هیوندایی برادر 2 قلوی توسان را معرفی کرد+تصویر

پرشین خودرو: هیوندایی از نمایشگاه مصرف کنندگان الکتریکی استفاده کرد تا محصولی جدید از مدل‌های سوخت سلولی خود با نام "نکسو" را به جهان معرفی کند.

به گزارش پرشین خودرو، این کراس‌اوور زیبا به عنوان پرچم‌دار فناوری تشریح شده است. این خودرو یکی از کلیدی‌ترین برنامه‌های کمپانی هیوندایی در راستای ساخت 18 خودروی سازگار با محیط زیست تا سال 2025 محسوب می‌شود.

نکسوی هیوندایی با دو فناوری جدید در نمایشگاه مصرف کنندگان الکتریکی

نکسو تا پایان سال وارد برخی از بازارهای منتخب هیوندایی خواهد شد. البته خودرو به طیف وسیعی از سامانه‌های کمک راننده مانند شناسایی نقاط کور، دوربین‌های دید عقب با توانایی نمایش گسترده ودوربین‌های جانبی مجهز است و بنابراین  محدوده وسیعی را به راننده نمایش می‌دهد که دیدن آن با آینه‌های سنتی و معمولی امکان‌پذیر نیست. تصاویر ثبت شده از این دوربین‌ها از طریق صفحه نمایش بزرگ مرکزی برای رانندگان به نمایش درخواهد آمد.

نکسوی هیوندایی با دو فناوری جدید در نمایشگاه مصرف کنندگان الکتریکی

نکسو اولین مدل هیوندایی است که سامانه کمکی دنبال کننده خطوط را ارائه می‌دهد. این سامانه با تنظیم خودکار فرمان نکسو را در طول حرکت در مرکز خطوط نگه می‌دارد. یکی دیگر از ویژگی‌های قابل توجه نکسو، سامانه "عملکرد کمکی رانندگی در بزرگراه" است که با استفاده از سنسور و داده‌های نقشه‌ای به شکلی خودکار به تنظیم سرعت خودرو می‌پردازد.

نکسوی هیوندایی با دو فناوری جدید در نمایشگاه مصرف کنندگان الکتریکی

اگر به اندازه کافی تحت تاثیر قرار نگرفته‌اید باید از عملکرد کمکی "پارک هوشمند کنترل از راه دور" این کراس‌اوور برایتان بگوییم که به واسطه آن می‌توانید از بیرون از خودرو به پارک کراس‌اوور بپردازید. هیوندایی این سامانه را قوت قلب کسانی می‌داند که در پارک خودرو با چالش مواجه هستند.

هیوندایی این خودرو را با طراحی اختصاصی ساخته و به همین این کراس سبک‌تر، سریع‌تر و جادارتر از توسان است. این مدل همچنین به یک سامانه سوخت سلولی توسعه یافته و باتری‌های سبک مجهز شده است.

نکسوی هیوندایی با دو فناوری جدید در نمایشگاه مصرف کنندگان الکتریکی

این خودرو از یک موتور الکتریکی با گشتاور 394 نیوتن‌متر و قدرت 160 اسب بخار بهره می‌برد و خودرو برای رسیدن به شتاب صفر تا صد کیلومتر به 9.5 ثانیه زمان نیاز دارد. با این ارقام نکسو 3 ثانیه از توسان fcv سریع‌تر است. این کراس همچنین می‌تواند مسیر 595 کیلومتری رابا یک بار سوخت‌گیری طی کند.

کد خبر 88277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha