کد خبر 55338
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۷
هدف‌گذاری صادرات 70 هزار خودرو

پرشین خودرو: معاون وزیر صنعت معدن و تجارت یکی از برنامه‌های این وزارتخانه را صادرات 65 تا 70 هزار دستگاه در سال 95 اعلام کرد.

به گزارش «پرشین خودو»، معاون صنایع وزارت صنعت،معدن و تجارت در خصوص برنامه های این وزارت خانه برای صنعت خودروسازی کشور گفت: ما در سال جاری برنامه گسترده‌ای برای خودروسازی کشور داریم و در نظر داریم رکوردهای جدید در این صنعت به وجود بیاوریم.

محسن صالحی نیا ادامه داد: میزان تولید خودرو ما در سال گذشته یک میلیون و 100 هزار دستگاه بوده که نسبت به سال 93 کاهش داشته اما امیدواریم در سال 95 این رقم به یک میلیون 300 هزار دستگاه برسد.

وی افزود: بر اساس سیاست اقتصاد مقاومتی و توجه ویژه به صادرات، انتظار داریم بتوانیم در سال جاری 65 تا 70 هزار دستگاه صادرات داشته باشیم.

صالحی نیا تصریح کرد: صنعت خودروسازی از صنایع پایه در کشور است و ما باید تا سال 1404 به تولید 3 میلیون خودرو در سال برسیم و با برنامه ریزی هایی که انجام شده می توانیم به این رقم برسیم.

وی سال 95 را برای خودورسازی کشور، سال شکوفایی دانست و تصریح کرد: با توجه به قراردادهایی که با شرکت‌های مطرح خارجی به امضا رسیده و نهایی شدن تاسیس شرکت‌های مشترک (جوینت ونچر) چه در تولید داخل و چه در بازار صادرات شاهد شکوفایی خواهیم بود.
 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

 

 


منبع: ایلنا

کد خبر 55338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha