فولکس واگن بزرگترین تولید کننده خودروهای برقی می‌شود

پرشین خودرو: مدیر ارشد اجرایی فولکس واگن اعلام کرده که قصد دارد به بزرگترین و سودآورترین تولیدکننده خودروهای برقی و الکتریکی تبدیل شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، هربرت دیاس، مدیر اجرایی ارشد شرکت خودروسازی فولکس واگن اعلام کرد که از مهم‌ترین برنامه‌های این شرکت، توسعه صنعت خودروهای برقی و الکتریکی و گسترش خط تولید وسائل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست خواهد بود.

شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان که بیشترین سهم فروش خودرو را در جهان دارد پیشتر اعلام کرده بود که قصد دارد خط تولید خودروهای تمام برقی و الکتریکی خود را به سرعت افزایش داده و می‌خواهد به تعداد مدل‌های برقی خود اضافه کند.

این خودروساز پرفروش و پرطرفدار آلمانی، پس از آنکه حدود سه سال پیش به دستکاری و تقلب در نرم‌افزار مدیریت میزان آلایندگی خودروهای دیزلی تولیدی‌اش در آمریکا متهم و محکوم شد، تصمیم گرفت که برای جلب اطمینان مردم و دولتها و همچنین کمک به کاهش میزان انتشار آلایندگی به جو زمین و محیط زیست، به طراحی و تولید خودروهای برقی و الکتریکی پاک روی آورد.

 

خودروسازان

 


فولکس واگن پس از اعتراف به تقلب، به پرداخت ۴.۳ میلیارد دلار جریمه محکوم شد و هنوز هم با مشکلات حقوقی در آلمان و سراسر جهان مواجه است. این شرکت ۲۲ میلیارد یورو را برای پرداخت خسارت اختصاص داده است و همچنان هم به ایجاد آلودگی در محیط زیست در جهان متهم است. همه این اتفاقات موجب شد این خودروساز به منظور جبران خسارت های وارده، در کاهش انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای به محیط زیست و تولید خودروهای برقی بکوشد.

حالا وی اعلام کرده است که که این خودروساز آلمانی قصد دارد به بزرگترین و سودآورترین تولیدکننده خودروهای برقی و الکتریکی در جهان تبدیل شود.

اخبار دیگری قبلا منتشر شده بود که نشان می‌داد فورد و فولکس‌واگن قصد همکاری با یکدیگر را دارند تا به توسعه خودروهای خودران و برقی بپردازند.

توسعه خودروهای الکتریکی یکی از محوری ترین اهداف خودروسازان در جهان است که در سالهای اخیر مورد توجه بزرگترین شرکت های فعال در این زمینه قرار گرفته است. با توجه به افزایش دما و معضل گرمایش کره زمین ، دولت‌های بسیاری در سراسر جهان تصمیم گرفته‌اند که با وضع قوانین جدید، خودروسازان را تشویق و موظف به تولید وسائل نقلیه برقی ، پاک و دوستدار محیط زیست کنند.

کد خبر 105432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha