حوادث ترافیکی در صدر ماموریت‌های هلال احمر

پرشین خودرو: معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تشریح آمارهای مربوط به عملیات امدادگران جمعیت هلال احمر در طرح امداد و نجات تابستانه از انجام بیش از 6000 مأموریت خبر داد که بیش از نیمی از آنها را ماموریت‌های مربوط به حوادث ترافیکی شامل می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، شاهین فتحی با تشریح آمار مربوط به عملیات‌های جمعیت هلال احمر از آغاز طرح ملی تابستان 97 اظهارکرد: طرح ملی تابستانه از 13 خرداد ماه آغاز شده است که تا 30 تیر ماه جمعیت هلال احمر مجموعا 6338 ماموریت انجام داده است که 51 درصد از این ماموریت‌ها مربوط به حوادث ترافیکی، 6 درصد حوادث ساحلی و 5 درصد نیز مربوط به حوادث کوهستان بوده است.

 

 

هلال احمر


معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه در طول این مدت به 51 هزار و 541 نفر امدارسانی شده است، افزود: در مجموع مأموریت‌های انجام شده نیز مجموعا 6324 نفر توسط امدادگران از حوادث مختلف نجات یافتند که بیشترین میزان این آمار با 57 درصد، مربوط به حوادث ترافیکی است و 23 درصد از نجات‌یافته‌ها نیز مربوط به حوادث ساحلی است. همچنین 6 درصد از آمار نجات‌یافته‌ها نیز مربوط به عملیات کوهستان است.

وی در مورد ارائه خدمات درمانی به حادثه‌دیدگان نیز گفت: در کل مأموریت‌ها 9938 نفر خدمات سرپایی دریافت کردند و 3621 نفرنیز به مراکز درمانی منتقل شدند. همچنین علاوه بر آن در برخی از حوادث نیاز به اسکان بوده که این مسئله نیز شامل 1060 نفر می‌شود.

فتحی با اشاره به عملیات رهاسازی نیز تصریح کرد: عملیات رهاسازی یکی از عملیات‌هایی است که ما در جاده‌ها انجام می‌دهیم و امدادگران با استفاده از تجهیزاتی که دارند افراد محبوس شده در خودرو ها را خارج می‌کنند و در طول این مدت 631 مورد از این عملیات انجام شده و به دنبال آن 1007 نفر مصدوم رهاسازی شده‌اند.

کد خبر 99256

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha