بزرگترین اعتصاب ریلی انگلیس در ۳۰ سال اخیر

ده‌ها هزار کارگر و کارمند انگلیسی روز سه‌شنبه در اولین روز از بزرگترین اعتصاب ریلی بریتانیا در ۳۰ سال اخیر دست از کار خود کشیدند و مسافران را سرگردان کردند.

به گزارش پرشین خودرو،ده‌ها هزار کارگر و کارمند انگلیسی روز سه‌شنبه در اولین روز از بزرگترین اعتصاب ریلی بریتانیا در 30 سال اخیر دست از کار خود کشیدند و مسافران را در حالی سرگردان کردند که اتحادیه‌های کارگری این بخش و دولت از مواضع خود بر سر دستمزدها کوتاه نیامدند.

بیش از 40000 کارمند و کارگر بخش ریلی که قرار است در روزهای سه شنبه، پنج شنبه و شنبه اعتصاب کنند، از طلوع آفتاب تجمع کردند که باعث اختلال عمده در سراسر شبکه ریلی شد و ایستگاه های اصلی را خلوت کرد.

ایستگاه‌های متروی لندن نیز به دلیل یک اعتصاب جداگانه عمدتاً تعطیل بود.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، که برای کمک به بریتانیایی‌هایی که با سخت‌ترین ضربه اقتصادی دهه‌های اخیر مواجه شده‌اند، تحت فشار قرار گرفته است، گفت این اعتصاب به کسب‌وکارهایی که هنوز از آثار شیوع کرونا رها نشده‌اند، آسیب می‌زند.

اتحادیه‌ها گفته‌اند که اعتصابات بخش راه‌آهن می‌تواند آغاز یک «تابستان نارضایتی» از سوی معلمان، پزشکان، کارگران دفع زباله و حتی وکلای دادگستری باشد که با افزایش 10 درصد نرخ تورم مواجه هستند.

میک لینچ، دبیر کل کارگران راه آهن، دریانوردی و حمل و نقل به اسکای نیوز گفت: کارگر بریتانیایی نیاز به افزایش حقوق دارد. آنها به امنیت شغلی و شرایط مناسب نیاز دارند.

در ساعات شلوغی صبح، خیابان‌ها مملو از اتومبیل، دوچرخه و عابران پیاده و شلوغ تر از حد معمول بود. کارکنان بیمارستان‌ها می‌گویند برخی از همکاران آنها شب را در محل کار خود خوابیدند تا بتوانند به مراقبت از بیماران ادامه دهند.

جانسون در نشست کابینه دولت انگلیس این اعتصاب‌ها را اقدامی «اشتباه و غیرضروری» خواند و تأکید کرد که این کشور باید به مسیر خود ادامه دهد چرا که بهبود نحوه اداره بخش راه‌آهن به نفع مردم است./

کد خبر 138279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha