ایران‌خودرو آماده ارتقای سطح آلایندگی محصولات به یورو ۵

پرشین خودرو: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با ارسال نامه‌ای به رییس سازمان حفاظت محیط زیست آمادگی این گروه صنعتی برای ارایه محصولات جدید براساس استاندارد آلایندگی یورو ۵ را اعلام کرد.

به گزارش پرشین خودرو، در بخشی از این نامه با اشاره به اقدامات تحقیقاتی و فنی ایران خودرو برای تولید خودروهای با سطح آلایندگی محدود آمده است: خوشبختانه با حمایتهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجموعه زیرساختهای لازم در بزرگترین خودروساز کشور به منظور تولید و عرضه گسترده خودروهای جدید با سطح آلایندگی یورو ۵ ایجاد شده است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه این نامه با اشاره به فناوری خاص و حساسیت بالای موتورهای یورو ۵ نسبت به کیفیت سوخت خاطرنشان کرده است: در صورتیکه برنامه زمانی توزیع سوخت یورو ۵ در سطح کشور اعلام گردد تولید و عرضه خودروهای جدید با این استاندارد آغاز خواهد شد.

طبق اعلام ایران خودرو، هاشم یکه‌زارع بر عزم جدی ایران خودرو به منظور ارتقاء کیفی مستمر خودروهای تولیدی این شرکت به عنوان کالایی ایرانی و مورد مصرف عموم هموطنان تاکید کرد.

پیشتر وزرای بهداشت و درمان، نفت و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در سخنانی با انتقاد از سطح فناوری خودروهای ساخت داخل بر ضرورت ارتقاء کیفی خودروها و کاهش اثرات آلایندگی آنها تاکید کرده بودند.

کد خبر 93489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha