کد خبر 54338
۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۹
 6شهر برتر گردشگری انتخاب می‌شود

پرشین خودرو: رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: بر اساس استانداردهای کمی و کیفی تعریف شده ۶ شهر برتر در حوزه ارائه خدمات گردشگری به مسافران نوروزی در سطح کشور در پایان تعطیلات نوروز انتخاب می شوند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، مسعود سلطانی فر در جریان بازدید از بخش های مختلف ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، ایده انتخاب شهر برتر گردشگری را ایده ای موفق و خوب دانست و گفت: این برنامه با همکاری وزارت کشور و با هدف ایجاد جریان رقابت در میان دستگاه ها بر مبنای شاخص های کمی و کیفی اجرایی می شود.

معاون رئیس جمهور با اشاره به وضعیت سفر در استان های کشور در همین چند روزه ابتدای تعطیلات ۹۵، گفت: آمارها نشان می دهد که در چند روز آغازین تعطیلات نوروز ۹۵ مقاصد گردشگری داخلی متنوع تر شده است. ایام تعطیلات نوروز پرحجم ترین زمان سفرهای داخلی است که باید برنامه ریزی های لازم به منظور ارائه خدمات شایسته به مسافران در این ایام انجام گیرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: در ایام تعطیلات ۱۷ روزه نوروز ۹۵، مردم پس از دو فصل کاری برای گذراندن اوقات فراغت، سفر می کنند و از آنجا که این حجم سفر با امکانات و زیرساخت های موجود در کشور متناسب نیست، هنر ما این است که با بسیج و همکاری بیشتر، منشا خدمات گسترده تری برای مردم باشیم.

سلطانی فر ادامه داد: در روزهای پایانی اسفندماه علاوه بر استان های مازندران، گیلان، خراسان رضوی، فارس، خوزستان که همه ساله مقصد مسافران نوروزی هستند، استان های ایلام، لرستان، همدان، کردستان و کرمانشاه نیز میزبان گردشگران بسیاری بودند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: در آخرین جلسه هیات دولت با توجه به گزارش هایی که به رئیس جمهور ارائه شد، دکتر روحانی توصیه هایی داشتند که به عنوان دستورالعمل به دستگاه های عضو ستاد و استان ها ارسال شد.

وی گفت: رئیس جمهور در این جلسه بر گسترده تر کردن امکانات و ایجاد رضایتمندی در مردم در بخش ارائه خدمت در ایام تعطیلات نوروز ۹۵ تاکید کردند.

سلطانی فر همچنین با بیان اینکه ایجاد یک سامانه پیامکی و شماره یکسان برای ستاد هماهنگی خدمات سفر، امری ضروری است، افزود: در حال حاضر چندین شماره تلفن و سامانه پیامکی وجود دارد که ما باید با ایجاد نظام پیامکی و سامانه مشترک بین همه دستگاه ها، زمینه خدمات رسانی مناسب تری را فراهم کنیم.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نگاهی نیز به وضعیت تورهای گردشگری داشت و گفت: قیمت تورهای به مقصد برخی کشورهای همسایه به دلیل ایجاد مشکلات و ناامنی هایی منطقه کاهش یافته است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه با وجود کاهش ۴۰ درصدی قیمت تورهای به مقصد برخی کشورهای همسایه، تمایل و رغبتی برای سفر به این کشورها نیست، گفت: این موضوع برای ما مطلوب است که سفر گردشگران در مقاصد داخلی توزیع شود و عواید و منافع حاصل از این سفرها نصیب کشور شود.

وی در ادامه اضافه کرد: ایجاد نظام آماری دقیق به عنوان یکی دیگر از مهمترین توصیه های رئیس جمهور به اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر باید مورد توجه قرار گیرد.

سلطانی فر گفت: نظام آماری که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد دقیق نیست و ما باید با استفاده از امکانات و تجهیزات و با کمک دستگاه های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر، نظام آماری دقیقی را طراحی و مورد استفاده قرار دهیم.

وی ادامه داد: طراحی و ایجاد نظام آماری دقیق به منظور برنامه ریزی برای خدمات رسانی مناسب به مردم و گردشگران بسیار لازم و ضروری است.

 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

کد خبر 54338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha