کد خبر 94392
۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
استفاده ون و مینی بوس در برخی خطوط اتوبوسرانی

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس رانی تهران با اشاره به اینکه ظرفیت برخی از خطوط، اتوبوسی نیست، گفت: این خطوط باید به مینی بوس، ون و تاکسی تغییر داده شوند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازمهر، پیمان سنندجی با اشاره به اینکه کل خطوط اتوبوس رانی تهران به طور مرتب براساس توسعه خطوط بالادستی و توسعه شهر مورد بازبینی قرار می ‌گیرد، اظهار کرد: نرم افزاری وجود دارد که براساس این خصوصیات خطوط را از لحاظ لزوم توسعه، ادغام و حتی راه اندازی خطوط جدید بررسی و مطرح می کند که پروسه قانونی، پس از آن طی می شود.

وی با اشاره به وجود ۱۰ خط بی. آر. تی در تهران عنوان کرد: براساس بررسی های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که خط ۱۰ بی. آر. تی که از دانشگاه علوم تحقیقات به سمت میدان آزادی ختم می شد، باید به سمت بزرگراه آزادگان امتداد یاید.

به گفته مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس رانی تهران مطالعات توسعه سامانه ۵ که از دانشگاه علم و صنعت به میدان بیهقی و سامانه یک از چهارراه تهران پارس به سمت میدان آزادی در حال انجام است، در صورت امکان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه تمام خطوط اتوبوس رانی به لحاظ شبکه حمل و نقلی باید دیده شود و نمی توانیم بگوییم چه خطوطی کم بازده است، خاطرنشان کرد: باید شبکه ای داشته باشیم که دسترسی مردم را به حمل و نقل عمومی تسهیل کند، اما در این میان ظرفیت برخی خطوط، اتوبوسی است و برخی دیگر این ظرفیت را ندارد، بنابراین خطوطی که ظرفیت اتوبوسی ندارد باید تغییر داده شده و به خطوط مینی بوسی، ون یا تاکسی تغییر یابد که این طرح در حال بررسی است و پس از تصویب اعلام خواهد شد.

کد خبر 94392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha