای جمهور آمریکا از این خودرو استفاده کرده‌اند. لیموزین بیست که ساخت برند آمریکایی کادیلاک است به لحاظ امکانات امنیتی تا دندان مسلح است و حتی سیستم مهار کردن موشک را نیز در این خودروی تشریفاتی شاهد هستیم. از آنجایی که لیموزین بیست به عنوان یک لیموزین سیاسی استفاده می‌شود اطلاعاتی در خصوص تجهیزات داخل این خودرو به بیرون درز پیدا نکرده است اما مطمئن باشید در لیموزین بیست با یکی از امن‌ترین لیموزین‌های دنیا طرف هستیم.
 


لیموزین رولز رویس فانتوم (قیمت حدود 16 میلیارد تومان)
 
 لاکچری ترین لیموزین های دنیا +تصاویر

برند انگلیسی رولز رویس ید طولایی در ساخت خودروهای لاچکری و تشریفاتیدارد، رولز رویس فانتوم یکی از لیموزین‌های محبوب مردان سیاست است و کشورهای زیادی از این لیموزین برای حمل‌ونقل روسای جمهور استفاده کرده‌ می‌کنند. این خودور در کنار ظاهر زیبا و اشرافی که دارد به لحاظ امنیتی نیز یکی از امن‌ترین‌ لیموزین‌های دنیا به‌حساب می‌آید. یک دفتر کاری مجهز و شیک در این لیموزین تعبیه شده و پنجره‌های این خودرو در مقابل حمله‌های تروریستی کاملاً امن طراحی شده است. لیموزین رولز رویس فانتوم یک موتور ۶.۸ لیتری از نوع V12 دارد و ۴۳۲ اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌دهد.
 


لیموزین اَمریکن دریم (قیمت حدود 16.8 میلیارد تومان)
 
 لاکچری ترین لیموزین های دنیا +تصاویر

در این قسمت به لیموزین اختصاصی جی اوبرگ (Jay Ohrberg) رسیدیم، وی به عنوان یکی از کلکسیون‌دارهای بزرگ خودرو در دنیا شناخته می‌شود. لیموزین امریکن دریم در بین تمام لیموزین‌ها امکانات خاصی دارد که برای نمونه می‌توان به طول ۳۰ متری این لیموزین و ۲۶ چرخ آن اشاره کرد. ویژگی‌های بارز لیموزین امریکن دریم (American Dream) به همین‌جا ختم نمی‌شود و یک باند فرود هلیکوپتر، جکوزی و تخت بزرگ دو نفره را می‌توان از مواردی دانست که در این لیموزن ۴ میلیون دلاری شاهد هستیم.
 


لیموزین بَت‌‌موبایل (قیمت حدود 17.5 میلیارد تومان)
 
 لاکچری ترین لیموزین های دنیا +تصاویر

به احتمال زیاد طراحی خاص خودروهایی که در فیلم‌های بتمن استفاده می‌شود چشم شما را گرفته است. لیموزین بت‌‌موبایل در سال ۱۹۹۱ شمسی و پس از پایان سه‌گانه بتمن ساخته تیم‌ برتون معرفی شد. جالب است بدانید بیشتر تجهیزاتی که در خودروی بتمن در فیلم‌ها شاهد بودیم را در لیموزین بت‌موبایل می‌توانید پیدا کنید. سلاح شلیک راکت و موشک و جدا شدن چرخ‌های عقب و جلوی این لیموزین از موارد جالبی است که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد. در لیموزین بت‌موبایل یک موتور کوروت جت از نوع V8 تعبیه شده است.
 

لیموزین رولز رویس شخصی‌سازی شده سلطان برونئی (قیمت حدود 58.5 میلیارد تومان)
 
 لاکچری ترین لیموزین های دنیا +تصاویر

با یک لیموزین شاه‌نشین طرف هستیم که توسط سلطان برونئی شخصی‌سازی شده است، سلطان برونئی که یکی از ثروتمندترین افراد دنیا به‌حساب می‌آید و این لیموزین ورلز رویس با طلای ۲۴ عیار جلا داده شده تا با یکی از گران‌ترین لیموزین‌های دنیا سروکار داشته باشیم.
کد خبر 86996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha