کد خبر 54284
۲۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۵
راه‌اندازی خط انتقال خودرو به قشم

پرشین خودرو: با حضور وزیر راه و شهرسازی خط دریایی حمل خودرو از بندر شهید باهنر به بندر درگهان قشم راه‌اندازی شد.

به گزارش«پرشین خودرو»، عباس آخوندی بعداز ظهر روز گذشته در جریان سفر به استان هرمزگان پس از شرکت در مراسم افتتاح بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور، توسط یک شناور مسافری تازه الحاق شده به ناوگان دریایی هرمزگان، از پایانه جدید مسافری شهید حقانی به ترمینال مسافری بین‌المللی خلیج فارس بندر شهید باهنر رفت.

با حضور آخوندی در این پایانه مسافری، طی مراسمی خط جدید حمل خودرو به وسیله لندینگ کرافت از بند شهید باهنر به بندر درگهان قشم راه‌اندازی شد. طول این خط حمل خودرو ۱۸ مایل دریایی است.

از مزیت‌های راه‌اندازی خط حمل خودرو از بندر شهید باهنر به بندر درگهان قشم کوتاه شدن حدود ۱۰۰ کیلومتر مسیر است؛ چراکه بندر شهید باهنر در جوار شهر بندرعباس قرار دارد و مسافران پس از رسیدن لندینگ کرافت به قشم فقط ۱۰ کیلومتر تا مرکز شهر را باید طی کنند.

تا پیش از این، مسافران مجبور بودند بیش از 70 کیلومتر از شهر بندرعباس به سمت بندر پهل رانندگی کنند و از آنجا عازم بندر لافت در جزیره قشم شوند که در ادامه مسیر، ۶۰ کیلومتر دیگر نیز تا مرکز شهر قشم ادامه مسیر دهند.

با راه‌اندازی خط جدید حمل خودرو از بندرعباس به قشم، بیش از ۱۰۰ کیلومتر مسیر تردد مسافران، کوتاه تر می شود که تاثیر بسزایی در صرفه‌جویی سوخت، کاهش استهلاک جاده‌ها و کاهش آلودگی محیط زیست دارد.

وزیر راه و شهرسازی پس از راه اندازی خط جدید حمل خودرو از بندعباس تا قشم به بندر شهید رجایی رفت و از بخش های مختلف بزرگترین بندر بازرگانی کشور به ویژه فازهای 2 و 3 طرح توسعه این بندر بازدید کرد.

منبع: ایسنا

 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.


 

کد خبر 54284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha