تمجید وزیر کار از تامین قطعات مهم ایربگ در کروز

پرشین خودرو: وزیر کار و رفاه اجتماعی در آستانه روز کارگر از خطوط تولید قطعات خودرو شرکت صنایع تولیدی کروز بازدید کرد و گفت: تولید و تامین قطعات مهم ایربگ خودرو که پیش از این به کشور وارد می شد، کاری بسیار ارزشمند است.

به گزارش پرشین خودرو، محمد شریعتمداری در این بازدید که معاونین و مدیران وزارت کار و رفاه اجتماهی و مدیران گروه صنایع تولیدی کروز حضور داشتند، از کارآفرینی این گروه صنعتی تجلیل کرد.

شریعتمداری در خصوص فعالیت شرکت کروز در زمینه منابع انسانی و رعایت موارد ایمنی ضمن کار گفت: من در اینجا تلاش کردم که بدون حضور مدیریت شرکت با کارگران گفت و گوی صمیمانه داشته باشم.با توجه به فعالیت گسترده ای که شرکت کروز در کشور به عهده دارد هم در زمینه وضعیت ایمنی و بهداشت کارگاههای موجود و هم در زمینه تأمین حقوق اولیه زندگی کارگران در مقایسه با سایر واحدهای تولیدی کشور عملکرد مناسبی داشته است. بعلاوه مدیریت این مجموعه توجه ویژه ای به تأمین نیازهای جامعه کارگری در حوزه بهداشت و امنیت شغلی نیروی انسانی خود دارد و و کارگران نیز نسبت به مدیریت احساس رضایت دارند.

 

کروزنکته قابل توجه اینکه 70 درصد پرسنل این شرکت را بانوان و شماری از آنان را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند و توجه به این امر حائز اهمیت است.

وزیر کار و رفاه اجتماعی در بازدید از شرکت قطعه سازی کروز اظهار داشت: علیرغم فشارها و محدودیت هایی که در تولید صنعتی کشور با آن مواجه بودیم، همین صنعتگران در تولید قطعاتی که از خارج وارد می شد تلاش بسیار و عملکرد موثری داشتند و علاوه بر تولید و تامین قطعات مهم ایربگ خودرو که پیش از این به کشور وارد می شد، موفق به طراحی تولید ماشین آلات و تجهیزات خاص شدند که کاری بسیار ارزشمند است.

به لطف خدا و تلاش این صنعتگران در تولید بخش قابل توجهی از قطعات به خودکفایی رسیدیم و شاهد رشد صعودی در حوزه صنعت کشور هستیم و آثار آن در اشتغال نیز ملموس است.

با وجود آنکه تعادل اشتغال در جهان به تبع شیوع ویروس کرونا بر هم خورده است و منجر به بیکاری 35 میلیون کارگر در سطح جهان شده است، در کشورمان تا پیش از شیوع این ویروس شاهد شرایط بهبود یافته ای بودیم و امیدواریم پس از عبور از این شرایط شاهد ادامه این روند باشیم.

 

کد خبر 122187

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha