محصولات جدید ایران خودرودیزل که در سال جاری به بازار می آید

مدیرعامل ایران خودرودیزل نوع و مدل خودروهای جدید این شرکت که در سال جاری تولید و به بازار عرضه می شود را اعلام کرد.

به گزارش پرشین خودرو، جواد توسلی مهر، با بیان این مطلب گفت: کامیون واگن هود ۱۹۲۴ و ۲۶۲۴ با تریم جدید و موتور Euro EEV5 از محصولات جدید ایران خودرو دیزل در سال جاری است؛ کامیونت آترین نیز جزء محصولات جدیدی است که امسال با موتور داخلی سازی شده به بازار عرضه خواهد شد.

وی گفت: در حوزه محصولات باری در بخش کشنده، دو محصول کشنده داخلی۲۶۳۰ و ۱۹۴۳ (اتاق جدید) و یک محصول کشنده CKD با گیربکس اتومات و در بخش پیکاپ، پیکاپ بنزینی با گیربکس هشت سرعته اتوماتیک وارد بازار می شود.

به گفته توسلی مهر، مینی بوس آرین جدید و مینی بوس هفت متری با موتور یورو ۵ نیز از محصولات جدیدی است که امسال تولید خواهند شد، تولید ون و آمبولانس در دستور کار قرار دارد که قراردادهای فروش آن نیز منعقد شده است.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل با بیان این‌که تولید اتوبوس‏ آمبولانس در برنامه تولیدات سال جاری قرار دارد، گفت: نمونه اولیه این محصول سال گذشته رونمایی شد و تولید انبوه آن از ابتدای امسال آغاز می شود. همچنین امسال تولید اتوبوس برقی در برنامه‏ های ایران خودرو دیزل قرار دارد که نمونه اولیه این اتوبوس به زودی تولید و رونمایی می‏شود.

وی در ادامه افزود: امسال برنامه تولید هشت هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو را در دستور کار داریم؛ این رقم نسبت به سه هزار و ۷۰۰ دستگاه تولید سال گذشته، افزایش بیش از دو برابری دارد که با تحقق آن، درآمد ۳.۵ برابری حاصل از فروش را نیز در پی خواهد داشت.

توسلی مهر تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰، تولید ۷۱ درصدی محصولات داخلی و ۲۹ درصد محصولات مونتاژی برنامه‌ریزی شده است.

وی در پایان با اشاره به تولید سه موتور ارتقا یافته توسط شرکت ایدم، خاطرنشان کرد: امسال سه موتور اصلی داخلی سازی شده شامل OM364، OM355 و OM457 بر روی محصولات ایران خودرو دیزل قرار خواهند گرفت؛ همچنین هر سه این موتورها از استاندارد آلایندگی Euro 4+DPF به Euro ۵ EEV ارتقا خواهند یافت. این اقدام گامی بزرگ در راستای توسعه کیفیت محصولات و به تبع آن کاهش آلایندگی و پاسخ به انتظارات حوزه صنعت و جامعه است.

کد خبر 132238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha