میزان خودروهای ۲ و ۳ ساله که در معاینه فنی رد می شود، اعلام شد!

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، برقی سازی ناوگان حمل و نقل عمومی را آغاز حرکتی بی نظیر در شهر تهران دانست و گفت: برقی سازی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران از ظرفیت تمام شرکت های خودروسازی داخلی استفاده شده و قراردادهایی با اتوبوس سازان داخلی برای خرید اتوبوس های برقی منعقد شده است.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، مهدی پیرهادی، در مراسم رونمایی از تجهیزات نوین سنجش آلایندگی خودروها در مراکز معاینه فنی شهرداری تهران با اشاره به برخی انتقادات نسبت به خرید اتوبوس های برقی خارجی، افزود: با توجه به توان شرکت های داخلی و از سویی فرسودگی ناوگان حمل و نقل تهران و تاثیر آن بر افزایش آلایندگی هوای پایتخت، مسلما امکان نداشت ۲۰ تا ۳۰ سال صبر کرد تا از ظرفیت شرکت های داخلی استفاده شود بنابراین شهرداری تهران برای تکمیل نیاز ناوگان تهران و اجرای پروژه برقی سازی اتوبوس رانی قراردادهایی را با شرکت های خارجی منعقد کرد چرا که تعلل در این زمینه، بازی با جان مردم است.

وی همچنین در خصوص برقی گلایه ها در خصوص زیرساخت اتوبوس های برقی تاکید کرد: همزمان با عرضه اتوبوس و تاکسی های برقی، زیرساخت های لازم در حال اجراست و باید از عزم جدی و حرکت خوب وزیر صمت در این مسیر تشکر کرد.

میزان خودروهای ۲ و ۳ ساله که در معاینه فنی رد می شود، اعلام شد!

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست شورای شهر تهران با توجه به مزیت خودروهای برقی گفت: مسلما خودروهای برقی هم به دلیل آلایندگی هوا و ذرات معلق و هم به لحاظ آلودگی صوتی، مصرف سوخت و افزایش سلامت مردم دارای مزیت های بسیار خوبی هستند و ضمن اینکه استفاده از آنها در کاهش آلاینده های گازی و صوتی نقش بسیار مهمی دارند در کاهش مصرف سوخت و افزایش سلامت مردم نیز تاثیر قابل توجهی خواهند داشت.

۲۲ درصد خودروهای زیر ۲ سال در معاینه فنی مردود شدند!

پیرهادی در ادامه با اشاره به وجود بیش از ۶ میلیون خودرو فرسوده در کشور گفت: با این میزان خودرو فرسوده بیش از ۱۰ میلیارد دلار تفاوت مصرف سوخت این خودروها در سال است و اگر خودروهای فرسوده و کامیون ها و موتورسیکلت نوسازی شوند قطعا این میزان صرفه جویی در مصرف سوخت را خواهیم داشت.

باید خودروهای پلاک تهران در تهران معاینه فنی انجام شود

وی همچنین به اقدام ارزشمند و بسیار خوب شهرداری تهران در نوسازی تجهیزات مراکز معاینه فنی پس از ۱۳ سال و تاثیر آن کاهش آلانیدگی هوای تهران گفت: از خودروسازان باید گلایه کرد که چرا ۲۲ درصد خودروهای زیر ۲ سال و ۲۹ درصد خودروهای زیر ۳ سال ساخت در مراجعه به مراکز معاینه فنی مردود می شوند؟

وی در ادامه با توجه به آمار بالای دریافت معاینه فنی خودروهای پلاک تهران در خارج از تهران گفت: باید خودروهای پلاک تهران در تهران معاینه فنی انجام شود و از دولت جدید و وزارت کشور می خواهیم مانع این شود که خودروهای پلاک تهران در خارج از تهران اقدام به دریافت معاینه فنی کنند.

الزام معاینه فنی برای موتورسیکلت ها

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست شورای شهر تهران مساله بعدی را خرابی دوربین های نظارتی معاینه فنی ذکر کرد که باید نسبت به رفع این مشکل اقدام شود.

پیرهادی همچنین الزام معاینه فنی موتورسیکلت ها را مساله مهمی در کاهش آلایندگی عنوان کرد و گفت: از دولت جدید درخواست می شود که به این مسأله توجه جدی کند و این مسأله بازی با جان مردم است و حق الناس است.

وی در پایان با توجه به اهمیت محیط زیست و سلامت جامعه تاکید کرد: باید به فردی رای داد که مسأله محیط زیست که با جان مردم در ارتباط است جز دغدغه ها و برنامه های وی باشد.

کد خبر 145370

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha