بلیت قطار در نوروز هم عرضه می شود

پرشین خودرو: مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران: در تعطیلات نوروز همانند شرایط عادی بلیت قطار به هموطنان عرضه می شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازصداوسیما، سعید محمد زاده گفت: باوجودآنکه بلیت قطارها درایام نوروز ازقبل پیش فروش شده است .اما بازهم بلیت برای صندلی های خالی درتمامی ایام تعطیلات نوروز به مسافران عرضه می شود.

وی با بیان اینکه امسال ظرفیت مسافری حمل ونقل ریلی کشور نسبت به نوروز 96 ، پانزده درصد افزایش یافته است گفت: عملکرد ریلی کشور در سال 96 نسبت به سال قبل ازآن افزایش قابل توجهی داشته و از 22 میلیارد تن کیلومتر به 30 میلیارد تن کیلومتر رسیده که این حد نصاب در تاریخ راه آهن بی سابقه است.

محمد زاده درباره گسترش شبکه حمل ونقل ریلی به کشورهای همسایه نیز گفت: در نشست اخیر همکاری های اقتصادی ایران و آذربایجان توافق خوبی در زمینه تامین مالی اتصال راه آهن رشت به آستارا حاصل ومقرر شد نیمی از هزینه احداث این خط آهن را ایران ونیم دیگر را آذربایجان به صورت فاینانس پرداخت کند.

مدیرعامل رجا افزود: با تکمیل این خط آهن مسئله اتصال ریلی جنوب به شمال از سمت غرب دریای خزر حل خواهد شد و راه آهن ایران از طریق اتصال به شبکه ریلی کشور گرجستان واوکراین به خط آهن اروپا متصل خواهدشد.

وی طول این خط آهن را کمتر از 200 کیلومتر عنوان و تاکید کرد: اگر زمینه های کار فراهم شود امیداوریم در کمتر از 4 سال این خط آهن به بهره برداری برسد.

کد خبر 92308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha