کد خبر 124694
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
ون برقی فولکس واگن وانت می‌شود!

ون برقی «ایی باسی» زیباترین و تحسین برانگیزترین ون فولکس واگن است که خود فولکس آن را نساخته است.

به گزارش پرشین خودرو، مردم منتظرند سال 2021 از راه برسد چون خیلی از کمپانی ها و شرکت ها عرضه محصول خود را به سال 2021 موکول کرده اند؛ سال 2021 که بیاید مردم از شر خیلی چیزها هم راحت می شوند از جمله خود سال 2020 که شرش برای همیشه کم می شود و لازم نیست که دیگر به آن فکر کنیم!

اما از جمله چیزهایی که سال 2021 با خود به ارمغان می آورد ون یا مینی بوس بسیار زیبای برقی «ایی باسی» eBussy گروه خودروسازی فولکس واگن است که با ملحق شدن برند «الکتریک برندز» به این گروه عرضه خواهد شد.


الکتریک برندز ابتدا با تولید اسکوترهای برقی از اواخر سال 2018 پا به عرصه تولید گذاشت و بعد تصمیم گرفت نوآورانه ترین خودروی سبک همه کاره برقی را به دنیا عرضه کند. چه قدر خوب است که وقتی آدم رؤیایی در ذهن می پروراند، رؤیایی بزرگ باشد و اهداف خود را از همان اول مشخص کند. هر چند تا سوار این ون برقی همه کاره نشده ایم نمی توانیم قضاوت کنیم اما از ظاهر امر پیدا است که الکتریک برندز، اهداف بزرگی تعریف کرده و به آنها هم رسیده است.


البته خود فولکس واگن مدت ها است که وعده داده ون ID.Buzz را با همین مشخصات عرضه کند. اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.

 

ون برقیاز ویژگی های ایی باسی این است که با معماری مادولار تولید می شود برای مثال شاسی آن دو حالت دارد یا مخصوص دشت و دمن و در اصطلاح آفرود و دوم شاسی مخصوص مسیرهای شهری. چون معماری آن مدولار است،‌ به راحتی می توان از آن به عنوان مینی ون یا وانت استفاده کرد. یعنی به راحتی به همدیگر تبدیل می شوند. و باز هم به دلیل آن که مدولار است به راحتی می توان آن را راست فرمان یا چپ فرمان کرد. به بیان ساده تر وقتی وارد انگلستان می شوید که فرمان آن در سمت راست خودرو قرار دارد می توانید آن را راست فرمان کنید. حتی می توان فرمان آن را در وسط بین صندلی راننده و شاگرد قرار داد! اصلا می توان فرمان را روی داشبورد از راست به چپ کشید و برعکس. دلیل آن هم این است که فرمان و پدال های خودرو به صورت مکانیکی به اجزای دیگر خودرو وصل نیستند.

فرقی ندارد که استایل بدنه را کدام انتخاب کرده باشید، باتری 10 کیلووات-ساعت برای طی مسافت 124 مایل (حدود 200 کیلومتر) به ازای هر بار شارژ کافی است. البته امکان نصب پنل های خورشیدی روی سقف آن برای افزایش پیمایش وجود دارد و ترمز آن از نوعی است که باتری را دوباره شارژ می کند. اگر بسته باتری 30 کیلووات ساعتی هم برای آن خریداری کنید پیمایش به ازای هر بار شارژ را به 373 مایل (600 کیلومتر) و با افزودن پنل خورشیدی به 497 مایل (800 کیلومتر) می رسد.

این ون طوری طراحی شده که می توان باتری خالی شده را در ایستگاه های خاص با باتری پر تعویض کرد.

این خودروی همه کاره 20 اسب بخار توان و 737 پوند-فوت گشتاور دارد و خود ون بین 992 تا 1322 پوند وزن دارد و می تواند 2220 پوند (حدود یک تن) بار علاوه بر سرنشینان را هم جابه جا کند.

قیمت آن هم منطقی است و از پایه قیمتی 18,273‌ دلار شروع می شود و بسته به امکانات مثل امکانات کمپ و اردو تا 33,309 دلار هم می رسد.

منبع: سایپا

کد خبر 124694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha