تحریم باعث همکاری با چینی‌ها شد

پرشین خودرو: ما در سال 2013 توانستیم 60 هزار دستگاه تولید کنیم و در سال 2014 نیز تولید خود را به 90 هزار دستگاه رساندیم.

به گزارش «پرشین خودرو»، مدیرعامل صنایع خودروسازی کرمان با بیان تاریخچه فعالیت این شرکت گفت: این شرکت در سال 92 فعالیت خود را با همکاری شرکت دوو آغاز کرد اما به سبب تحریم‌هایی که از سوی آمریکا بر علیه کشورمان اتخاذ شد و سهامدار بودن این کشور در دوو همکاری ما با این شرکت قطع شد.

بنابراین ما همکاری خود را با فولکس واگن آغاز کردیم که هر دو طرف از این همکاری رضایت کامل داشتند تا اینکه تحریم‌های هسته ای اعمال شد.

محمدرضا شه‌بخش افزود: این در حالی بود که هیوندا نیز نتوانست همکاری خود را به سبب تحریم‌ها ادامه دهد و ما اکنون با خودروسازان چینی فعالیت خود را ادامه می‌دهیم.

وی افزود: این مجموعه به علت واقع شدن در تنها منطقه ویژه اقتصادی مخصوص خودروسازی از موقعیت استثنایی برخوردارند و از دیگر مزیت‌های منطقه این است که شرکت‌ها و افراد خارجی می‌توانند مالکیت 100 درصد داشته باشند و تا 7 سال از دادن هرگونه مالیات معاف باشند.

شه‌بخش با اشاره به میزان تولیدات این خودروسازی گفت: ما در سال 2013 توانستیم 60 هزار دستگاه تولید کنیم و در سال 2014 نیز تولید خود را به 90 هزار دستگاه رساندیم.

مدیرعامل صنایع خودروسازی کرمان از آمادگی این مجموعه برای همکاری با سایر خودروسازان خارجی گفت و افزود: این مجموعه باتوجه به وجود زیرساخت‌هایی که دارد می‌تواند بسیار سریع‌تر و با هزینه کمتر با شرکای خارجی خود به تولید نهایی برسد و ما از هرگونه سرمایه‌گذاری اعم از مشترک یا واگذار کردن کامل یکی از قسمت‌ها به شرکت‌های خارجی استقبال می‌کنیم علاوه بر اینکه می‌توانیم در تولید قطعات خودرو نیز همین همکاری‌ها را داشته باشیم.

منبع: ایلنا

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

کد خبر 53953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha