سهم 59 درصدی تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها

پرشین خودرو: به گفته سردار حمیدی در نوروز سال ۹۶ سهم تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها ۵۹ درصد و بعد از ۳۰ کیلومتری ۴۱ درصد بوده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازفارس، سردار محمدحسین حمیدی در شصت و یکمین کمیته هماهنگی اجرای طرح ویژه ترافیک نوروز 97 گفت: در نیمه راه اجرای طرح زمستانه هستیم و ضروری است که نگاهی به طرح نوروز گذشته یعنی نوروز سال 96 داشته باشیم.

وی به ارائه گزارشی از تصادفات جاده‌ای سال گذشته در ایام نوروز 96 پرداخت و تصریح کرد: در نوروز سال گذشته برای چهارمین سال پیاپی در حوزه برون و درون شهری کاهش تصادفات را شاهد بودیم.

وی با اشاره به استان‌هایی که بیشترین تردد را در ایام نوروز سال 96 داشتند خاطرنشان کرد: استان‌های فارس، خراسان رضوی، گیلان، خوزستان، کرمان شمال، آذربایجان شرقی و هرمزگان بیشترین تردد را داشته و به تبع آن بیشترین تلفات را در نوروز 96 در این استان‌ها شاهد بودیم.

سردار حمیدی خاطرنشان کرد: در طرح نوروزی سال گذشته تلفات جاده‌ای خودروهای شهری افزایش 31 درصدی داشتند و 68.5 درصد تلفات متعلق به خودروهای شخصی بود که نشان میل مردم به سفر با خودروهای شخصی است که البته این میل می‌تواند تبعات بیشتری برای ما داشته باشد.

رئیس پلیس راه راهور کشور به تلفات انواع وسایل نقلیه اشاره کرده و گفت: در نوروز سال گذشته تلفات موتور سیکلت افزایش هفت درصدی، ناوگان مسافربری عمومی دو درصد کاهش و وانت پیکان نیز هفت درصد کاهش داشته است همچنین عدم رعایت فاصله طولی باعث افزایش 18 درصدی تصادفات بوده است.

به گفته سردار حمیدی سهم تصادفات در 30 کیلومتری شهرها 59 درصد و بعد از 30 کیلومتری 41 درصد بوده است این نشان می‌دهد که در حوزه محدوده شهرها که تردد بیشتر و مسافرت رو به اتمام است رانندگان توجه کمتری داشته و تصادفات بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرداری باید در محدوده 30 کیلومتری شهرها باید وظایف خود را بهتر انجام دهند، گفت: بیشترین نوع تصادفات در نوروز سال گذشته واژگونی خودرو بوده است که بخش زیادی از تلفات جاده‌ای را به خود اختصاص داده است متاسفانه واژگونی تک خودرویی بخش زیادی از واژگونی‌ها بوده که عدم توجه به جلو و خواب آلودگی از علل آن است و باید در این زمینه فرهنگ‌سازی شده تا مردم با خستگی به ادامه رانندگی نپردازند.

سردار حمیدی با بیان اینکه واژگونی خودرو که منجر به فوت و تصادفات جرحی بوده در طرح نوروزی 96 افزایش داشته گفت: استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، فارس، سمنان ، آذربایجان شرقی بیشترین واژگونی خودروها را دارا بوده‌اند.

رئیس پلیس راه راهور کشور در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به ا جرای طرح نوروز 97 گفت: طرح نوروزی 97 از 25 اسفند 96 آغاز و تا 15 فروردین 97 ادامه دارد همزمان با طرح نوروزی شرایط زمستانه را نیز در کشور داریم و این امر می‌تواند ادامه طرح زمستانه را نیز شامل شود همچنین قبل از طرح نوروزی در تاریخ 23 اسفند 96 آغاز رزمایش طرح نورزوی ما خواهد بود.

سردار حمیدی با اشاره به بارش برف و باران در کشور گفت: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی بارش برف و باران در انتهای سال را خواهیم داشت و چون با اوج سفرها در ا ین زمان روبرو هستیم باید آمادگی لازم را نیز داشته باشیم ما نقاط حساس را در کشور شناسایی و ایستگاه‌های سلامت را که می‌تواند در کاهش تصادفات به ما کمک کند همچنین اصلاح شیب شیروانی جاده‌ها و رفع نواقص ایمنی می‌تواند در کاهش تلفات جاده‌ای موثر باشد.

سردار حمیدی در خصوص عملیات عمرانی درجاده‌ها و مسیرهای کشور گفت: کلیه عملیات عمرانی از 25 اسفند 96 تا 17 فروردین 97 متوقف می‌شده همچنین پیشنهاد می‌کنیم همه خودروهای امدادی در ساعات پایانی شب چراغ‌های گردان خود را روشن کرده تا در پیشگیری از حوادث موثر باشند.

کد خبر 90536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha