نابودی ۶۰۰ هزار فرصت شغلی در اروپا با تولید خودروهای برقی

مسئول بازار اینترنتی کمیسیون اروپایی گفت: پیش بینی می‌شود که رفتن به سمت خودروهای برقی به از دست رفتن ۶۰۰ هزار فرصت شغلی در سراسر اروپا منجر شود.

به گزارش پرشین خودرو، تیری برِتون، مسئول بازار اینترنتی کمیسیون اروپایی گفت که رفتن اروپا به سمت استفاده از خودروهای برقی، به از دست رفتن 600 هزار فرصت شغلی منجر می‌شود.

وی که درباره برنامه اتحادیه اروپا در الزام خودروسازان به صفر کردن آلاینده‌های دی اکسید کربن در خودروها تا سال 2035 که درواقع به ممنوعیت فروش خودروهای بنزینی و دیزلی در سطح اروپا منجر می‌شود، سخن می‌گفت، افزود: در حال حاضر 12.7 میلیون نفر به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در صنعت خودروسازی اروپا مشغول به کار هستند که معادل 6.6 درصد کل اشتغال در سطح این اتحادیه است.

برتون ادامه داد: رفتن به سمت خودروهای برقی صدها هزار فرصت شغلی و حتی تا 600 هزار فرصت شغلی در اتحادیه اروپا را نابود می‌کند.

برتون تاکید کرد که توقف تولید خودروهای بنزینی و گازوئیلی و گذار به سمت تولید خودروهای برقی بزرگ‌ترین دگرگونی صنعتی است که اروپا تا به حال تجربه کرده است.

توافقات اولیه در این زمینه بین اعضای پارلمان اروپا، کمیسیون اروپایی و کشورهای عضو اتحادیه اروپا طی هفته گذشته حاصل شده است. برای تبدیل شدن به قانون، موضوع ممنوع شدن تولید خودروهای گازوئیلی و بنزینی باید هم در پارلمان اروپا و هم در شورای اروپا به تصویب برسد.

کد خبر 139561

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha