کد خبر 64177
۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶

پرشین خودرو: موزه آرمیتاژ واقع در سن پترزبورگ روسیه، از بزرگ ترین و قدیمی ترین موزهای جهان است.

به گزارش«پرشین خودرو»،  موزه آرمیتاژ واقع در سن پترزبورگ روسیه، با 3 میلیون اثر هنری  یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های جهان و از قدیمی‌ترین نگارخانه‌های هنری و موزه‌های تاریخ و فرهنگ بشری در جهان است.

 

مجموعه عظیم آرمیتاژ در شش بنا به نمایش گذاشته شده‌ است. بنای اصلی، کاخ زمستانی نام دارد و در گذشته محل سکونت رسمی تزارهای روسیه بوده‌است. موزه آرمیتاژ شعبه‌هایی بین‌المللی در آمستردام، لندن و لاس وگاس نیز دارد. از جمله هنرمندانی که آثارشان نقاط قوت مجموعه هنر غرب در موزه آرمیتاژ هستند، می‌توان به میکل‌آنژ، لئوناردو داوینچی، پیتر پل روبنس، آنتونی فان دیک، رامبرانت، آگوست رودن، کلود مونه، پل سزان، ونسان ون گوگ، پل گوگن و پابلو پیکاسو اشاره کرد.

نشان‌ها، لباس‌ها و جواهرات سلطنتی، مجموعه متنوعی از جواهرات ساخته فابرژه و بزرگ‌ترین کلکسیون موجود در جهان از طلای باستانی متعلق به اروپای شرقی و آسیای غربی از آثار متعددی است که در این موزه برای نمایش گذاشته شده است. 

تاسیس موزه آرمیتاژ به سال 1764 باز میگردد که کاترین کبیر امپراتریس روس با خرید بیش از 200 نقاشی در اروپا، جمع آوری این مجموعه مشهور را آغاز کرد.

بزرگترین مجموعه آثار رامبرانت در جهان نیز متعلق به موزه آرمیتاژ است.

در دویست و پنجاه‌ و دومین سالگرد افتتاح این موزه با نورپردازی لیزری که بر دیوار ساختمان موزه آرمیتاژ انجام گرفت، تاریخ این موزه از ابتدای تاسیس و دوره‌های مختلف تزاری و شوروی سابق تا  عصر کنونی به صورت تصویری مرور شد.

 

 

منبع: فارس

کد خبر 64177

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha