مرکز تست تصادف خودرو در حال آماده سازی است

رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت استاندارد ایران گفت: شرکت‌های بازرسی همکار سازمان ملی استاندارد ایران در‌ حال آماده‌سازی مرکز تست تصادف خودرو هستند.

به گزارش پرشین خودرو محمود هاشمی، با اشاره به لزوم راه اندازی مرکز تست تصادف خودرو در کشور گفت: سازمان ملی استاندارد عزم جدی دارد تا تمامی استانداردهای لازم توسط خودروسازان رعایت و شرایط لازم نسبت به مهیا کردن این آزمون ها در کشور فراهم شود.

وی ادامه داد: در بحث آزمون جاده و تست تصادف خودرو کارهای خوبی انجام شده و پیش بینی می شود با پیگیری هایی که از سوی سازمان ملی استاندارد در حال انجام است، تا یک سال آینده شاهد بازگشایی مرکز تست تصادف در کشور باشیم اما تا زمان بازگشایی این مراکز برای انجام تست های لازم فعلا مطابق گذشته از ظرفیت شرکت های خارجی استفاده می کنیم.

کنسرسیوم ایجاد مرکز تست تصادف (Crash Test) و آغاز به کار شرکت آزمون های ایمنی وکیفیت خودرو با همکاری معاونت علمی و‌فناوری ریاست جمهوری، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، هلدینگ رایزکو، آذین خودرو و شرکت آرتاویل تایر با حضور معاون حمل و نقل وزارت صمت و رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در اردیبهشت ماه سال جاری به امضا رسید.

کد خبر 139909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha