کد خبر 48453
۲۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۶
رقابت‌های WRC جذاب تر می‌شود!

پرشین خودرو: مسئولان این رقابت ها در نخستین تغییرات بعد از سال 2011 در اندیشه جذاب تر کردن این رقابت ها مجوز ظاهر آئرودینامیک تر و موتورهای قدرتمند تر را نیز صادر کرده اند.

به گزارش «پرشین خودرو»، به نظر می‌رسد در فصل ۲۰۱۷ رقابت‌های قهرمانی رالی جهانی باید منتظر خودروهای سریع تر و خیلی آئرودینامیک تر باشیم.
سازمان دهندگان مسابقات رالی جهانی جزئیات برخی از مقررات فنی جدید که قرار است در فصل ۲۰۱۷ اجرا شوند را اعلام کرده اند.

wrc-2017-rally-car-1-640x0

در طی یک پروسه دو ساله خودروها عضلانی تر خواهند شد زیرا تولید کنندگان این امکان را خواهند یافت که طراحی محصولات خود را دوباره انجام داده و با کیت بدنه گسترده تر آنرا انجام دهند و در ضمن وزن خودروها تقریبا ۵۵ پوند کمتر خواهد شد و یک بسته تجاری آئرودینامیکی جدید که شامل یک بال عقب به طور قابل ملاحظه بزرگتر برای داشتن سیستم تعلیق بهتر به آنان اضافه خواهد شد.
البته خودروهای WRC هنوز هم با موتور ۱٫۶ لیتری چهارسیلندر توربوشارژ عرضه می‌شوند ولی برخی تغییرات مکانیکی در ان ایجاده شده است که به عنوان مثال در سیستم توربو محدوده ان تا ۳۶ میلی متر افزایش یافته است تا بدین ترتیب تولید کنندگان بتوانند خروجی ۳۸۰ اسب بخاری که ۸۰ اسب بخار بیشتر از امروز است از محصولات خود انتظار داشته باشند و در ضمن یک سیستم متفاوت کنترل الکترونیکی نیز در حال بازگشت است.
طرح منتشر شده توسط WRC به خوبی نشان می‌دهد که در رقابت‌های سال ۲۰۱۷ باید انتظار چه نوع خودروهایی را داشته باشیم که البته اولین تغییرات عمده از سال ۲۰۱۱ در قوانین این مسابقات می‌باشد.
در ضمن به صورت کلی رانندگان و شرکت کنندگان در این رقابت‌ها از این تغییرات استقبال کرده اند به عنوان مثال سباستین اوژیر قهرمان جهان در این مورد می‌گوید:” به عنوان یک راننده خودروهای مسابقه ای همیشه به دنبال محصولاتی با عملکرد بیشتر بوده ام و من فکر می‌کنم که داشتن بال بزرگتر به همراه سیستم آئرودینامیک جدید باعث سیستم تعلیق بهتر و در نتیجه سرعت بیشتر و ثبات بیشتر در پیچ‌ها خواهد شد”.
به گزارش خودروسازی، به هر حال سال ۲۰۱۷ یک سال خوب و جالب برای طرفدارران این مسابقات با خودروهایی سبک تر، سریع تر و خیلی آئرودینامیک تر خواهد بود و تویوتا نیز تایید کرده است که بعد از مدت زمان ۲۰ سال به این مسابقات بازگشتی باشکوه خواهند داشت و در پاریس سیتروئن نیز به تازگی اعلام کرده است که ممکن است مسابقات WRC را در پایان سال آینده به دلایل مالی ترک خواهد کرد.

کد خبر 48453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha