۱.۲ میلیون خودرو در انتظار تعویض پلاک

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا با اشاره به بازار سیاه و آگهی‌های تبلیغاتی برای نوبت‌دهی اینترنتی تعویض پلاک خودرو گفت: در سامانه نوبت دهی امکان فروش نوبت به هیچ وجه وجود ندارد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، سرهنگ علی محمدی، رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا با حضور در برنامه «گفتگوی اجتماعی» در مورد تعویض پلاک گفت: دریافت خدمات مربوط به شماره گذاری و تعویض پلاک صرفاً از طریق دریافت نوبت اینترنتی امکان‌پذیر است و تمام ظرفیت هر روز توسط سامانه واگذار می‌شود.

وی با بیان اینکه در یک سوم استان‌ها مانند همدان، مرکزی، آذربایجان شرقی و.. برای همین امروز هم می‌توانند نوبت بگیرند، خاطرنشان کرد: در تهران و چند کلان شهر مشکل نوبت‌دهی وجود دارد و علت آن نیز این است که مراکز تعویض پلاک برابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با 50 درصد ظرفیت خدمات ارائه می‌کنند.

سرهنگ محمدی تصریح کرد: ظرفیت‌های جدید نوبت شماره‌گذاری در شهر تهران هر روز ساعت 8 صبح اعلام می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت نوبت‌دهی برای هفت روز بعد از آن تاریخ نوبت شماره‌گذاری و تعویض پلاک خود را دریافت کنند.

وی گفت: در تقسیم ستاد ملی مقابله با کرونا مراکز شماره‌گذاری خودرو جزو مشاغل گروه دو قرار گرفته بود و در شرایط قرمز باید تعطیل می‌شد، اما با پیگیری‌ها و تمهیداتی که صورت گرفت توانستیم از ستاد ملی مقابله با کرونا مجوز فعالیت مراکز را دریافت کنیم تا بتوانیم از این طریق به مردم خدمات ارائه کنیم.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا اظهار داشت: مراکز تعویض پلاک در 5 ماهه اول سال بیش از 2 ماه و نیم تعطیل بوده‌اند و این تجمع و انباشت به دلیل این تعطیلی‌ها است.

انباشت یک میلیون و 200 هزار تعویض پلاک خودرو

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا ادامه داد: در این مدت که به دلیل کرونا مراکز شماره‌گذاری خودرو تعطیل شده حدود یک میلیون و 200 هزار تعویض پلاک خودرو انباشته شده است.

وی با اشاره به اینکه روزانه 20 هزار مراجعه کننده به مراکز تعویض پلاک سراسر کشور وجود داشت و در شرایط قرمز کرونایی با احتساب 50 درصد به 10 هزار خودرو خدمات ارائه می‌شود بیان داشت: برای جبران این انباشت و عقب ماندگی ساعت کاری مراکز افزایش یافته است.

سرهنگ محمدی در رادیو گفت‌وگو اضافه کرد: یکی دیگر از اقداماتی که برای جبران این عقب ماندن انجام شده است انجام نقل و انتقال خودرو به صورت اینترنتی است که در حال حاضر در دو مرکز میثم و خاوران تهران شرایط نقل و انتقال اینترنتی برای شهروندان تهرانی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه تهرانی‌ها می‌توانند با مراجعه به سایت راهور 120 و وارد شدن به بخش نقل و انتقال اینترنتی از این خدمات استفاده کنند گفت: در روزهای آینده این طرح در اصفهان و خراسان نیز اجرا خواهد شد و طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده به زودی اجرای این طرح در دیگر استان‌ها نیز عملیاتی خواهد شد.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای هوشمند سازی پلیس گفت: در حال حاضر با همکاری قوه قضائیه توقیف و رفع توقیف خودرو تحت سامانه رخدادهای انتظامی به صورت یک ساعته انجام می‌شود.

احراز محل سکونت سیستمی خواهد شد

سرهنگ محمدی اظهار کرد: از امروز نیز به هیچ عنوان گواهی احراز سکونت برای نوشماره‌ها در مراکز تعویض پلاک صادر نمی‌شود و همه مالکان خودروهای نو شماره باید هنگام تحویل خودرو، مدارکی مبنی بر سکونت اعم از سند ملک یا برگه اجاره نامه را به نمایندگی‌های فروش خودروسازان تحویل دهند تا کارگزاران خودروسازان به صورت سیستمی برای ما ارسال کنند و به صورت سیستمی احراز محل سکونت انجام خواهد شد.

هیچ پلاک رندی واگذار نمی‌شود

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا در پاسخ به چگونگی واگذاری پلاک‌های رند به ماشین‌های لوکس گفت: چند سالی است که اصلاً پلاک‌های رند واگذار نمی‌شوند و در لیست سیاه قرار گرفته‌اند.

سرهنگ محمدی با بیان اینکه نصب پلاک‌های رند بر روی خودروهای لوکس اتفاقی است و پلاک‌های رند بر روی ماشین‌های ایرانی اعم از وانت‌ها و پرایدها هم وجود دارد و تنها بر روی ماشین‌های گران قیمت نیست گفت: بررسی‌های ما نشان می‌دهد برخی از تصاویر منتشر شده در فضای مجازی از خودروهای گران قیمت با پلاک‌های رند اغلب فتوشاپ است و برخی پلاک‌های رند روی ماشین‌های خارجی پلاک‌های دیپلمات هستند که به تعداد محدود به سفارت خانه‌ها داده شده است.

کد خبر 134023

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha