به زودی تولید خودروهای هیبریدی (وارداتی و مونتاژی) در سایپا آغاز می شود / خودروهای برقی سایپا به بازار می آید

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: تولید خودروهای برقی به صورت جدی در دستور کار سایپا قرار دارد، همچنین امیدواریم به زودی تولید خودروهای هیبریدی (وارداتی و مونتاژی) آغاز و خودروهای کاملا برقی را نیز به بازار عرضه کنیم.

به گزارش پرشین خودرو، محمدعلی تیموری، با اعلام این خبر و با تاکید بر اینکه در سال‌های گذشته و به خصوص دهه ۹۰، زیرساخت صنعت خودروسازی کشور رشد پیدا نکرده است، اظهار داشت: در این دوره، ‌ شرکت‌های بزرگ خودروسازی دنیا در مباحث الکترونیک خودرو، تولید خودروهای برقی، تولید خودروهای خودران و کاهش میزان آلایندگی خودروها، پیشرفت قابل توجهی کردند.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا که در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین گروه سایپا و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، سخن می گفت، با اشاره به اینکه برای جبران دهه‌های گذشته، یک راه حل کلیدی وجود دارد و آن استفاده از نخبگان، ‌مجموعه‌های دانش بنیان و توان علمی دانشگاه‌های کشور است، افزود: سایپا در سال‌های گذشته، از دانشگاه‌های کشور نیروی انسانی جذب نکرده و از این موضوع دور بوده است. حال طی ۲۲ ماه گذشته، سعی شده که این گذشته جبران و نخبگان مراکز علمی و دانشگاهی در سایپا جذب شوند.

تیموری تاکید کرد: با کمک دانشگاه‌های کشور، مراکز دانش بنیان و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مسیری که مورد غفلت واقع شده بود را احیا خواهیم کرد، ‌ برهمین اساس با همکاری مشترک با سازمان آموزش فنی و حرفه ای، ‌ نیروهای فنی و آموزش دیده را برای خطوط تولید با هدف افزایش کیفیت و تیراژ تولید جذب خواهیم کرد.   همچنین با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای اولین بار از برگزیدگان کنکور سراسری در قالب بورسیه تحصیلی در دستور کار جذب قرار دادیم که در سال جاری بخشی از این دانشجویان بورسیه از طریق کنکور سراسری جذب شدند و در صدد هستیم بخش دیگری را در قالب بورسیه دانشجویان سال دوم، ‌سوم و چهارم جذب گروه خودروسازی سایپا کنیم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با تاکید بر اینکه ضرورت دارد تمام بنگاه‌های صنعتی در قالب بورسیه، نخبگان را جذب کنند و از توان و استعداد آنها بهره‌مند شوند، ‌ تصریح کرد: برای آنکه در حوزه داخلی‌سازی قطعات به دستاوردهای خوبی برسیم و اثرات تحریم را به حداقل برسانیم، همکاری مناسبی را با دانشگاه‌های برتر کشور آغاز کردیم و در این راستا پروژه‌هایی در خصوص کاهش مصرف سوخت، تولید خودروهای هیبریدی و...، تعریف شده است.

وی در پایان با اشاره به تفاهم نامه‌های منعقد شده با شرکای خارجی و همکاری با دانشگاه‌های کشور، ‌ تاکید کرد: تولید خودروهای برقی به صورت جدی در دستور کار سایپا قرار دارد، همچنین امیدواریم به زودی تولید خودروهای هیبریدی (وارداتی و مونتاژی) آغاز و خودروهای کاملا برقی را به بازار عرضه کنیم.

امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین گروه سایپا و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

یادآور می شود که گروه خودروسازی سایپا و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در راستای ارتقاء توانمندی کارکنان، اشتغال‌پذیری و تأمین نیروی کار ماهر و صیانت از سرمایه انسانی، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.  

کد خبر 143910

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha