تشکیل ۳ میز داخلی‌سازی بخش صنعت به ارزش ۲۰۰ میلیون یورو

رییس مرکز ساخت داخل، ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری سه میز داخلی‌سازی به ارزش ۲۰۰ میلیون یورو در روزهای گذشته به صورت مجازی خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، سید محمدمهدی هادوی با بیان اینکه برگزاری میزهای ساخت داخل و تعمیق داخلی‌سازی در وزارتخانه با قوت پیگیری می‌شود، افزود: با وجود پاندمی کرونا، اما با تدابیر اندیشیده شده میزهای داخلی‌سازی شامل دو میز پتروشیمی و پالایشگاهی و یک میز خودرویی در مجموع به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون یورو به صورت مجازی برگزار شد و صنعتگران داخلی و متقاضیان محصولات و خدمات به‌هم‌رسانی شدند.

وی خاطرنشان‌کرد: تا پیش از این ۱۱ میز داخلی‌سازی در زمینه‌های پتروشیمی، نیروگاهی، پالایشگاهی، خودرویی، مخابرات و لوازم‌خانگی برگزار شده بود.

هادوی، ارزش داخلی‌سازی‌ها در ۱۱ میز گذشته را حدود یک میلیارد یورو عنوان کرد که برخی از آنها به مرحله قرارداد رسیده و اجرایی شده و ۵۰ درصد تفاهمنامه‌های منعقد شده نیز به مرحله قرارداد رسیده است.

 

قطعه سازیوی گفت: به این ترتیب تاکنون با برگزاری ۱۴ داخلی‌سازی، بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو داخلی‌سازی در حال اجرا است.

رییس مرکز ساخت داخل، ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین از برنامه‌ریزی برای برگزاری میزهای جدید پالایشگاهی، پتروشیمی، خودرویی و برق و الکترونیک تا پایان سال خبر داد.

وزارت صنعت برای تحقق اهداف برنامه تعمیق ساخت داخل، در مجموع برای سال‌های ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ دستیابی به هدف ۱۰ میلیارد دلاری داخلی‌سازی انواع اقلام کالایی وارداتی را به عنوان برنامه محوری خود تعیین کرده است.

کد خبر 128625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha