کد خبر 108676
۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
رسوایی فولکس واگن دامن آئودی را هم گرفت

پرشین خودرو: به تازگی دادگاهی در دیترویت ایالات متحده امریکا تشکیل شده که چهار نفر از مدیران شرکت آئودی را در پرونده رسوایی خودروهای دیزلی فولکس واگن دخیل و متهم دانسته و معرفی کرده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، در سال ۲۰۱۵ میلادی رسوایی پرونده خودروهای آلاینده فولکس واگن آلمان برای نخستین بار در ایالات متحده آمریکا افشا شد چرا که پس از آزمایش‌های صورت گرفته مشخص شد نرم‌افزار مدیریت میزان آلایندگی موتور خودروهای دیزلی این شرکت در آمریکا دستکاری شده بود.


فولکس واگن پس از اعتراف به تقلب، به پرداخت ۴.۳ میلیارد دلار جریمه محکوم شد و هنوز هم با مشکلات حقوقی در آلمان، آمریکا و سراسر جهان مواجه است. این شرکت ۲۲ میلیارد یورو را برای پرداخت خسارات حاصل اختصاص داده است و همچنان هم به ایجاد آلودگی در محیط زیست در جهان متهم است.

 

خودرو

 

این رسوایی که موسوم به رسوایی «دیزل‌گیت» بود، بسیاری از خودروسازان بزرگ آلمان اعم از فولکس واگن و تمامی زیرمجموعه‌هایش اعم از آئودی و پورشه را زیر سوال برد و موجب شد بازرسان ویژه بیشتر از پیش بر روی عملکرد شرکت آئودی تمرکز کنند و با انجام تحقیقات و جمع آوری شواهد لازم، این خودروساز آلمانی را جریمه کنند.

حالا دادگاهی در شهر دیترویت ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است که چهار نفر از مدیران و مقامات ارشد شرکت آئودی نیز در این رسوایی دخیل بوده و در پنهان کاری در میزان درست انتشار آلاینده‌ها توسط خودروهای فولکس واگن دست داشته اند.

این مساله می تواند شرکت تولیدکننده خودروهای لوکس آئودی را با مشکلات حقوقی و چالش‌های عمیق و جدی در ایالات متحده آمریکا مواجه سازد و نام و آوازه این خودروساز محبوب آلمانی را به شدت به مخاطره بیاندازد.

کد خبر 108676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha