مدیرعامل فولکس واگن خبر خروج از ایران را تکذیب کرد

پرشین خودرو: شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان با تکذیب ادعای سفیر آمریکا در مورد فشار برای قطع همکاری با جمهوری اسلامی اعلام کرد که موضع این شرکت در قبال ایران تغییری نکرده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم،  شرکت فولکس واگن روز پنجشنبه گزارشی را که مدعی شده بود این شرکت تحت فشارهای سفیر آمریکا به فعالیت هایش در ایران پایان داده است، تکذیب کرد.

طی هفته گذشته، ریچارد گرنل سفیر ایالات متحده در برلین با ارسال چندین پیام و انجام چندیدن مصاحبه با افتخار اعلام کرد که فشارها و مذاکرات او نتیجه داده و باعث شده است تا شرکت های بزرگ آلمانی همچون زیمنس، باسف و فولکس واگن از ادامه همکاری با ایران منصرف شوند.

وی در مصاحبه ای حتی مدعی شده بود که طی هفته های اخیر با مسئولان شرکت فولکس واگن مذاکراتی را برگزار کرده که در آن ها بر سر جزئیات نهایی موضع جدید این شرکت در قبال ایران، تصمیم گیری به عمل آمده است.

 

فلوکس واگن

 

با این حال، یک منبع در این شرکت بزرگ خودروساز روز پنج شنبه اعلام کرد که هیچ مذاکره ای در مورد ایران با سفیر آمریکا صورت نگرفته است.

یک سخنگوی فولکس واگن نیز به رویترز گفت که موضع این شرکت در برابر ایران طی هفته های اخیر هیچ تغییری نکرده است.

سایت آلمانی "اشپیگل آنلاین" نیز به نقل از یکی از سخنگوهای فولکس واگن گفته این شرکت هرچند به طور کلی "تمامی قوانین موجود ملی و بین‌‌المللی در رابطه با صادرات" را رعایت می‌کند، اما در مورد ایران تغییر جدیدی در عملکرد این شرکت رخ نداده است.

فولکس واگن گفته "تحولات سیاسی و اقتصادی در ایران و منطقه را به طور دقیق تحت نظر داریم و در این راستا پیامدهای احتمالی در رابطه با تحریم‌های مجدد آمریکا را در نظر خواهیم گرفت."

کد خبر 102079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha